Amigo System Moniky Hohlmeier, pokračování příběhu.

V květnu 2021 běžela v Německu naplno aféra s nákupem předražených masek do níž byla zapletena i europoslankyně Hohlmeier. Příběh pokračuje a tak jako tehdy naše média mlčí. A tak jako tehdy jsem se rozhodl dění popsat sám.

V polovině února se do Španělska vydala vyšetřovací mise (fact-finding mission) Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) Evropského parlamentu, který vede europoslankyně Monika Hohlmeier, za účelem kontroly provádění národního plánu obnovy.

Na pohled normální postup ovšem vyvolal rozruch. Jak napsal server Euroactiv: “Evropská komise ocenila Španělsko jako nejrychlejší členský stát EU v implementaci projektů Recovery and Resilience Facility (RRF). Návštěva Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu v Madridu koncem tohoto měsíce (20.–23. února) však vyvolala politický spor mezi středopravicovými stranami a socialisty v EU. Zdroj ze skupiny S&D (Socialists and Democrats) pro EURACTIV řekl, že německá středopravicová europoslankyně Monika Hohlmeierová, předsedkyně výboru, jednala „stranicky“ s cílem zpochybnit španělskou socialistickou vládu.” Konkrétně Euroactiv uvádí, že Monika Hohlmeier během přípravy návštěvy navrhla do programu zahrnout setkání s bývalými španělskými středopravicovými politiky Partido Popular, médii a organizacemi, které otevřeně kritizují návrh projektu RRF španělského premiéra Pedra Sáncheze. Zdroj z S&D serveru dále sdělil, že se europoslankyně také pokusila zablokovat návrhy socialistů související se správou fondů, včetně rozhovorů se soudními a policejními úředníky. Hohlmeier měla prozradit konkrétním médiím ve Španělsku návrh programu, který obsahoval pouze body návštěvy navržené jí samotnou. „Pojedeme do Španělska, protože vláda nám neřekla, kde jsou finanční prostředky […], stále čekáme na odpovědi vlády a tato nejistá situace nás velmi znepokojuje,“ řekla Hohlmeier ABC News. Tato a další vyjádření se po reakcích španělské strany Hohlmeier pokoušela následně zmírnit a zpráva o kontrolní návštěvě je takříkajíc “bruselsky” o ničem. Přesto si předsedkyně výboru neodpustila hodnocení vágně a nekonkrétně naznačující, že není vše v pořádku.

Její výroky ve Španělsku vyvolaly pozdvižení. Levicový server elDiario se do Moniky Hohlmeier pustil pěkně z ostra. Obsah napovídá titulek: “Monika Hohlmeierová, pravicová německá europoslankyně poskvrněná korupcí, která zpochybňuje Španělsko”. Článek podrobně popisuje korupční případ kolem ochranných masek, všímá si ale i jiných skvrn na rádoby čistém štítě Moniky Hohlmeier, jako třeba aféry s vydíráním uvnitř CSU. Zabývat se všemi podivnostmi (mírně řečeno) politické dráhy europoslankyně, která ráda kritizuje druhé, nemá smysl, lze dohledat.

Pojďme se ale podívat na pokračování příběhu s ochrannými maskami, který jsem popsal v blogu v květnu 2021 https://tomaskubin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=770673 .

Ústřední postava příběhu, Andrea Tandler, dcera vrcholného politika CSU, sedí ve vyšetřovací vazbě. Ve stopadesáti stránkovém spisu je jí a jejímu partnerovi kladeno za vinu trojí různé podvádění s daněmi. Rozpitvávat není nutné, madam Tandler prostě nestačilo, že kasírovala za předražené masky 48 miliónů EUR provizi, nenasytnost jí ještě vedla k tomu, že chtěla očůrat daňový systém. Celková výše daňového podvodu je 15 milionů EUR. Ve vazbě zůstává proto, že by prostě mohla pláchnout. Za peníze z provize si Tandler koupila nejenom kilogramy zlata a nemovitosti v Německu, ale také byt v Davosu. Schovávat by se tedy mohla leckde.

Zajímavější je, že se v rámci vyšetřování objevila ještě jedna figurka z okruhu příbuzných mocných politiků CSU. Verena Mayer je sestrou Stephana Mayera (CSU), státního sekretáře na spolkovém ministerstvu vnitra, která je také komunální političkou. Na samém začátku se Andrea Tandler kromě Moniky Hohlmeier obrátila také na ni s dotazem, zda neví o někom, kdo by potřeboval masky. Verena Mayer reagovala přímočaře: “Jak vysoká bude provize?”. Následně provizi několikrát urgovala. Andrea Tandler jí ale odmítla s tím, že byznys s maskami sice proběhl, ale že zprostředkování šlo přes Moniku Hohlmeier. Verena Mayer se na maskách nenapakovala, ale její story do příběhu vrátila čestnou a upřímnou europoslankyni. Otázkou totiž je, že když podle A.Tandler nemá V.Mayer na provizi nárok, protože to zprostředkovala M.Hohlmeier, tak kdo tedy provizi dostal? Není jistě představitelné, že by Monice Hohlmeier na kontě přistály nějaké peníze spojené s aférou. Ale těch cest, které vedou ke stejnému cíli, je jistě hodně.

V běžném politickém prostředí stačí jenom stín podezření z korupce a politici odstupují, nebo “jsou odstoupeni”. Jenže Německo a Hohlmeier, to je jiná kávička. Jak říká můj německý přítel, který je již přes 30 let činný v bavorské politice: “Strauss vládl tvrdě, na každého něco věděl. Jeho archiv, který zdědila dcera, budí hrůzu pořád.” V Německu kvůli sebemenším náznakům jakýchkoliv prohřešků odstupují ministři a ministryně, ze scény mizí politici všech úrovní. Jenom dcery F.J.Strausse se to netýká.

Je to dva roky, co si Moniku Hohlmeier do Prahy dovezl lidovec Zdechovský, aby mu pomohla  pranýřovat Andreje Babiše a jeho údajné dotační zločiny. Zdá se, že europoslankyně měla podobně posloužit i ve Španělsku. Shodou okolností mají Španělé před volbami Tamní novináři ovšem na rozdíl od těch našich skutečně jako novináři fungují a do Hohlmeier se pustili. V našich médiích se o ničem z toho, co je zde uvedeno, nedočtete. Dávejte ale pozor a sledujte aktivity paní Hohlmeier. Nebudete se nudit.

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Tomáš Kubín | neděle 12.3.2023 13:24 | karma článku: 33,92 | přečteno: 652x