Foto

Green deal je čistá politika, která nemá s ekologií nic společného. Uhelné elektrárny se po modernizaci zavřou, aby je nahradily plynové, neviditelné emise v Evropě, obrovské při těžbě. Co teď? Dáme všude solární panely, žádné emise u nás, zlikvidovaná příroda v rozvojových zemích. Vyrábět ocel v Evropě? Lepší je to v Číně, vše se tam doveze ekologicky lodí, trochu to tam zakouří a lodí hurá do Evropy. Green = emise v Evropě nejsou. Posbíráme papír a plast a odvezeme to do Číny, zpět chceme virgin plasty, ne oni s tím opravdu netopí a pokud ano, tak tam mají čištění spalin od sloučenin chloru a fluoru. Super eko elektro auto jezdí na obnovitelnou energii. Na konferenci o ekologii si zaletíme letadlem. Ekologická bionafta už neletí, ale bioethanol jede, tak to pohnojíme ekologickým hnojivem z Chile, ekologicky to postříkáme proti všemu. Zálohujeme petky, děláme vršky, které na nich drží, aby se nedostaly k želvičkám do moře. .... Nechtějte mi tvrdit, že tohle je ekologie.

Foto

J55a28n 24Š38i58k

20. 2. 2024 9:29

Co je špatně víme všichni. Opisujete jen něco, co řeklo milion lidí před Vámi. No a co. Vy máte nějakou alternativu?

DV

Pro mne "grýn dýl" znamená hlavně uměle předražené energie - zejména elektřiny - prostřednictvím emisních povolenek, co2 daní, umělým omezováním velkých bezemisních zdrojů (jaderných elektráren) a naprosto tupým prosazováním energetických technologií, které v našem podnebním pásmu postrádají smysl (FVE) a nadto ničí ekosystémy v okolí (větrníky).

Sekundárně je to totální pitomost o škodlivém CO2 a boji proti němu, schovaná pod názvem "dekarbonizace" a NetZero. CO2 je nedílnou součástí atmosféry a čím více co2, tím více prospívá flóra planety. Problém je v tom, že ve jménu "dekarbonizace" se začínají prosazovat totalitní praktiky, typicky omezování aut ve městech (naši předci vedli dlouhé boje o to, aby se zrušily různé městské daně, potravní čáry, poplatky za vjezd do měst apod., aby se to dnes zase vracelo z druhé strany), chystané omezování svobodného pohybu prostřednictvím osobních emisních povolenek (plány EU), různá patnáctiminutová města (Čína, i když tam se to jmenuje jinak), omezování zemědělství (a s tím spojený možný vznik hladomoru, vizte Ce Tungův Velký skok nebo Stalinovy hrátky s kulaky na Ukrajině ve třicátých letech, to všechno byly hladomory v důsledku zasahování imbecilů do zemědělství a jeho fungování).

Proto jsem přesvědčen o tom, že green deal musí být okamžitě zrušen a musí být nahrazen technologicky i organizačně funkčním řešením (podpora jaderných elektráren, investice do výzkumu a realizací fúzních elektráren, snaha o dosažení co nejnižší ceny a co nejvyšší dostupnosti elektřiny...). Civilizace stojí a padá s levnou energií.

TV

toto by mělo být tupým skalpelem pozpátku vyřezáváno do čel všem ekologistům, aby to každé ráno viděli v zrcadle...

PS

Každý kdo obhajuje greendeal se tu ohání ekologií čistším životním prostředím atd. A ono na papíře a přečteno velice povrchně se to tak i tváří. Ale jakmile dojde na argumenty nebo ještě hůře na matematiku tak každý kdo se jen trochu zajímá zjistí že greendeal je čistá ideologie která nemá nic společného s ekologií.

Například ten nesmyslný boj proti autům. Musíme si vzít na pomoc starou dobrou rasistickou matematiku. Pokud víme že 96% CO2 produkuje sama příroda. Pokud víme že osobní doprava v EU tedy auta a motorky produkují cca 0,14 až neuvěřitelných 0,15% tak můžeme v klidu konstatovat že když teď hned přestanou jezdit všechna osobní auta a motorky v EU tak se nestane vůbec nic.

A pro jistotu pro hloupější NESTANE SE VUBEC NIC !!!!!!!!!!!!!

Tak proč si EU záměrně ničí svou ekonomiku přechodem na elektromobilitu která mimochodem zvedá poptávku po nedostatkové/předražené energii?

FAKT: Podle údajů Mezinárodní energetické agentury (IEA) z roku 2020, Británie odpovídá za 1,13 % celosvětových emisí skleníkových plynů.

Projev, který přednesl britsko-ruský komentátor na půdě oxfordské univerzity k místním

studentům na téma politické korektnosti a klimatické změny

Tato země produkuje 2% skleníkových plynů. Takže kdyby se Británie v tomto okamžiku potopila, nemělo by to na klima žádný vliv. O budoucnosti planety budou rozhodovat chudí lidé v Asii a Latinské Americe, kterým je záchrana planety u zadku(použil peprnější výraz).

Proč? Protože jsou chudí!

