Kdo má největší strach z potenciálního prezidenta, Petra Pavla…?

Na hlavu Petra Pavla, toliko kandidáta na prezidenta ČR, se v posledních dnech snesla vlna kritiky za jeho minulost, respektive za to, jak se k ní staví.

.

Dalo se to v jeho případě čekat. Ono ani ostatní kandidáti to nebudou mít úplně „umetené“, do voleb ještě zbývá přeci jen hodně času a jistě se na většinu z nich nějaká ta špína někde najde – i kdyby měla být narychlo namalovaná.

Na generála Pavla bylo ne snad nově vytaženo, ale pouze oprášeno to, co se vlastně ví už dlouho – že byl svého času v KSČ, že byl předsedou organizace tam, kde tehdy sloužil, a že těsně před Sametovou revolucí absolvoval kurz, aby z něj byl vojenský rozvědčík.

Jak už jsem psal, ví se to už nějaký čas, ale v zájmu zachování hystericko-panické nálady proti němu to je třeba sem tam oprášit.

Čím blíže volby, čím větší šanci má v průzkumech preferencí, tím častěji je třeba objevovat v tomto směru stále Ameriku, tím častěji je asi nutno provětrávat (dávno známé…) informace, dávat jim záhadný podtón, podsouvat v té souvislosti i informace, které se týkají jiných osob, a hlavně připomínat davu, že co by kdyby, a že kdyby chtěl, že by i mohl…

Upřímně, mně těch „kdyby“ v tomto směru už přijde nějak moc. To máte, kdyby nebyla Sametovka, kdyby dokončil rozvědčický kurz dříve, kdyby nebyl jeho otec taky v KSČ a vojenské rozvědce, možná by se našlo i nějaké to „kdyby“ nebyl jeho pradědeček třeba u hasičů tak by…

Ani se nedivím, že pan Pavel už na tohle téma nemá moc náladu se donekonečna bavit. Vše už bylo řečeno jak jím, tak jinými. Na jaký post po ukončení kurzu by mohl být zařazen se neví ani dnes, ani to tehdy nevěděli ti, co ho do kurzu poslali, protože tam bylo hodně možností a žádná z nich nebyla předem určená.

Ale ono to slůvko „kdyby“ je přeci tak krásně zamlžené, že ano…

Kladu si otázku, co nebezpečného by ze své minulosti mohl donést generál v.v. Pavel na Pražský Hrad. Čím přesně by mohla skutečnost, že byl před více než třiceti lety v KSČ, a navíc jako lampasák u ČSLA, ohrozit dnešní demokracii v naší zemi?

Že na něj byl sepsán jeho nadřízeným v době totáče hodně positivní posudek, což viděno dnešníma očima na jeho hlavu nasazuje masku rudé stvůry?

Tak vážení, víte Vy vůbec, jaké posudky museli na nás všechny, kdo jsme byli v té době pracovně, vlastně i školně činní, psát naši nadřízení, nebo učitelé?

Pokud jste nebyli vyloženě Chartisté, nebo tak něco, tak se na většinu z Vás psali úplně stejné hovadiny, jako se tehdy napsalo na dnešního generála Pavla.

Když jsem ten jeho posudek z doby totáče četl, myslel jsem, že čtu svůj vlastní, který na mě byl sepsán třeba když jsem žádal po vojně o byt. Nebo tehdy stačilo, aby chtěl člověk změnit zaměstnání a pokud Vám to nechtěl Váš dosavadní nadřízený nějak polepit, tak na Vás napsal stejný žvást, nebo hodně podobný, jaký napsal nadřízený Petra Pavla na něj.

I ty kecy o politické spolehlivosti a třídním rozhledu, pokud Vás nechtěl nadřízený hodně hluboko v té době potopit, Vám do Vašeho posudku napsal – tehdy se to prostě dělalo, aby rudá hydra dostala své kecy a človíček mohl dostat to, o co mu šlo.

 A to i když jste na komanče kašlali, nikdy jste nebyli ve straně natož abyste na pracovišti aktivně zásobovali nástěnku hovadinami o Velké říjnové revoluci, nebo o Vítězném únoru. To prostě patřilo ke koloritu doby, takže chytat se za hlavu, že Petra Pavla za socíku někdo v posudku na něj chválil, je hodně chucpe – jela v tom 99,99% většina z nás, takže si odpusťme to pokrytectví.

Když to vezmu kolem a kolem, vzhledem k časovým posloupnostem a všemu, čeho se Pavel zúčastnil od roku 1989, tak mi z toho vychází, že může naší zemi v daleko větší míře pomoci se svými kontakty a zkušenostmi, které navázal a získal právě až po roce 1989, než aby nějak naší zemi uškodil kontakty a dalším, co snad měl právě před tímto rokem.

Taky si říkám, že postoj mnoha lidí, kteří jeho kandidaturu na Hrad kategoricky odmítají, je spíše takovou jako pomstou než racionálním postojem.

Byl kdysi ve straně?

Do žumpy s ním (kolik z Vás by v té žumpě muselo zákonitě skončit s ním…?)!

Že od té doby vykonal mnoho dobrého pro naši zem, že od té doby zachránil on osobně několik desítek životů?

K čertu s ním, byl přeci kdysi dávno v KSČ a měl být rozvědčíkem!

Že se vlastně celý život zabýval službou své zemi, ať už byl režim jakýkoliv?

Co na tom, že tak stejně jako on sloužilo naší zemi mnoho milionů lidí v různých odvětvích, které taky využíval komunistický režim pro svůj pohon?

On nesloužil bezpečnosti Aše, Brandýsa nad Labem, Českých Budějovic, nebo Brna, on sloužil jen komunistům…?

A nesoužil ale on vlastně těm samým městům i po Sametu?

Komu tedy celou svou vojenskou kariéru sloužil?

Vám, nebo „jim“…?

Víte, největší legrace vlastně je, jak proti generálu Pavlovi brojí mnoho a mnoho těch, kteří měli k totalitě vždycky daleko blíže jak kdysi, tak i celých těch více než třicet let, co už tady totalitu nemáme.

Ale pozor, ona totalita nikdy nezmizela, jen na čas zalezla.

Je jedno o jakou totalitu se jedná, jestli stále ta vystrkující růžky - rudá, nebo ta staro-nová nahnědlá. Není zvláštní, že proti generálu Pavlovi stojí v pevném šiku v dost velikém množství (samozřejmě, že s jeho kandidaturou nesouhlasí i mnoho lidí, kteří do ani jedné téhle party nepatří, to nikdo nepopírá…) jak Babišovci, tak i Okamurovci a zakuklení, nebo odhalení komouši?

Už jenom to mi říká, že když vadí Petr Pavel zrovna těm, tak to asi znamená, že generál nebude mít blízko právě k bolšánům, náckům a jinému nebezpečnému hmyzu, ale spíše naopak k západní demokracii, svobodě a lidskému právu.

A to je přesně to, co mnoho švábů všeho druhu pekelně štve...

.

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vladimír Kroupa | středa 26.10.2022 12:43 | karma článku: 35,34 | přečteno: 1669x