Babiš obhájil, startuje druhá etapa EET.

Obojí se čekalo, takže žádné překvapení. Hnutí Ano je velmi populární, jejich předseda zapůsobil na tom zatuchlém parlamentním dvorečku jako bomba. Podobně jako Trump v Americe. Nezůstane kámen na kameni.

A to je dobře. Mluví se otevřeně, věci se pojmenovávají pravými jmény. To samozřejmě vyvolává zděšení starých parlamentních struktur, kteří nic jiného než sedět ve sněmovně neumějí. Na tuto vlnu je naladěn i prezident Zeman, který se rozhodně neostýchá říct všechno naplno, to jest tak, jak to cítí v podstatě většina lidí. A proto jsou populární, jak prezident, tak předseda Babiš.

V nedělní Partii na Primě byl slyšet Jiří Pospíšil. Znali ho všichni jako populárního mladého ministra za ODS. Dnes je europoslancem s podporou TOP 09. Zhodnotil první etapu EET, padlo i jisté očekávání, že půjde do prezidentské volby. Po jeho zhodnocení první etapy EET ovšem podle mého názoru vypadává.

Pivovary mu předložily seznamy venkovských hospod, které kvůli EET zbankrotovaly. Ty hospody, kam přicházejí sousedé na pivo a partičku mariáše. Tak pro tyto hospody je EET likvidační. Je to mladý člověk, zřejmě nepamatuje hospody za minulého režimu a ještě v začátcích 90-tých let. Se směrnicemi EU a velké moci hygieny se hodně změnilo. V hospodách, kde se chodilo s prominutím čůrat do asfaltového žlábku, odtoková gule byla většinou rychle ucpaná odhozenými vajgly, odtok byl v lepším případě do nějaké žumpy, v horším na hnůj za hospodou, většinou ale ucpaná gule způsobovala, že člověk chtě, nechtě musel do toho šlápnout a stát v tom dokud své pnutí neuvolnil. Směrnicemi hygieny a EU bylo nutno tyto věci rychle napravit. To jest projekt, stavební povolení, stavbu nového hygienického zařízení. Evidentně dražší záležitost než nějakých deset tisíc za přístroj EET, dalších možná deset tisíc za notebook, což jsou navíc hodnoty jednorázové. Postavení nového hygienického zařízení je nezlikvidovalo, nějakých 20 tisíc do EET a PS zařízení je jejich konec? Co zákaz kouření? Ti strejdové u toho mariáše přece vždycky kouřili. Ani to je nelikviduje?

A naučit se pracovat s počítačem? To je tak jednoduchý, že jde jenom o to chtít. Jestli to někdo zásadně odmítá, pak opravdu nemůže podnikat. V žádném oboru, protože objednávky materiálu, zboží, stejně jako fakturování, účtování už může jít jenom elektronickou cestou. To jest zpracování počítačem a odeslání dat přes internet. Doba, kdy hospodský dělal čárky na porcelánový tácek, je dávno pryč.

Proč se pan Pospíšil nezmínil o provozu vinoték. Byl přijat velmi kontroverzní zákon, který zakazuje prodej stáčeného vína. Může se prodávat jenom ve vinotékách, které jsou v majetku výrobců vína. To je pane Pospíšile diskriminační zákon. Zakazuje podnikání v obchodu s vínem. Majitelé vinoték, kteří nejsou výrobci, ale obchodníci, nemají žádný problém s EET, ale je jim jejich způsob podnikání znemožněn. Vyhovělo se silné skupině moravských výrobců vína, kterým nejde o nic jiného, než o vyšší a vyšší zisky. Proč může hospoda prodávat sudové pivo, ale vinotéka sudové víno ne? Protože cena kvalitního nalévaného vína je řádově nižší, než cena těch patoků, které se prodávají v lahvích v supermarketech. Velké moravské vinařské podniky chtějí od malých vinařů víno vykupovat. Zmíněný zákon má zabránit tomu, aby tito malí vinaři prodávali své víno sami. Obchodníkům do jejich vinoték. Že bych zaznamenal nějaké zastání majitelům těchto vinoték, jsem si nevšiml.

EET je předepisováno správně. Nemá to nic s jalovými výtkami, že snad na to doplatí ti poctiví. Pan Jiří Pospíšil byl vždy politik s vysokým morálním kreditem, myslí, že takové jalové výpady on dělat nemusí. Zvlášť jestli půjde do boje o hrad. Sám řekl, že by do toho šel i proto, aby tomuto úřadu dodal vážnost a lesk.

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vladimír Zeman | pondělí 27.2.2017 9:47 | karma článku: 18,70 | přečteno: 626x