Drahoš ? Miloš ? Nebo snad Leoš ?

"Zeman rozděluje společnost" jako nikdo jiný, tvrdí jeho odpůrci. Horáček na  na rozdíl od rádobysjednotitelů Drahoše a Topolánka "jednocení společnosti" v plánu nemá, což je sice zajímavé, ale stačí to na sesazení hradního pána?

Přání sjednocovat kapitalistickou společnost zavání demagogií, protože tady z principu něco nehraje.

 V tomto případě Horáčkovi nelze upřít jistý cit pro demokracii nebo aspoň význam slov. "Jednotná společnost" je válečný ideál, socialistický ideál, ideál totálního státu, kdy všichni musí spolehlivě jako jeden muž být připraveni padnout za vlast v boji proti společnému nepříteli, až do konečného vítězství.

Tohle po nikom v demokracii nemůžete chtít. Protože svobodní a rovnoprávní lidé mají různé zájmy.

Jestli nekdo tvrdí, že existuje nějaká "jednotná společnost," tak buď lže nebo chce svoje spoluobčany do nějaké své smyšlené společnosti nacpat :"Budeme jednotní a já budu váš ... prezident."

V kapitalismu a v demokracii jakbysmet mají lidé různé zájmy. Obchodník má zájem se ziskem prodat, zákazník si vybírá a nechce být ošizen, dělník si potřebuje vydělat a továrník mu zapatí jenom tolik, kolik musí. Jenom v socialismu nebo v řízeném stavovském státě jsou "všichni jednotně spokojení", protože jim nic jiného nezbývá.

Margaret Thatcher, premiérka nejstarší, fungující evropské demokracie to vysvětlila jasně:

“I think we have gone through a period when too many children and people have been given to understand 'I have a problem, it is the Government’s job to cope with it’ … and so they are casting their problems upon society, and who is society? There are individual men and women and there are families, and no government can do anything except through people and people look to themselves first. It is our duty to look after ourselves and then after our neighbour … and people have got the entitlements too much in mind without the obligations.” ... “There is no such thing as society”.

"Nic takového jako společnost neexistuje", vážení. Taková je pravda o demokracii v kapitalismu.

Jestli nám někdo, ať je to pan Drahoš nebo Topolánek, tvrdí něco jiného, lže.

V Británii si nikdy nenalhávali bludy o "jednotné společnosti." Národ je rozdělen na třídy, vrstvy, kluby lidí, které mají různé zájmy.  Stát, národ a společnost není totéž. Prezident státu nemá co vyhrožovat nějakou "jednotnou společností".

Čili, jestli nám tady  někdo slibuje "společnost", slibuje jinými slovy pochod poslušného, slepého stáda.

A Horáček ?

Jak jsme si již říkali, ten nebude prezidentem už proto, že je na 3 slabiky !

https://vimmer.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=611681

Autor: Michal Vimmer | úterý 9.1.2018 16:22 | karma článku: 16,24 | přečteno: 668x
  • Další články autora

Michal Vimmer

Pojďte, pane premiére

16.4.2024 v 10:51 | Karma: 32,32

Michal Vimmer

V čem je ten vtip

12.4.2024 v 8:47 | Karma: 22,34

Michal Vimmer

Toho si nevšímejte

11.4.2024 v 9:42 | Karma: 28,96

Michal Vimmer

Náš československý problém

8.4.2024 v 9:34 | Karma: 25,11

Michal Vimmer

A zase ten zlý medvěd Pu

19.3.2024 v 15:21 | Karma: 26,59