Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Atentáty komunistů na státníky mají tradici - Klaus měl štěstí

Komunismus je zhoubná a pomýlená ideologie mající za oběti podle posledních odhadů až 100 milionům mrtvých.[1] To je podstatně více, než kolik jich stíhl napáchat například nacismus během 2 světové války. Je to zatím nejzhoubnější politická ideologie vůbec. V ČR se neuspěšně pokusili o atentát na prvního ministerského předsedu ČSR Karla Kramáře (zachránila ho mince v peněžence) a úspěšně se jim podařilo zavraždit prvního československého ministra financí Aloise Rašina, který byl zodpověný za rozkvět Československa mezi válkami. Pro mě osobně je nepochopitelné, proč se k této zločinné ideologii hlasí stále více lidí a nebo jak je vůbec možné, že lidi jako Fischer, Dlouhý nebo Zeman s komunistickou minulostí mají tu drzost kandidovat na prezidenta!

První oběť ministr financí Československa Alois Rašín

Dnešní atentát sice dopadl dobře a Klausovi se vlastně nic nestalo, ale je to vhodná příležitost si

připomenout atentát na Aloise Rašína prvního prvorepublikového ministra financí, kterému vděčíme za meziválečnou prosperitu a jednu z nejstabilnějších měn zatímco v Německu jezdili s trakařem peněz pro rohlík. 

Na Rašína si člen komunistické strany (před antentátem z KSČ vystoupil) Josef Šoupal počkal před jeho domem 5. ledna 1923 ráno v Žitné ulici a z blízka do něj vypálil dvě rány. Pak začal utíkat, ale lidé jej brzy dostihli. Nedostal trest smrti, ale jen osmnáct let. Za protektorátu v roce 1943 ho pak Němci pustili, změnil si jméno a dožil jako funkcionář komunistické strany. Zemřel v roce 1959.

Ministr financí pak několik týdnů bojoval o život v podolské nemocnici. Lékaře udivil svou vůlí. Ačkoliv kulka zasáhla páteř i míchu a Rašín ochrnul, tak již po několika dnech si poručil donést doutníky a víno a zajímal se o politické dění. Vůle však nestačila, 18. února Rašín zraněním podlehl.

Karel Kramář štěstím atentát přežil

Ještě jako ministerský předseda, přežil Karel Kramář  pokus o atentát mladého komunisty Aloise

Šťastného na svou osobu. Karel Kramář byl hrdina, který neváhal položit při vzniku samostatného státu svůj život a pro svoje názory byl opakovaně vězněn. 

Kolem druhé hodiny odpolední dne 8. ledna 1919, vycházel první ministerský předseda Československé republiky ze své pracovny na Pražském hradě, když se dozvěděl, že na chodbě ho čeká ještě nějaký mladík. V době, kdy se k němu Kramář přiblížil, vytáhl tento mladý muž revolver a střelil významného československého politika a předsedu Československé státoprávní (později národní) demokracie do prsou. Karla Kramáře zachránila před smrtí jen šťastná náhoda — střelec, levicově orientovaný A. J. Šťastný, poslal smrtící kulku do míst, kde Kramář nosil peněženku, pouzdro na cvikr a přesku šlí. Díky těmto okolnostem vyvázl Kramář z prvního atentátu na politika v ČSR bez jakéhokoli zranění. Později k události řekl: „Nečekal jsem, že já, který ušel rakouské šibenici, budu prvý, po kom se bude u nás střílet."

Totální pomýlení: Střílel jsem do Klause na protest proti vládě, říká 'atentátník'

Ironie osudu je to, že Klaus vládě vetuje téměř každý socialistický výmysl, který TOP 09 a ODS plodí. Ať již to je socialistické zvyšování daní nebo deforma důchodů Klaus je vždycky proti. Obouvat se do Klause kvůli pseudopravicové vládě, která dělá socialistickou politiku - neumí nic jiného než zvyšovat daně a zadlužení - je skutečně pomýlené. Klaus ale také bojuje i s největší politickou zlodějinou - obnovitelnými zdroji.

Největší zlodějinu prostřednictvím solárních panelů za 600 mld. Kč prohlasovali komunisté!

V březnu 2005 schválili zákonodárci Zákon o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, který současný režim podpory odstartoval. V  Poslanecké sněmovně pro zákon hlasovali, kromě lidovců a ČSSD také téměř všichni poslanci KSČM. Nevím, jak tato do očí bijící zlodějina, má pomoci chudým lidem, kterým tím drasticky zvedly účty za elektřinu.

Komunisti nás každého za 40 let komunismu okradli o 40 tisíc měsíčně hrubého

Jak jsem na to přišel? Srovnání je jednoduché. Náš soused Rakousko mělo po válce velmi podobnou výchozí pozici. Na rozdíl od nás měli, ale Rakušané demokratický socialismus (to co v ČR máme teď - stát si bere zhruba polovinu toho, co vyděláme), zatímco my jsme měli reálný socialismus. Náš stát se 40 let lidem snažil ukrást, co jenom šlo. To výrazně poškodilo naší prosperitu a má to za následek to, že Rakušané mají hrubou mzdu okolo 65 tisíc měsíčně a my jenom 25 tisíc. I když mají Rakušané všechno podstatně dražší než my, stejně to znamená, že se jím žije 2x lépe než nám. Stačí jim pracovat polovinu času na to, aby měli stejnou životní uroveň jako my.

