Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

'společenská averze či přímo nenávist vůči muslimům, se kterými většina lidí nemá vůbec žádnou osobní zkušenost'

Gramotný člověk si nemusí osobně přeměřovat výšku pólu na různých zeměpisných šířkách, aby si dokázal udělat názor na to. jestli je země kulatá nebo placatá.

1 0
možnosti
EH

Pokud je rasismus přitěžující okolnost, mělo by se tak zacházet i s fingovaným rasismem.

0 0
možnosti
OU
PB

P73e72t75r 52B59u46r72i89a96n

22. 2. 2024 17:22

A že vás u toho muslima napadl zrovna teroristický útok a ne třeba šmelina se zbožím, práce na černo, nebo nepřiznané daně. Pokud si vzpomínám, zrovna vy jste kdysi toto samozřejmé spojení tvrdě odsuzoval. Asi nějaký váš nový předsudek.

Ale jinak je hezké, že onen mladík udělal šméčko a vy za něj kritizuje majoritní společnost, která má podle vás samozřejmé protiromské nálady.

Helejte, není to náhodou taky předsudek a stereotyp, co?

5 0
možnosti
Foto

Padesát tisíc je málo, 3 měsíce bez přístupu na sociální sítě a médií. Synek se přiznal, ale showbyznys běží dál a mediální prostor se plní zprávami o pseudocelebritách.

1 0
možnosti
JV

Souhlas, ale dodám dvě věci. Jednak to nebyl první osobnostní přešlap této osoby.

A dále pak, a to hlavně. Nejvíce na celé kauze vyvolává různé fobie to, že ihned přispěchalo mnoho tzv morálních elit, kterým bylo hned vše jasné a šmahem odsoudili českou rasistickou a homofóbní společnost. Kdyby paní Čvančarová, Bílá, Havlová a další mlčely, popřípadě počkaly na výsledek šetření, udělaly by lépe.

6 0
možnosti
Foto

J38a24n 36Š38i32k

22. 2. 2024 15:04

Konkrétně u tohoto chlapce by mě hodně mrzelo, kdyby to byla pravda. Měl jsem ho za docela rozumného člověka. Pořád ještě tajně doufám, že to bylo jinak. Hezký den

0 2
možnosti

Mám dost zásadní problém s tvrzením:

"Stačí velmi málo k tomu, aby se na základě několika událostí, incidentů a někdy i zveličovaných a dezinformačně podávaných skutečností vše změnilo. Tak vznikla společenská averze či přímo nenávist vůči muslimům."

Zdroj: https://turnerjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=813439

Nepokládám za zveličování časté zprávy o teroristických útocích v západní Evropě, které aktéři provázejí výkřiky "Alláhu akbar". Někdy mám spíše dojem, že se úřady do poslední chvíle brání označit je jako teroristické. Také mám ještě v živé paměti rozjásané davy muslimů v ulicích, pálících americké vlajky po útoku na WTC. A poslední teroristická akce Hamásu v Izraeli taky nevzbuzuje bůhvíjaké sympatie k muslimům, zvlášť když člověk vidí, jak na ni okolní muslimské státy pohlížejí. Takže podle mne má naše averze vůči muslimům své opodstatnění a není výsledkem nějakého zveličování a dezinformací.

14 0
možnosti
Foto

Ona to není averze, ale volání pudu sebezáchovy.

5 0
možnosti

J51a21k91u68b 69Š30o57l95c

22. 2. 2024 12:01

Chlapec neudělal dobře, ale je to prostě "mladická nerozvážnost" a nelynčoval bych ho kvůli tomu. Pokuta od policie bude stačit. Rasisté zůstanou rasisty a z ne rasistů se rasisté nestanou.

3 1
možnosti
JR

J81a29n 53R61á65ž

22. 2. 2024 12:15

Promyšlená provokace, nikoliv mladická nerozvážnost . S největší pravděpodobností to byla nepovedená PR akce Bendiga a jeho manažera. Za to by oba zasloužili od Romů dostat výchovnou lekci.

13 0
možnosti