Vypadá to, že uprchlíci na našem území nejsou neexistující, pane Bárto…

Hodně lidí, kteří by se dali nazvat jako „vítači“, tvrdí, že hlasy proti migrantům na našem území jsou mimo mísu, protože prý u nás uprchlíků není, respektive je jich jen pár a všichni jsou pod kontrolou…

Další .

Dnes na toto téma napsala zajímavý článek kolegyně bloggerka Marcela Štolová. V diskusi se mimo jiných do ní pustil nebojácný bojovník za práva přistěhovalců, pan Bárta, který dlouhodobě tvrdí, že hlasy protimigračně zaujatých lidí jsou hlasem hysterie, neb u nás prý aby uprchlíka pohledal…

No, zvláštní je, že já, aniž bych je hledal, jsem v posledních několika týdnech opravdu na okrajových místech Prahy narazil na „podivné“ lidi, kteří opravdu jako by vypadli z reportáže o uprchlících ze Sýrie, nebo z Afriky. Ať už jde o černochy, nebo o lidi arabského či indického vzhledu, všichni mají na sobě už na první pohled „jiné“ oblečení, než na jaké jsme zvyklí u běžných turistů. Ne, to jejich oblečení není v každém případě nějak potrhané, nebo špinavé (vyjma špinavých bot, které už na první pohled hodně pamatují…), je prostě jiné. Jinak nakombinované, jiné materiály atd.

Já osobně je v poslední době například hodně potkávám v okolí supermarketu Kaufland na pražském Jarově. Schválně jsem se díval na zboží, které mají ve svých nákupních vozících. Jde vždy o trvanlivé potraviny, jako jsou těstoviny, balená voda, konzervy a polévky v sáčku. Sem tam nějaká hygienická potřeba.

Další zajímavost je, že v okolí není žádný hotel, kde by mohli případní skuteční turisté bydlet, ale i kdyby tam nakrásně nějaký byl, kteří že turisté si na hotelových pokojích vaří špagety a bramboračku v pytlíku...?

Ti lidé opravdu nebudí dojem turistů, poznáte to z toho, jak se rozhlížejí, jak spolu komunikují, často jde o dvě – tři ženy, které doprovází jeden až dva muži. Běžní turisté se spolu baví většinou normálně nahlas, ne jako tito, kteří spolu spíše šeptají.

Lidi, kteří vypadají přesně podle mustru, který jsem právě popsal, lze ale potkat i jinde, než v nákupních střediscích, ovšem v centru Prahy, tam, kde jsou nakumulované policejní hlídky, je většinou nenajdete – pokud nehledáte „běžné“ dealery drog tmavé pleti, nebo arabského vzhledu, na které jsme si my, Pražané, už třeba na Václaváku a v jeho okolí za ty roky zvykli, i na to, jak je policie přehlíží, skoro, jako by byli neviditelní.

Takže já osobně pokládám za zcela adekvátní otázku – KDO jsou tito lidé v dnešní Praze? Jak se sem dostali, a co mají za lubem?

Pozorný člověk si jich dříve či později všimne, i těch rozdílů, které jsou na nich na rozdíl od skutečných turistů, dobře patrné. Ne, nejsou jich (zatím) stovky, nebo desítky, jde vždy o pár jednotlivců, ale ani ti v těchto řádových jednotkách zde před pár týdny nebyli.

Má někdo z Vás z poslední doby podobnou zkušenost, může někdo z Vás jmenovat konkrétní místa, kde byl svědkem podobných setkání, o jakém jsem psal? Možná by bylo dobré policii připomenout, že Praha nejsou jen uličky a náměstí centrálního města, možná na to už policie zapomněla…

.

 

 

Autor: Vladimír Kroupa | úterý 15.11.2016 11:32 | karma článku: 42,46 | přečteno: 2681x