Foto

J93a22n 94H62o95r87n42í90k

20. 2. 2024 12:25

Odkud čerpete údaj, že 96 % CO2 příroda produkuje sama? Děkuji

Foto

A70v73i 97B37a96b75i38c

20. 2. 2024 18:04

Nemáte pravdu že grýn dýl jsou obecné kecy. Pro mě je grýn dýl synonymum likvidace Evropy. Nejsem zastáncem konspiračních teorií, ale kdyby se Čína, Indie a USA rozhodli zlikvidovat konkurenci, tak grýn dýl je dokonalým nástrojem. Stačí podpořit správné lidi a čekat, kdy se to celé sesype.

Grýn dýl je náboženství. Uplatňuje princip "kdo není s námi, ten je náš nepřítel" a musíme ho veřejně pranýřovat a zničit.

Takže shrnuto, karmu vám nedám a zásadně s vámi nesouhlasím.

TV

ne "kdyby se Čína, Indie a USA rozhodli zlikvidovat konkurenci" - ve skutečnosti byli (možná stále jsou?) němečtí zelení placeni rusáky.

JP

Pane Turnere, mám čím dál větší pocit, že se na vaše názory hodí citát z filmu Roming, ve kterém Bolek Polívka konstatuje, co s mladým udělal pobyt v Praze.

Je to od vás velká demagogie. Příklad diktátu z Bruselu? Předevčírem celý den ve zprávách: Potraviny dané na charitu nutno dodanit o DPH - směrnice EK.

Foto

J14a77n 86H34o70r43n70í29k

20. 2. 2024 12:49

No tak to je prostě nastavené, s DPH se podvádělo vždycky.

Potraviny, co jsou před expirací a vozej se na charitu, se mají ocenit reálnou cenou (klidně 0,- Kč - neprodejné) a DPH odvést z ní. To jste v té relaci přece také musel slyšet. A i to, že si to tady málokdo troufne, protože mají strach z naší (tedy české, národní) finanční správy.

JT

Autor článku zřejmě vůbec netuší, co je obsahem Green Dealu v kapitole zemědělství. Jen heslovitě, omezení hnojení, omezení postřiků (=snížení produkce). Omezení chovu skotu - a k tomu navazující dohoda se státy Jižní Ameriky o dodávkách hovězího. A tak dále... Proti TOMU hlavně zemědělci protestují.

IB

Evropa ma nadprodukci potravin a jeste je to cele dotovane.

Dodavky hoveziho z Jizni ameriky jsou soucastni vetsi dohody ve ktere jde o mnohem vice nez jen o potraviny.

Proti dovozu hoveziho protestuji jen ve Francii.

Obsah Green Dealu pro CR, tak jak to vyjednala minula vlada. CR pristoupi na podminy DG a vymenou za to budeme smet dale podporovat agrobarony(Babis, Jandousek, Toman) dotacemi pro male farmy.

Foto

Green deal je v podstatě bohulibá myšlenka. Je s ním jen trochu problém v tom, že je to do světových měřítek převedené pravidlo, že v pěti drahách bazénu se smí močit do vody a tu šestou si uchováme čistou.

Foto

Green deal je program pro Evropu a politika realizovana Evropskou unii. Prinasi zlevneni uctu za energie (tech si uzivame plnymi dousky jiz nejaky patek), cistsi vzduch, vodu a pudu, vice dobijecich stanic pro elektromobily (vcera jsem u Kauflandu videl dve nova parkovani s nabijeckou, byla vsak bohuzel prazdna), renovovane domy, skoly a nemocnice, mene odpadu diky recyklovanym obalum, nebo lepsi alternativy verejne dopravy, zatimco pred Green dealem nic z uvedeneho temer nebylo, prece.

VB

Míříme k opakování toho, co zažila Výmarská republika s Adolfem Hitlerem. Střední třída zděšená ze zelených komunistů hlásajících „nerůst“ (návrat zpět na stromy) a vyhrožujících posledním soudem (hnutí tzv. „poslední generace“), dá volební hlasy neofašistům. K moci se dostanou lidé slibující zrušení zelených regulací. Jenže téma uchopili nepřátelé svobody, demokracie, Evropské unie i NATO. Je dopředu jasné, co volič vybere, když se bude rozhodovat mezi používáním normálního auta a členstvím v Unii. Podle jednoho z průzkumů je víc lidí ochotno souhlasit elektřinou a teplem na příděl než s koncem aut se spalovacími motory. Lidé si ale nebudou ochotni volit mezi těmito dvěma variantami, prostě „převrátí šachovnici“ smetou ty, co je budou omezovat.

Komunismus v roce 1989 padl, protože jsme se chtěli mít lépe. Pokud současné společenské uspořádání bude překážkou růstu životní úrovně, skončí stejně a žádná „ekoideologie“ tomu nezabrání.

Zdroj: https://vilembarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=812414

LS

Jenom tupec a sobec prosazuje "grýndýl" na úkor vlastních obyvatel, vlastní ekonomiky, vlastní stability a ještě k tomu ve prospěch kontinentů, kterým je nějaký Green Deal absolutně a úplně u zádele a množí se jako křečci. Ne nechci tady takovou politiku za cenu absolutní zničení střední a nižší střední třídy obyvatel, za cenu absolutního ožebračení a vzetí do ekonomického otroctví chudých obyvatel. Ti bohatí buď na tom profitují nebo prostě vezmou své bohatství a přestěhují se tam kde mají lidi ještě rozum.