Dopis 172 německých profesorů ekonomie k ESM a vlastizrada v ČR

- Německý ústavní soud bude o ústavnosti ESM rozhodovat 10. července. - Proč v ČR není možné žalovat poslance a senátory za vlastizradu, když nás okradou o +350 mld. Kč a v Německu to je možné?- Slováci již brzy zaplatí svůj první přispěvěk do ESM 132 milionů euro.

Otevřený dopis 172 německých profesorů ekonomie k ESM

Vážení spoluobčané,

rozhodnutí, ke kterému se zavázala kancléřka na summitu zemí EU, bylo špatné. My, ekonomové německy mluvících zemí, se díváme s velkými obavami na krok směrem k bankovní unii, který znamená kolektivní ručení za dluhy bank. Dluhy bank jsou skoro třikrát tak velké jako dluhy států a v pěti krizových zemích představují částku několika bilionů euro. Daňoví poplatníci, důchodci a střadatelé v dosud solidních evropských zemí nemohou být za tyto ztráty odpovědní. V jižních zemích jsou navíc na dohled obrovské ztráty z financování inflačních uměle nafouknutých ekonomik. Bankám musí být umožněno zkrachovat. Pokud nemohou zadlužení splácet své dluhy, jen jedna skupina by měla a také umí tuto tíhu snášet: věřitelé samotní, neboť oni šli vědomě při své investici do rizika a pouze oni mají na to i dostatek kapitálu.

Politici mohou doufat, že když omezí tyto částky a také zneužívání přes společný bankovní dohled, mohou tomu zabránit. To se jim ale těžko podaří, pokud zadlužené země budou představovat strukturální většinu v eurozóně. Pokud budou solidní země souhlasit se sdílením odpovědnosti za bankovní dluhy, v zásadě budou vždy vystaveny tlaku na zvyšování záchranných částek nebo k zmírňování požadavků na záruky v případě jejich vyplácení. Tím jsou předprogramovány hádky a napětí mezi sousedními zeměmi. Rozšiřováním těchto záruk za banky nebude zachráněno ani euro, ani evropská myšlenka. Pomůže to jen Wall Streetu nebo City of London - případně i některým investorům v Německu – a celé řadě lokálních a zahraničních bank, které mohou klidně pokračovat ve svém podnikání na účet občanů ostatních zemí, kteří s tím vším mají pramálo společného. Socializace ztrát aktuální problémy dlouhodobě nevyřeší; pod rouškou solidarity vede jen k dotování určitých skupin věřitelů a pokřivení ekonomických investičních rozhodnutí.

Prosímě, předejte tyto obavy svým poslancům ve vašem volebním obvodu. Naši zástupci by měli vědět, jaké nebezpečí hrozí naší ekonomice.

Podepsaných 172 německých profesorů ekonomie.

Originál: Der Offene Brief der Ökonomen im Wortlaut překlad: Reformy.cz

Už jsem toho o ESM psal moc. 7x jsme protestovali, rozdávali jsme letáky před Senátem i Sněmovnou, dělali jsme ze senátorů šašky a plánovali jsme taky žalobu za vlastizradu na zákonodárce. Naše zákony jsou bohužel napsany tak, že to není možné. Muselo by se jednat o násilné akce. To, že nenásilnými akcemi může někdo způsobit podstatně větší škodu zákon vůbec nebere v potaz. V Německu takový nesmysl v zákoně nemají a šli do zákonodárců pěkně natvrdo a masově podávají na zákonodárce trestní oznámení pro vlastizradu.

U nás je to ošetřeno pro politiky chytře takto:


§ 91 Vlastizrada

Občan České republiky, který ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 92), teroru (§ 93), teroristického útoku (§ 95), záškodnictví (§ 96) nebo sabotáže (§ 97), bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až patnáct let nebo výjimečným trestem.


§ 92 Rozvracení republiky

(1) Kdo v úmyslu rozvrátit ústavní zřízení, územní celistvost nebo obranyschopnost republiky anebo zničit její samostatnost se účastní násilných akcí proti republice nebo jejím orgánům, bude potrestán odnětím svobody na osm až dvanáct let.

Aplikovatelná je tedy pouze velezrada a té se může dopustit pouze prezident. Bylo by záhodné si zvolit takového prezidenta, abychom velezradu nemuseli aplikovat.

Související:

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vít Jedlička | pondělí 9.7.2012 20:10 | karma článku: 35,15 | přečteno: 4916x