S pravdou se šetří, možná proto aby zbyla.

Letošní volební superrok přináší dobré hlášky velkých evropských lídrů. Hezký je ten Angely Merkelové v reakci na právě proběhlé volby v Rakousku. Je to prý velká výzva pro Rakousko. Co tím ta dáma myslela?

Velký volební úspěch mají Svobodní. Krajně pravicová populistická strana. To je výzva? K čemu? Aby se šlo nejlépe znovu k volbám, evidentně se nepovedly, nebo aby se konečně prosadil ten v Evropě dřímající odpor k metodám Evropské unie, k migrační krizi? V případě hlášky Angely Merkelové, bych spíš předpokládal, že by radši opakování voleb a to tak dlouho, než se dojde ke kýženému výsledku.

Všechna ta šlápnutí vedle, to jest jakékoliv projevení vůle občanů, je jenom důsledek nekompetentnosti lídrů EU, která je samozřejmě dána velmi špatně nastaveným cílem, to jest snahou vytvořit v Evropě superstát, velmoc s půl miliardou obyvatel, i když to nikdo nechce. A protože je EU, stejně jako jakákoliv jiná mocenská struktura, nereformovatelná, tak se ty projevující se zvůle občanů budou projevovat stále častěji. Volby asi zakázat nelze. Projevilo se to v prezidentských volbách ve Francii, kde se prosadila silně populistická Marine Le Pen, v německých volbách se populistická AfD prosadila mocně do Bundestagu, rakouský úspěch Svobodných už je hotová katastrofa. Ti půjdou rovnou do vlády.

Všechno je to důsledek politiky Bruselu. Nikdo zatím nevysvětlil jak to bylo s Majdanem. Kdo jsou ti ostřelovači, komu sloužili, kdo je nasadil. Jak to bylo s Krymem. Krym stejně jako Katalunia byl autonomní republika s vlastní vládou a parlamentem. Proběhlo referendum o připojení k Rusku. Výsledek překvapivě jasný. Čemu se divit, lidi šli za lepším. Podpořila se separace Kosova, aby se uškodilo Srbsku, které je historickým spojencem Ruska, jak nadšeně by se podpořila separace Tibetu, kdyby tam ovšem o to někdo stál. Separace Katalánska je ovšem nepřípustná a tak se tam střílelo. Do lidí, kteří chtěli volit. Gumový projektil může zabít zasáhne-li oko, každopádně citelně zraňuje. A místo aby se povolal španělský premiér Rajoy před Haagský tribunál za střelbu do lidí, tak se zákrok španělské vlády proti vlastním lidem setkává se stále větším pochopením v Bruselu.

Nikdo zatím nevysvětlil pád malajského letadla nad Ukrajinou. A definitivně to nizozemští vyšetřovatelé slíbili už na březen 2017. Kde je březen, teď máme říjen. Vyšetřování skončilo, zapomeňte! Uvedlo se pouze, že letadlo sestřelila raketa Bug, ale kdo zmačkl spoušť, kdo dal k tomu povel, tak to se radši neví. Nebo ví? Pan prezident Trump ve svých předvolebních slibech slíbil úplné vysvětlení případů JFK i útoků na WTC. Kde je těm slibům konec?

Nějak se tomu mainstreamu nedaří. Pracuje se spoustou nelogických vysvětlení, přímo si v tom libuje. Vytváří tlak na masy, které mají uvěřit jeho konspiracím. Když pak někdo, a to na půdě hodně horké v Radě Evropy, promluví otevřeně, jasně a srozumitelně, je zle. A to byl jenom náš pan prezident. Volání po jasné, otevřené a srozumitelné diskusi je cítit už v celé EU.  

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vladimír Zeman | úterý 17.10.2017 7:48 | karma článku: 19,94 | přečteno: 405x