Vždycky když se podíváte na výplatní pásku, vzpomeňte si na komunisty a na to kolik na ní mohlo být, kdyby tady ty parchanti nebyli.

Psali jsme dříve:

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Vít Jedlička | pátek 28.9.2012 22:00 | karma článku: 38,73 | přečteno: 4649x
  • Další články autora

Vít Jedlička

Taxi končí Liftago, WunderCar a Uber začínají!

V článku níže můžete díky promo kódům získat 350 Kč na ježdění po Praze. Další kredit můžete získat tím, že do aplikace zvete své kamarády. Mobilní aplikace pro Android a iPhone (Windows mobile je definitivně mrtvý) dělají revoluci v dopravě ve velkých světových metropolích. Vysloužily jsi už svojí vlastní epizodu v South Parku: Handicar. Taxikářské dispečinky se dočkají výrazné redukce a možná nakonec, pokud se jím díky státní moc nepodaří potlačit novou konkurenci, jednoho dne zcela zmizí.

5.11.2014 v 17:40 | Karma: 14,61 | Přečteno: 2092x | Diskuse| Ekonomika

Vít Jedlička

Díky politice pana Babiše máme naftu dražší o 4 Kč a benzín o 2 Kč

Již dnes na jeden litr benzínu připadá 20 korun daní. Ministru financí Babišovi se minulý týden podařilo zarazit snížení této sumy o 1,82 koruny u benzínu a 3,03 koruny u nafty. Podařilo se mu ale prosadit zelenou naftu pro zemědělce. Těm se má začít vracet 4,38 Kč z každého litru. Podpora zelené nafty přijde státní rozpočet podle výpočtu Ministerstva financí na 1,3 miliardy korun. Nová, Babišem navrhovaná daň za ropné rezervy, by zdražila pohonné hmoty o 25 až 30 haléřů a stát by na ní vydělal 1,4 miliardy korun.

30.7.2014 v 16:40 | Karma: 32,77 | Přečteno: 2619x | Diskuse| Politika

Vít Jedlička

Vznikla EFD v Evropském parlamentu, zasedat v ní budou Svobodní

„Budeme hlas národů“ říká předseda Britské strany za nezávislost (UKIP) Nigel Farage, jehož strana ve Velké Británii vyhrála volby do Evropského parlamentu. Nová frakce Evropa svobody a demokracie (EFD) v Evropském parlamentu v současné době zahrnuje 7 národních delegací a 48 poslanců.

18.6.2014 v 18:16 | Karma: 23,96 | Přečteno: 755x | Diskuse| Politika

Vít Jedlička

Největší mýtus eurovoleb: Brusel jsme my

„My jsme přece Brusel“ ohání se, kdykoliv se něco někomu nelíbí na Evropské unii - ANO, Piráti, Zelení a Jakub Janda, zástupce ředitele Evropskou komisí sponzorovaného think tanku Evropské hodnoty. Na něm si demonstrujeme, jaké mají myšlenkové pochody lidé, kteří se cítí jako Brusel. Chtěl jsem Vám z toho udělat video, ale bylo mi to výslovně panem Jandou zakázáno.

24.5.2014 v 6:49 | Karma: 36,16 | Přečteno: 2321x | Diskuse| Ostatní

Vít Jedlička

Pozor demagog.cz vás přizabije rtutí a ani si neověří zdroje

Organizace Demagog.cz se pustila do kritiky Svobodných a zkoumala 20 euronesmyslů, které publikovali na webu euronesmysly.cz. Záměrně některé věci překrucují, někde mají částečně pravdu, ale v bodě týkajícím se nebezpečnosti zářivek udělali pánové zásadní přešlap, když tvrdí, že úsporné zářivky jsou zdravotně závadné pouze, pokud budete olizovat střepy. Doslova píší:

23.5.2014 v 20:27 | Karma: 32,68 | Přečteno: 3236x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

Turisté si zajeli do Afghánistánu. Střelci část Evropanů povraždili i s průvodci

18. května 2024  17:57

Neznámí ozbrojenci v pátek večer v provincii Bámján v centrální části Afghánistánu zabili tři...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

Komu spadne do klína západ Afriky? Ve hře o vliv je průmysl i dezinformace

26. května 2024

Premium Od spolupracovníka MF DNES v Africe Pozvolný odchod Francie ze západní Afriky je hotová věc. Zcela nahradit francouzský vliv ale bude...

Čechů ubývá, rodí se méně dětí. Není čas na sex a vztahy, vysvětlují odborníci

26. května 2024

Premium Stále více žen v Česku nemůže otěhotnět nejen z důvodů onemocnění, ale i kvůli odkládaní...

První barevná fotka zmizela v hlubinách času. Už ji nikdy nikdo neuvidí

26. května 2024

Seriál Je to jen pruhovaná stuha na tmavém pozadí, přesto představuje zásadní moment ve vývoji barevné...

V metru ve stanici Náměstí Republiky spadl do kolejiště člověk, provoz byl zastaven

25. května 2024  22:38,  aktualizováno  23:28

„Na stanici metra B spadl do kolejiště člověk. Provoz metra je přerušen v úseku Smíchovské nádraží...

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...

  • Počet článků 128
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2917x
Studoval ekonomii na VŠE a politologii na CEVRO Institutu.Najdete mě na Facebooku
Zakladatel občanského sdružení Reformy.cz
Kandidát Svobodných do Evropského parlamentu s č. 4

Seznam rubrik

Oblíbené články