Evropa je zachráněna, radujme se!

Tak okomentovaly některá média vítězství 72-letého profesora Alexandra Van der Bellena v prezidentských volbách v Rakousku. Do úřadu ho poslali ženy, mladí, vzdělaní a uvědomělí. Otázkou pouze je, jaká Evropa tak byla zachráněna.

Vítězství Donalda Trampa v amerických volbách do Bílého domu mnoho mocných tohoto světa zneklidnilo. Je známá věc, že ve volbách to bez peněz nejde, ale ukázalo se, že i když investujete dvakrát více peněz než váš soupeř a navíc si koupíte média a přízeň celebrit, ještě to neznamená, že vyhrajete volby, když voliči jsou už natolik rozezleni, že se už nechtějí nechat koupit ani přesvědčit sladkými řečmi či pozlátkem usmívajících se hvězd.

Takový multimiliardář George Soros, který vypadá jak mluvčí samotného ďábla, byl tím výsledkem tak znechucen, že musel svolat schůzku své úderné skupiny, aby zjistil, kde on či jeho kapitalističtí soudruzi udělali chybu. Je totiž zcela jasné, že je nutno přijmout opatření z krizového vývoje a pro příště zamezit lidem, aby si volili, koho chtějí. Pro začátek by prý stačilo trochu přepočítat výsledky voleb a třeba se ukáže ten správný vítěz amerických voleb.

Naštěstí jsou zde poslušné národy, jako jsou Němci, kteří, ač si trochu zanadávají na Mutti Merkel, budou ji dál oddaně volit, nebo Rakušané, kteří po troše průtahů zvolili toho správného muže – kultivovaného miláčka žen, který se bude orientovat spíše na Brusel, než na nacionalismem formované státy východní Evropy, jak napsal list Kurier. Je to prý ale natolik pragmatický muž, že bude rakouskému hospodářství otvírat dveře i do těch zemí, v nichž nefunguje demokracie podle západoevropských standardů nebo tam nefunguje vůbec. Možná dokonce zajistí dovoz trochu té „ne-demokracie“ i do Rakouska.

George Soros považuje národní hranice za překážku a cílem pro něj je ochrana uprchlíků. Zřejmě má s nimi své cíle. Když se totiž lidé budou bát o život, nebudou mít čas se starat o politiku, a hranice – zvláště ty střežené – tomuto cíli brání. Podle Petra Sutherlanda, jiného významného světového finančníka, je suverenita států pouhou iluzí a vzpomínky na vlastní zem je třeba pohřbít. Možný budoucí šéf OSN António Guterres tvrdí, že migrace pro Evropu není problém ale řešení a Evropu je nutné donutit, aby přijala více emigrantů bez ohledu na vůli jejich obyvatel (tomu se teda říká demokracie!). Podle generálního tajemníka NATO a velkého bojovníka proti Rusku pana Jense Stoltenberga je nutnost narušit etnickou a kulturní homogenitu východo­evropských států. To nás tedy čekají světlé zítřky, řeknu vám.

Představme si, jak by asi fungovala společná evropská armáda – chránila by Evropu před útokem zvenčí a vetřelci, kteří přišli z venku, ale snaží se jí zmocnit zevnitř, nebo by spíše jen umravňovala neposlušné evropské státy? Německo chce posílit výdaje na armádu, ale proti komu by to bylo? Což takhle ještě přidat trochu turecké armády do evropských sil? Nebylo by pak vítězství té správné novodobé demokracie zajištěno?

Naštěstí stále ještě platí naděje, že slovy klasika: plány mocných finančníků zhatí naši vepři boubelatí. Takové Maďarsko to je rodákovi Sorosovi trnem v oku a možná i zadnici. Slovensko se zase pochlapilo zákonem, který brání islámu, aby získal oficiální statut náboženství. Teď zase pozlobili italští voliči, kteří odmítli Mateea Renziho a jeho reformu. Co takhle, aby si i Češi už vyjasnili, kam směřují, když následují Brusel?   

Autor: Rostislav Szeruda | pondělí 5.12.2016 21:23 | karma článku: 43,00 | přečteno: 2378x
  • Další články autora

Rostislav Szeruda

Rozhovor s ďáblem 4

28.1.2022 v 17:42 | Karma: 18,32

Rostislav Szeruda

Rozhovor s ďáblem 3

16.1.2022 v 17:52 | Karma: 14,16