Kníže Karel, když se mu to hodí, se i demokracie umí zastat.

Velice mě zaujalo prohlášení Karla, že v otázce kvót pro přijetí ekonomických migrantů (ano, budu je tak nazývat) jsme byli demokraticky přehlasováni, tak to prostě je a nedá se nic dělat.  

Dobře tedy, můžeme to respektovat. Ano, jsme v organizaci, která má nějakou strukturu a tím pádem tedy rozhoduje slovo většiny. Většina hlasovala pro přijetí, ale kolik té demokracie, nebo spíš tyranie v tom bylo, to asi každý ví. Velké státy mají větší demokratické právo, než menší. Slovo menšího neznamená nic. No ale zpátky k našemu knížeti. Spací king se zastal demokracie. Hm, jen se ptám. Neproslavil se náhodou Karel tím, že společně s Havlem tak chtěl bombardovat Jugoslávii? Což se jim nakonec podařilo. Do té doby obranná a zcela bezvýznamná organizace udeřila na suverénní stát.

Jen se ptám, není náhodou základní bod NATO, že se útočí jen, když s tím souhlasí všechny členské státy? Ano, chápu, útočí se, když to USA potřebuje....Negativní postoj Itálie, Slovenska, Řecka, Španělska a mozná více státu, to není Karle nic. Tady demokracie nebylo potřeba? Miliónová demonstrace v Římě, další po městech po celém světě, to nevadilo. Karel přesto chtěl, aby bomby padaly. Navzdory demokracii. Navzdory nesouhlasu rady bezpečnosti OSN. Nebylo zapotřebí dodržovat demokratické principy fungování organizace a řádu světa. Bomby padaly i přes neschválení OSN. Tady se demokracie dodržovat nemusela....

No, a co vůbec právo Jugoslávie, pak tedy Srbska, na udržení státu. Karel chtěl nedemokraticky rozdělit zemi. Opět zde na demokracii nezáleželo. Srbsko neměla právo na udržení celé země. O pár měsíců později, nikdo neví proč, co ho to napadlo, Sakašvilii a jeho gruzínská armáda zaútočili na Osetii. Ta požádala o pomoc Rusko a to rázně zakročilo. Celý svět křičel, musíme udržet právo Gruzie na celistvost. Jugoslávie ani poté Srbsko ho ale nemělo. Jaký je v tom rozdíl? Kosovani chtěli stát, mají ho. Jak skvělý je to stát dokazují tisíce kosovanů utíkajících do Německa. Srbům vzali území, od nepaměti spojené s tímto národem. Osetinci toto právo na vlastní stát ale nemělil?...Tak kde je demokracie?

Ukrajina? To samé. Krym, Doněck a Luhansk, kde většina lidí hlasovala pro odtržení od Ukrajiny, právo na vlastní stát či připojení k Rusku nemají? ( Nebudem se bavit zda volby byli řádné nebo ne, i při volbách v USA se ztratily hlasy ). Ale co na to naši demokratičtí politici. Ukrajinci demokraticky zvolí prezidenta. Nemá celý svět právě podporovat zvolené prezidenty, kort pokud národu nijak neubližují, místo toho, aby podporovali opozici a poté následné konflikty. Proč místo hájení demokracie, tím pádem tedy Asada, Kaddáfího, řádně zvoleného systému na Ukrajině, proč podporují ty převraty. Co dělal Karel na Majdanu? Neměl v rámci demokracie jet spíše podpořit demokraticky zvoleného prezidenta? Opět zde na demokracii nezáleželo. USA chtěli válku, maj ji mít, nehledě na počet mrtvých přeci.

Proč tedy, náš politik, najednou tak hájí demokracii, která mu v jiných případech byla víte kde.

A mimojiné, je demokratické hájit vražedný islám, který nám demokracii v budoucnu sebere? Je demokratické hájit systém, kde kafírům patří smrt nebo zotročení? Totální netolerance k ženám a ke gayům? Kájo, radši usni. Dobrou noc.....

 

Autor: Tomáš Bubenik | úterý 6.10.2015 8:09 | karma článku: 31,35 | přečteno: 775x