Uslyšíme ještě o Velkém Zlatanovi?
Na nebi nad anglickou metropolí Manchester se mraky prohánějí poměrně často. V letošní sezóně se ovšem až povážlivě vyhýbají stadionu Etihad, kde má domov místní klub City. Svěřenci Pepa Guardioly vedou tabulku Premier League a mají po dvaadvaceti kolech náskok celých patnácti bodů před svými městskými rivaly z United. To jistě příznivce Rudých ďáblů netěší, obzvlášť, když jim na záda dýchá Chelsea a Liverpool. V tomto čase jim citelně schází generál Zlatan Ibrahimović, jehož zdravotní patálie jsou jedním z pomyslných mraků nad Manchesterem.
Zlatana na konci dubna loňského roku zastavilo děsivé zranění kolene ve čtvrtfinále Evropské ligy. Mimo byl sedm měsíců, i tak se ale vyléčil velmi rychle, což nepředpokládaly ani ty nejoptimističtější prognózy. Po návratu zasáhl do pěti ligových duelů (pouze jednou jako člen základní sestavy), stihl 16 minut v lize mistrů a 69 minut v ligovém poháru proti Bristolu (porážka United 2:1 - Zlatan dával jediný gól). Suma sumárum 188 minut. Načež přišel 30. prosinec 2017 a duel proti Southamptonu. Ibrahimović figuroval v základní sestavě na předzápasové rozcvičce ale si obnovil zranění operovaného kolene.
Manchesteru United a Josému Mourinhovi předsilvestrovské odpoledne ještě více zhořklo, když v 8. minutě utkání musel na nosítkách opustit trávník Old Trafford také Romelu Lukaku. V tu chvíli portugalský stratég přemýšlel možná o dobrovolném vystřelení na Měsíc, jelikož si vybral opravdu pořádnou porci smůly.
Útok Rudých ďáblů teď na nějaký čas mají na starost mladíci Rashford a Martial. Oba velmi talentovaní, kteří se uvedli v klubu velmi skvěle a zřejmě jediný, kdo jim za jejich výkony neděkoval, byl později odejitý Wayne Rooney. Oba ale také doplatili na silnou konkurenci a to, že post hrotového forwarda měl zkrátka přisouzený jeden z dvojice gigantů Ibrahimović, Lukaku.
Zpět ke Zlatanovi. Mimo bude minimálně měsíc. Otázkou je, zda se mu opět zmátoří zraněné koleno. Při prvním návratu se mu zahojilo téměř zázračně. Ač se jednalo o první velké zranění kariéry, Ibrahimović oslavil v říjnu již 36. narozeniny. Prakticky celý fotbalový svět se těšil na Zlatanovu anglickou anabázi a švédský šikula s balkánskou krví obstál. Byla by tedy škoda tímto způsobem uzavřít tuto kapitolu, a to oboustranně. Manchester United se i díky Zlatanovu příchodu stal lukrativní destinací a věřím, že i lákadlo "potkat se se Zlatanem" hrálo roli například v přestupu Henrika Mchitarjana.
Rodákovi z Malmö končí po sezóně smlouva. Co bude dál, je ve hvězdách. Hodně o Zlatanově budoucnosti napoví jistě zdravotní stav. Ibrahimović má již v tuto chvíli impozantní kariéru. Podepsal se pod ligovými tituly ve čtyřech ligách. V Nizozemsku, Španělsku, Francii a v Itálii dokonce zvedl zlatý pohár nad hlavu v dresu tří velkoklubů, Juventusu, Interu Milán i AC Milán. Zlatan je výraznou individualitou. Spoustě lidem vadí jeho egocentrismus, nicméně to je Zlatanova součást. Na pouhý vhled do jeho myšlení a hlavy opravdu doporučuji přečíst si knihu "Já, Zlatan Ibrahimović".
Rozhodně si nepřeji scénář, kdy Zlatan ukončí po sezóně aktivní kariéru. I tento scénář tu ale je. Pokud se naplní, na hřišti bude rozhodně chybět! V zákulisí a povědomí fotbalového světa ovšem Zlatanův hlas rozhodně bude slyšet.
Tomáš Majer
Arrivederci Andrea! Italský experiment Spartě nevyšel, tak tedy zase od začátku...
Přicházel s velkou pompou, ne tak s velkým věhlasem. Andreu Stramaccioniho nepředcházela pověst příliš úspěšného kouče. Zapadal ovšem do cesty, kterou se Daniel Křetínský a spol. rozhodli vydat. Angažmá ovšem skončilo neúspěchem.
Tomáš Majer
Hokejová nominace vypadá na papíře velmi dobře. Prověřená jména, fungující vazby.
Trenér Josef Jandač zveřejnil seznam 25 jmen, které si s sebou vezme na olympijský hokejový turnaj. Jde především o prověřená jména, zkušenost a spolehlivost. Zajímavý mix má šanci na úspěch, už jen díky fungujícím vazbám.
Tomáš Majer
Olympiáda bez Koukalové. Víc, než standardní absence a my jsme přišli o příběh
Je to jasné. Gabrielu Koukalovou na ZOH 2018 neuvidíme, a to kvůli problémům s lýtky. Přišli jsme o medailovou naději a zároveň o silný olympijský příběh. Koukalová nevzdává příští Hry, Pchjongčchang ale zůstane hořkou pilulkou.
Tomáš Majer
Federer vs. Nadal. vs. zbytek světa - proč tenisovým mohykánům bude patřit i sezóna 2018
Začíná tenisová sezóna. Na vrcholu žebříčku ATP jsou známá jména Rafael Nadal a Roger Federer. Proč tenisová sezóna 2018 bude primárně o jejich souboji? A proč si myslím, že Federer se vrátí na pozici číslo jedna.
Tomáš Majer
Psychika se ve sportu nekoupí, funguje ale spolehlivě
Zná to prakticky každý sportovec, ať už dělá individuální či kolektivní sport. Můžete mít nejlepší vybavení v kádru nejlepší hráče, ale když nefunguje hlava, je to špatné. A zdánlivě nepomáhá vůbec nic.
| Další články autora |
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
5 důvodů, proč si modernizace smíchovského nádraží zaslouží vaši pozornost. Je to unikát
Praha buduje dopravní terminál, který v Česku zatím nemá obdoby. Modernizace smíchovského nádraží...
MS hokej 2026: Česko proti Slovinsku nenavázalo na výhru s Dánskem
Čeští hokejisté v sobotu večer na mistrovství světa nastoupili k druhému zápasu základní skupiny....
Češi vstoupili do MS v hokeji 2026 vítězně. Ve Fribourgu ovládli zápas s Dánskem
Česká hokejová reprezentace vstoupila do mistrovství světa ve Švýcarsku vítězně a zapsala si první...
1. den MS v hokeji 2026 ve Švýcarsku: Češi porazili Dánsko, Švédsko vyzvalo favority MS
Mistrovství světa v hokeji 2026 odstartovalo nabitým programem a hned první hrací den nabídl...
2. den MS v hokeji 2026 ve Švýcarsku: Češi překvapivě padli, Slovensko oslavilo vítězství
Druhý hrací den mistrovství světa v hokeji 2026 nabídl šest zápasů základních skupin. Do akce šla...
- Počet článků 10
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 588x




















