Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Tomu říkáte žurnalistika, pane Moravče?

Babiš je těžký soupeř na diskusi, zvlášť když má v rukávu skvělé výsledky hospodaření země. Snažit se ho chytit na nějaké sliby v předvolební kampani v r. 2013? No, to račte prominout. Spíš ho konfrontujte s jeho vizemi popsanými

tak pěkně v knížce "O čem sním, když náhodou sním". Tam ho můžete na něčem chytit, např. digitalizace určitě nejde podle jeho přestav. Jenže vy jste tu knížku určitě nečetl, aby taky jo, ale to je chyba, to je totiž Babišův program.

Točit se stále na potížích při opravě D1 není nic objevného. Dá se říct, že to není tak oprava, ale výstavba dálnice nové. A že na Vysočině musí docházet při sněhových kalamitách k ucpáváním dálnice, při nutném stavebním zúžení zvlášť, musí pochopit snad každý. Měly se tam stavět tunely v místech s největším stoupáním, aby se ta stoupání snížila. Při kalamitním sněžení bude stát dálnice v Německu, Francii i v Americe. Ty záběry z těchto zemí přináší často i ČT.

Když na Prahu padne menší sněhová bouře a napadne 10 cm sněhu, tak Praha stojí, jezdí jenom Metro. Jak to krásně popsal Jaromír Nohavica - "v Praze tři centimetry sněhu a u Muzea čtyři". A tak si myslím, že snad nechte tu dálnici dodělat, za kalamitní sněžení pan ministr Ťok opravdu nemůže. Opravovat se to mělo průběžně během těch let, co ta dálnice existuje, to se nedělalo a tak se teď staví nová. I při tom najdou ekoter…, vlastně Děti země, záminky, jak tu stavbu zdržet, znemožnit. A daří se jim. Pana Patrika pozvete do OVM a duste ho tam: "tuhle otázku už jsem vám položil sedmkrát, ještě jsem neslyšel odpověď". Od Babiše jste odpověď sedmkrát slyšel, ale protože jste chtěl slyšet něco jiného, tak jste to nebral.

Technologii Huawei používají všichni tři zdejší operátoři. Co se má tedy udělat, aby se vyhovělo podezřením, které přišlo z Ameriky. Kanada dokonce zatkla pracovnici firmy Huawei. Když se to vypne, tak oněmí telefony a zhasne i internet. Nazdar bazar, hotovo. Druhá věc je nalézt řešení spolu s ostatními státy EU. Řešení naznačené premiérem Babišem mi připadá jako jediné možné. Možná, že v pořadu mělo padnout doporučení, aby pan Moravec seknul dramaticky svým telefonem o zem a rozšlapal ho. Připomenutí pana Babiše, že my jsme suverénní, sebevědomá země a nepotřebujeme naskakovat na každou ptákovinu, která se sem ze západu (z Ameriky) přivalí. Ať si to tam, za velkou louží, řeší jak chtějí, stejně nejde o nic jiného, než o další epizodu v obchodní válce s Čínou.

Před časem politický komentátor pan Veselovský přiznal, na tomhle blogu, že nezvládl debatu s panem Hušákem, někdejším šéfem Sazky. Nemyslím, že se něčeho podobného dočkáme při dalším OVM.

Snad jen tolik k té žurnalistice. I pozitivní zprávy se mohou přinášet, dámy a pánové. 

Autor: Vladimír Zeman | pondělí 7.1.2019 7:23 | karma článku: 48,16 | přečteno: 21720x

Další články autora

Vladimír Zeman

Paní Ursula zastropuje cenu ruského plynu.

Jak to chce udělat? Zastropuje stejnou cenu pro celou EU? Tedy my budeme platit stejnou cenu jako Němci? Hráblo jí, nebo nedohlédne dál, než z okna své kanceláře na okap vedlejšího bruselského paláce?

3.9.2022 v 10:33 | Karma: 38,66 | Přečteno: 1181x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Návštěva Nancy přinesla tolik potřebný klid do regionu?

