Policejní manévry kvůli rodinným problémům?

V pátek policie „zastavila“ dálničním zátarasem 17tiletého mladíka. Policejní inspekce prohlásila zákrok za adekvátní. Policisté plní rozkazy, ty by však měly být promyšlené.

Podle veřejně dostupných informací, otec chlapce nahlásil „odcizení“ vozidla svým synem. Vozidlo našla bezpečnostní agentura (zřejmě nějaký typ ochrany vozidla) a sledovala jej na D1 ve směru od Prahy. Někde na200 kmpřevzala pronásledování policie. Mladík na 207km otočil vozidlo zpět na Prahu. Policie se jej pokoušela zastavit, ale on ujel. Policie ho pronásledovala a uzavřela dálnici na 113km, kde mladík havaroval.

Policie zřejmě postupovala ve shodě se zákonem a předpisy. Nicméně se můžeme zamyslet, nad mnohem účinnějším řešením situace.

Mladíka mohl sledovat policejní vůz civilního vzhledu. Někdy by snad zastavil. Až by zastavil, jednoduše by ho zadrželi.

Kdyby se vyboural, tak by to bylo nepříjemné. Ale, právě proto je v takové situaci žádoucí možnost automobilové kolize snižovat a ne je zvyšovat. Jakákoliv zácpa na dálnici je značným zdrojem nehod.

Je společenská nebezpečnost řízení bez řidičského oprávnění a údajné zcizení vozidla v rodině adekvátní použití prostředků, které ohrožují desítky lidských životů?

Pozn.: A náklady na celou policejní akci, když by stačili dva policisti v civilním voze.

Autor: Ivo Vašíček | neděle 3.3.2013 23:58 | karma článku: 24,99 | přečteno: 1645x