O Edelmannové a jejích kačerech

Významný etolog, odborník na chování zvířat Konrád Lorenz popsal složité vztahy v rodinách hus a kachen. Kačer je tvor v podstatě mírumilovný, neřkuli zbabělý, pro upevnění vztahů v rodině je však důležitý jeden rituál: kačena svého partnera „ponouká“ určitými signály k tomu, aby si zahrál na hrdinu a vystartoval proti skutečnému nebo domnělému nepříteli. Za to pak ten trouba sklidí pochvalu a v hejnu vládne harmonie. Tyto poznatky lze aplikovat též na některé lidské jedince s ptačími mozky.

Nemám nic proti kačenkám či husám, jsou to krásná zvířata a jejich rodinné vztahy jsou svým způsobem obdivuhodné. Jsou například značně monogamní, a i přestože romantické představy o naprosté věrnosti těchto ptačích párů už také vzaly zasvé, husy a kachny stále slouží jako model velmi soudržné a funkční rodiny. Divoké husy patří k nejlepším letcům planety a mají skvělý orientační smysl. Takže se musím nejprve omluvit těmto ušlechtilým tvorům, neboť k nim chci přirovnat tvory neušlechtilé, méněcenné.

Sotva jsem se rozhodla zkritizovat české fašisty a jinou sebranku v článku Kdo špiní český národ? http://tydlitatova.blog.idnes.cz/c/35894/Kdo-spini-cesky-narod.html, předvedla fašistická barbína paní Edelmannová chování správné vodní ptákyně: začala ponoukat svého kačera, jistého Martina Vernera, aby konečně udělal něco pro soudržnost hejna. Kejhání a kvákání se rozlehlo po nacionalistickém rybníčku vzápětí. Protože se kachnám nedostává argumentů, zkouší mě Verner urazit poznámkami o mém věku a kritikou mé fotografie na blogu (za největší urážku pokládá asi zjištění, že prý není poznat, jaké jsem rasy). Chce být i vtipný a zveřejňuje obrázek kapesního nože kačeny Edelmannové, aby ukázal, jak jsou čeští fašisté neškodní. Směrem k vůdkyni pak oddaný kačer vysílá jednoznačně erotické signály, chválí ji za: „mládí, příjemný vzhled, sympatie a oddanost desetitisíců voličů, vzdělání i finanční prostředky“… Kačer vyjadřuje domněnku, že tyto věci jeho kysličníkovému idolu závidím. Inu, slečny rozhoďnožky z E55 mají úplně stejné kvality, možná dokonce v míře ještě hojnější než dámička Edelmannová, nevím, co bych na tom měla závidět. Ostatně fotky nahatých štětek a pornohereček tvoří klasickou výzdobu stránek NS. Chudák Edelmannová, má-li k ochraně své cti takovéto housery, měla by se raději schovat, možná je to v tomto směru docela slušná ženská, ale po přečtení erotické apologie Martina Vernera je už velmi těžké tomu uvěřit.

Národní strana má ve svých řadách opravdu pěkné ptáčky, bude-li však nadále pokračovat v tomto duchu polemiky, odrovná se velmi rychle sama. Není jen rasistická, fašistická a posedlá pornem, je i neskonale hloupá. Možná to po nějakou dobu bude vynášet vrchní kačeně „sympatie a oddanost desetitisíců voličů, vzdělání i finanční prostředky“, ale nakonec to vše skončí ve stejném kanále jako jiné bulvární kampaně a přihlouplé snahy o rychlé prachy (počítání peněz je ostatně původní profesí vrchní ptákyně). O dalších aktivitách tohoto kejhajícího spolku, který podle všech zpráv sestává asi jen z tří kačírků, i o kvalitách fašounka Martina Vernera se více dočtete zde: http://antisemitismus.wz.cz/LPA_clanky/ZT_Narodni_Strana_terezin.htm

Je velká škoda, že v českém prostředí zatím nevznikla opravdu seriózní pravicová strana a že tradice pravicové politiky je soustavně deklasována tímto hejnem frustrovaných šašků a kašparů, kteří to vše možná myslí jen jako originální kanadský žertík. Pravicová strana na úrovni, taková, která by doopravdy dokázala vyvažovat excesy levice a vzdorovat aroganci komunistů, by zde byla potřebná, Edelmannová a její rybníček jsou ve skutečnosti jen komickou variantou starých bolševických praktik a společně s komunisty a neonacisty tvoří špinavý okraj společenského spektra.

Autor: Věra Tydlitátová | pátek 23.5.2008 6:50 | karma článku: 22,19 | přečteno: 2436x

Další články autora

Věra Tydlitátová

Válečná zranění

Na dohled od našich klidných domovů vybuchují rakety, umírají nevinní. Jsme svědky nepředstavitelných zvěrstev. Znala jsem pár lidí, kteří prošli válkou.

8.11.2022 v 10:21 | Karma: 9,05 | Přečteno: 136x | Diskuse | Miniblogy

Věra Tydlitátová

Alexandr Meň, světlo v temnotách smutné Rusi

Před třiceti dvěma lety 9. září 1990 byl zabit Otec Alexandr Vladimirovič Meň. Zatímco u nás je znám především v určitých kruzích duchovních a věřících, v Rusku je některými lidmi považován za svatého.

9.9.2022 v 9:50 | Karma: 12,74 | Přečteno: 304x | Diskuse | Ostatní

Věra Tydlitátová

Zklamaly elity národa?

Narazila jsem na zajímavou otázku, zda selhává elita národa, když se nechce postavit zlu ve společnosti. Že nechce jít do politiky...

16.8.2022 v 11:16 | Karma: 19,49 | Přečteno: 613x | Diskuse | Ostatní

Věra Tydlitátová

Putlere, blíží se březnové ídy

Když člověk trochu zná dějiny a myslím, že na vojenských akademiích se důležité bitvy také studují, vidí zajímavé příklady, ze kterých se asi Putler a jeho generálové zjevně nepoučili:

12.3.2022 v 17:03 | Karma: 30,04 | Přečteno: 936x | Diskuse | Ostatní

Věra Tydlitátová

Po volbách

Uvědomuji si, že vítězství demokratů ve volbách je dost vratké, ti voliči Ano, SPD a ani ti s tzv. propadlými hlasy nikam nezmizeli, naopak se mohou nebezpečně radikalizovat a sjednotit.

13.10.2021 v 11:33 | Karma: 19,74 | Přečteno: 1001x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

14. dubna 2025  8:27,  aktualizováno  9:06

Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu

14. dubna 2025

Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...

Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně

16. dubna 2025  19:27

Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

Ukopnu ti rypák! Sekuriťák se vrhl na Ukrajince, nenamarkoval si zboží za 300 Kč

20. dubna 2025  12:15

Příslušník ostrahy v brněnském supermarketu Albert ve čtvrtek fyzicky napadl muže ukrajinské...

Hampl: Touha po nižších cenách je v české DNA, čepované pivo za 440 Kč v USA je šok

20. dubna 2025  12:13

Češi se projevují neustálou touhou po nižších cenách, je to naše DNA, uvedl v nedělní Partii...

Velmi se bojím. Změny ochromily americké spotřebitele, pod tlakem nakupují

20. dubna 2025

Celní šachy prezidenta Donalda Trumpa matou americké domácnosti. Někteří lidé pospíchají s nákupy,...

Strážník na motorce se v Praze srazil s autem, které vyjelo z vedlejší ulice

20. dubna 2025  11:03

V Jeremenkově ulici v Praze se v neděli dopoledne střetlo osobní vozidlo s motorkou. Na ní jel po...

  • Počet článků 427
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3210x
Jsem