Zásady chovu lidí

Pokud je základním cílem dosažní maximálního počtu žijících lidí, je zapotřebí řídit jejich život takto (výběr z chovatelské příručky):

Všichni lidé se nedokáží udržet naživu vlastním přičiněním, musíme pro ně někde získat zdroje. Vzhledem k tomu, že zdroje k životu produkují pouze lidé, musíme lidi přinutit, aby produkovali dostatek zdrojů i pro ty, kteří si sami zdroje opatřit neumí.

Většina lidí je schopna produkovat zdroje jen do určitého věku. Mnoho lidí si neumí nebo nechce akumulovat zdroje na stáří, proto musíme přinutit všechny lidi k produkci zdrojů pro staré, abychom mohli udržet naživu všechny.

Mnoho lidí není schopno opatřit zdroje pro své potomky. Proto musíme přinutit ostatní lidi, aby, poskytli zdroje i pro jejich potomky.

Někteří lidé se nechtějí množit, musíme je k tomu přinutit. Vhodnou metodou je zákaz potratů a trestání bezdětných.

Mnoho lidí si neumí získat potřebné množství zdrojů potřebných pro péči o své zdraví, proto musíme ostatní přinutit, aby jim ty zdroje poskytli. Pro vyšší stimulaci přírůstků je vhodné povinnou péči o zdraví nařídit.

Většina lidí je nezodpovědných a ničí si své zdraví. V tom jim musíme zabránit, zákazem činností, kterými se poškozují.

Lidé jsou přirozeně soutěživí, stejně jako jiná zvířata. Soutěživost zvyšuje kvalitu na úkor kvantity. Cílem chovu je však množství, nikoliv kvalita. Soutěživost musíme udržovat v přiměřených mezích. Příliš vysoká kvalita není žádoucí, snižuje přírůstky, proto ji musíme omezit. Musíme však být obezřetní, pokud nám klesne kvalita pod mezní hodnotu, nedokáže se chov samostatně uživit. Dočasně můžeme problematický chov dotovat z jiného chovu. Nucenému výseku, kterým zvýšíme kvalitu na nezbytnou reprodukční úroveň, se však nevyhneme. Bez něj by byl následný úhyn větší.

 

Autor: Ivo Vašíček | úterý 26.1.2010 10:50 | karma článku: 28,67 | přečteno: 2413x