Zahraniční politika Spojených států nemá chybu. Rusko za agresi proti Ukrajině se snaží potrestat absolutní izolací Ruska. Takže výlet šéfky Kongresu USA do Tchaj-wanu přinesl opak.

9.8.2022 v 9:21 | Karma: 35,17 | Přečteno: 1006x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Partie na Prima News řešila požár a drahotu.

Obé si vyžaduje komentář. Normální, nezaujatý, logický pohled na věc. Pohled na naší přírodu, v druhém případě pak na absurdity, které mají za následek tak vysoké ceny všeho.

1.8.2022 v 11:43 | Karma: 35,44 | Přečteno: 1138x | Diskuse | Společnost

Vladimír Zeman

Hoří a u nás? - a tak hodně?

Tragédie, která postihla oblast Českosaského Švýcarska je zřejmě dosud největší. Strmé srázy, rokle, hala bala přes sebe poházené suché, kůrovcem zničené stromy. A všude spoustu suchých větví, vysoká podestýlka suchého jehličí.

27.7.2022 v 11:37 | Karma: 31,13 | Přečteno: 772x | Diskuse | Politika

Vladimír Zeman

Takže snížit spotřebu plynu o 15%.

Vymyslela Evropská komise. A hned, samozřejmě, kdo by snad nesouhlasil, tak sankce. Protože musíme být odhodlaní, semknutí. Protože Rusko a jejich zemní plyn je přece špatně. Řekla Amerika.

22.7.2022 v 10:05 | Karma: 36,88 | Přečteno: 1231x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Poznejte český film podle obrázku

Z filmu Pelíšky
vydáno 18. srpna 2026

České filmy jsou plné nezapomenutelných hlášek, legendárních postav a scén, které známe snad...

Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam

Češi nakupují například v polské Lubawce.  (28. 9. 2023)
13. srpna 2026  12:12

Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...

Dům jako chalupa v Mrazíkovi? V Podolí vyřešili slunce nečekaně jednoduchým trikem

Jednoduchým poskládáním pater vznikl dům s výhledem i celodenním světlem. Stačí...
16. srpna 2026

Plánovači budoucnosti už v 60. letech přemýšleli o městech, kde se nejen rodinné domy, ale celé...

Z Karlína je Raccoon City. Zombie apokalypsa se odehraje přímo pod Negrelliho viaduktem

Praha? Kdepak. Raccoon City!
12. srpna 2026

Praha se na několik týdnů proměnila v dějiště zombie apokalypsy. Nový film Resident Evil, který...

Pražské metro mohlo jezdit už před 100 lety. První návrhy vás překvapí

Náměstí Míru (1939)
19. srpna 2026

Pražské metro v květnu oslavilo 51 let provozu, jeho historie ale sahá mnohem dál. O podzemní dráze...

Na Litoměřicku se převrátilo auto. Nehoda má pět zraněných, z toho dva těžce

Zejména noční hodiny byly po dobu filmového festivalu pro zdravotnické...
19. srpna 2026  21:52,  aktualizováno  21:52

Při nehodě osobního auta u obce Klapý na Litoměřicku se ve středu vpodvečer zranilo pět lidí. Dva...

V Plzeňském kraji je podle vlády šest akceleračních oblastí pro desítky větrníků

ilustrační snímek
19. srpna 2026  18:48,  aktualizováno  18:48

V Plzeňském kraji by mohlo podle vládou schválených akceleračních oblastí vyrůst přes 50 velkých...

BMW Z4 po skoro 20 letech: Atmosférický šestiválec a manuál mají pořád co nabídnout

Po letech se ukazuje, že Z4 E85 není staré BMW. Je to jeden z těch stále...
19. srpna 2026  20:30

Zapomeňte na chvíli na elektrické ticho a přechytralé asistenty, kteří vám přesně říkají, co máte...

V Chebu bude o senátní křeslo soupeřit šest kandidátů

ilustrační snímek
19. srpna 2026  18:02,  aktualizováno  18:02

V senátním obvodu číslo 3 v Chebu a okolí včetně Tachovska bude letos o hlasy voličů soupeřit šest...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 757
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1346x
Snílek, který si myslí, že by všechno mělo mít hlavu a patu.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.