Aféra Johnson přetlačuje Ukrajinu.
Bude se jednat o nařízení EU, aby se stalo povinností registrovat jakýkoliv počet chované drůbeže. Dosud to bylo u nás od 500 kusů, teď, kdo si koupí 5 slepiček (nebo jednu), bude si jí muset zaregistrovat. Protože ptačí chřipka.
Jiná chřipka, covid 19, zřejmě nakonec britského ministerského předsedu přece jenom zlikvidovala. V době nejvyšší nákazy byl Johnson hospitalizován s těžkým průběhem a horko těžko se z toho zmátořil. Snad na oslavu svého znovuzrození uspořádal v Downing street 10 malou oslavu se skupinou svých přátel. Partygate - to byla super chyba, v době lockdownu si cynicky dovolil takový úlet. Nakonec u nás tyto úlety dostihly třeba Hniličku, ale taky ministra Prymulu, který ohrozil svého šoféra na životě tím, že kolem něho prošel bez roušky, když ten mu (vzorově s rouškou) otevřel a přidržel dveře auta, do něhož nasedal.
A druhá, tentokrát opravdu kardinální, chyba byla, že náměstka hlavního whipa Christophera Pinchera jmenoval i když ten předtím skončil kvůli opileckému osahávání dvou mužů. Whipe - poslanec, který dohlíží, aby příslušníci strany hlasovali podle stranických zájmů (naivně jsem si dosud myslel, že se má hlasovat podle nejlepšího vědomí a svědomí). Píše se o celé řadě afér, které provázely Borise Johnsona v jeho premiérské funkci, ale pouze tyto dvě jsou detailně popsané. Myslím, že má pan premiér Johnson nakonec štěstí, že nemáme 16-té, 17-té století, to by ho to stálo přinejmenším uvržení do Toweru, kdoví jestli ne veřejnou popravu.
Žijeme ve zvláštní době, době plně v rukou médií. Na koho média ukážou, ten táhne. Nic nepomůže, že pitka v době lockdownu není o ničem, že opilecké osahávání by mělo dojít až k soudnímu rozsudku. Až pak by měl odejít ten kdo se toho dopustil. Ale tak je to se vším a všude, tedy i u nás. Kdo se vzepře mediálnímu osočení (u nás Babiš - kauza Čapí hnízdo, nebo v poslední době Rakušan - kauza Dozimetr), z toho média udělají div ne zločince. Boris Johnson odchází po mediální štvanici. Velmi jsem mu fandil, když vyváděl Velkou Británii z Evropské unie, jeho válečné běsnění a snahy o protahování války na Ukrajině mě už neoslovují.
Vladimír Zeman
Paní Ursula zastropuje cenu ruského plynu.

Jak to chce udělat? Zastropuje stejnou cenu pro celou EU? Tedy my budeme platit stejnou cenu jako Němci? Hráblo jí, nebo nedohlédne dál, než z okna své kanceláře na okap vedlejšího bruselského paláce?
Vladimír Zeman
Návštěva Nancy přinesla tolik potřebný klid do regionu?

Zahraniční politika Spojených států nemá chybu. Rusko za agresi proti Ukrajině se snaží potrestat absolutní izolací Ruska. Takže výlet šéfky Kongresu USA do Tchaj-wanu přinesl opak.
Vladimír Zeman
Partie na Prima News řešila požár a drahotu.

Obé si vyžaduje komentář. Normální, nezaujatý, logický pohled na věc. Pohled na naší přírodu, v druhém případě pak na absurdity, které mají za následek tak vysoké ceny všeho.
Vladimír Zeman
Hoří a u nás? - a tak hodně?

Tragédie, která postihla oblast Českosaského Švýcarska je zřejmě dosud největší. Strmé srázy, rokle, hala bala přes sebe poházené suché, kůrovcem zničené stromy. A všude spoustu suchých větví, vysoká podestýlka suchého jehličí.
Vladimír Zeman
Takže snížit spotřebu plynu o 15%.

Vymyslela Evropská komise. A hned, samozřejmě, kdo by snad nesouhlasil, tak sankce. Protože musíme být odhodlaní, semknutí. Protože Rusko a jejich zemní plyn je přece špatně. Řekla Amerika.
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky
Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
„Tvůj zatracený Alláh.“ Ubodání muslima otřáslo Francií, pachatel chtěl zabíjet dál
Muž, který je podezřelý z vraždy muslima Aboubakara na jihu Francie, se sám přihlásil v neděli...
Pavel a Fiala řešili platy bezpečnostních složek, Dukovany i koalici ochotných
Prezident Petr Pavel přijal na Pražském hradě premiéra a předsedu ODS Petra Fialu. „S prezidentem...
Garáž vzplála od baterie do sekačky, shořel v ní karavan. Škoda je skoro milion
Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali v noci na pondělí u požáru garáže na Českobudějovicku....
Bratislavský hrad symbolem Maďarska. Televize pobouřila klipem k hymně
Maďarská televize M1 považuje za jeden ze symbolů Maďarska i Bratislavský hrad. Ten se ukazuje v...

Prodej, stavební pozemek, 1151 m2, Droužkovice
Droužkovice, okres Chomutov
2 417 100 Kč
- Počet článků 757
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1345x