Nápor na pomatené hlavy.

Při příležitosti oslav sv. Václava pronesl monsignore Piťha statečnou řeč proti neskutečné invazi mediálního tlaku na institut rodiny, určení pohlaví, postavení žen v pohledu iniciativy meeTo.

Další část mediálního tlaku se už dlouhodobě týká alarmických prohlášení mezivládního panelu IPCC při OSN ohledně globálního oteplování. Nenastane-li do r. 2030 něco, co zastaví nárůst průměrné globální teploty, bude se životem na zemi konec. Tedy nastanou takové katastrofy, že si s tím už lidstvo neporadí. Hladomor v Africe zvedne další, tentokrát už katastrofální vlnu migrace do Evropy, v Evropě zaniknou některé přímořské státy, poškozené bude hlavně Holandsko, jehož některá území už teď leží pod hladinou moře.

Z průzkumných vrtů je známo, že území Antarktidy bylo kdysi zelené, pokryté džunglí. Jak asi mohlo v té době vypadat klima na 50 rovnoběžce severní šířky a 15 poledníku východní délky? To jsou, jestli to někdo neví, zeměpisné souřadnice Prahy. Chci tím naznačit, že Země už v minulosti vypadala jinak a život už na ní existoval. Grónsko (Greenland), zelená země. Tak tu zemi někdo nazval a zapsal to. Mohl to udělat jedině člověk, který tam zřejmě žil a dovedl psát. A my se dnes děsíme, že stovky metrů mohutného Grónského ledovce ubývá.

Myšlenka, že člověk může změnit klima na planetě Zemi, je zcestná. To, že je Země přelidněná, jak nám to vnucují četní alarmisté, prostě není pravda. Trvalá sídliště člověka (to jest města, vesnice) zaujímají pouhých 5% plochy Země. S nadsázkou lze možná říci, že si Země ještě ani nevšimla, že se jí snaží kolonizovat někdo, kdo jí škodí. Prostě Země si to udělá po svém. Jestliže má stoupnout teplota do r. 2030 o těch strašidelných 1,2 stupně, tak prostě stoupne. Člověk tomu nezabrání. Veškeré snahy o omezení výroby, o výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů se míjí účinkem. 

Co to vlastně jsou obnovitelné zdroje? U nás se podílejí na energetickém mixu už 10-ti %. Z toho ale solární elektrárny kulhají na sotva 1 %. A to jejich celkový instalovaný výkon 2500 MW, už přesahuje výkon dvou bloků Temelína (2000 MW). Větrná energetika u nás v podstatě nemá význam, ve světě dlouhodobě nepřekračuje 0,7%. I po půl století dodávají solár a vítr méně než 2% světové energie. Přitom jenom letos vydávají státy na OZE okolo 150 miliard dolarů. Němci, ve svatém rozhořčení proti jádru, zastavili své jaderné elektrárny a výpadek elektřiny řeší uhlím. Dočasně, samozřejmě, ale když ani jim nestačí ty obrovské větrné parky v Baltském moři? Co s tím provedou v Německu?

Čím dosáhneme předepsaných 20% OZE v r. 2020? Budeme spalovat biomasu? I spalování zemního plynu má taky přece svoje emise, jak pravila Dana Drábová, sice nižší než z uhlí, ale taky docela velké. Tak co tvoří těch 10% OZE v mixu? Akumulační a přečerpávací vodní elektrárny (proti těm nelze nic namítat, jejich množství a objem výroby je ovšem limitovaný),spalování biomasy (hrubě neekologické), solár a vítr 1% bezvýznamné.

Co se má vlastně udělat? U nás by bylo asi nejlíp, zrušit ty solární elektrárny a místo nich vysázet les. Zemědělci asi tu půdu nepotřebují. A les by zapůsobil na vychytávání oxidu uhličitého z atmosféry asi docela nejlíp.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vladimír Zeman | středa 24.10.2018 7:56 | karma článku: 30,03 | přečteno: 768x