Demonstrace je legitimní projev

I kdyby demonstrovala menšina proti většině, což je relativní pojem protože nikdo nezná přesné údaje kdo je většina. I kdyby byla placena mnou. Úterní demonstraci podporuji a přesto se nebudu cítit jako podvratný živel.

Já totiž nerozvracím republiku ani nenabádám ke státnímu převratu. Svojí podporou pouze vracím vztah volič - politik na stejnou úroveň kam patří, tedy zaměstnavatel - zaměstnanec. A politici jsou zaměstnanci. Jsou to státní zaměstnanci - veřejní činitelé. Vztah zaměstnavatel - zaměstnanec je zakotven přímo i ve slibech, který podstupují:

Slibuji na svou čest, že budu svůj mandát vykonávat v zájmu VŠEHO LIDU (nikoli 29.64% voličů ANO 2011) a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Jako premiér a člen vlády ještě tento slib:

Slibuji na svou čest, že budu zastávat svůj úřad svědomitě a NEZNEUŽIJI SVÉHO POSTAVENÍ!!!

Forma demokratické volby funguje i při pracovním pohovoru. Budoucí zaměstnanec se uchází o místo na pracovišti ( žádný rozdíl oproti pracovišti ve Strakově Akademii). A budoucí zaměstnavatel se demokraticky rozhoduje jestli dá zaměstnanci svoji důvěru - svůj hlas! Na desítky řídících pozic, které vytváří zaměstnaneckou legislativu v podniku, se vyhlašují  regulérní výběrová řízení, což je také forma demokratických voleb v malém měřítku. Uchazeči se ucházejí, nebo kandidují chcete - li, a budoucí zaměstnavatel se rozhoduje komu dá svůj voličský hlas a zaměstná vítěze. To ale automaticky neznamená, že vítěz takové formy voleb nemůže být nikdy ze své pozice sesazen. Uzavřenou pracovní smlouvou odpovědnost přece nekončí. Práce zaměstnance je kontrolována. Když se osvědčí je odměněn. Když selže nebo projevuje nekázeň je v souladu se zákonem trestán. Není to žádné rozvracení podniku, ani podnikový převrat. Zaměstnavatel pouze využívá svého práva daného zákonem. a své právo může využít i při odvolání vedoucí osoby, která byla vítězem demokratických voleb - tedy výběrového řízení! Kontroluje se nejen kvalita práce. I osobní život může mít vliv na výkon povolání. Takže je normální, když jsou státní zaměstnanci (policie, učitelé, úředníci ) podezřelí z trestné činnosti, že jsou automaticky buď suspendováni na dobu vyšetřování, nebo jsou nuceni čerpat dovolenou. Pokud se obvinění neprokáže, mají právo se soudit o ušlý zisk.

Tak podle mě funguje právní stát a normální vztah zaměstnavatel - zaměstnanec, nebo volič - politik chcete - li.

Proč má být aktuální pozice Andreje Babiše jiná? Je snad něco víc, jenom proto, že strana ANO 2011 (nikoli jedna osoba) vyhrála demokratické volby? Výsledek nerozporuji ani nezpochybňuji. Pouze souhlasím s názorem 120 000 lidí na Václaváku a neznámým počtem lidí v ČR, že pokud je někdo podezřelý z trestné činnosti, měl by požívat stejná práva jako jakýkoli jiný státní zaměstnanec - veřejný činitel, který je po dobu vyšetřování suspendován. Když se obvinění neprokáže má právo se soudit o neplatnost výpovědi a ušlý zisk! Jako volič, který respektuje výsledek demokratických voleb, nežádám odvolání politické strany, ale dodržování vztahu zaměstnanec - zaměstnavatel. Je - li zaměstnavatelem obyvatelstvo ČR, tak by mělo o budoucí pozici AB rozhodnout obyvatelstvo ČR, nikoli 29.64% voličů ANO, nebo 7.76% + 7.27% voličů ČSSD a KSČM. Součet těchto čísel pořád nedává většinu, jak se voliči ANO mylně domnívají. Nutno dodat, že většinu netvoří ani 120 000 účastníků demonstrace. Jak jsem psal v perexu nikdo nezná přesný údaj, kdo je ve většině. Takže fakt, že ve většině můžou být odpůrci AB nikdo nemůže ani potvrdit, ani vyloučit.

Co se týče odstoupení i zahraniční politici to chápou a rezignují, když jsou podezřelí.

V březnu 2018 podal demisi slovinský premiér Miro Cerar kvůli manipulaci při referendu ohledně výstavby železniční trasy.

V dubnu 2018 rezignovala britská ministryně vnitra Amber Ruddová kvůli kauze Windrush.

Ovšem nejlepší příměr je odstoupení slovenského premiéra Roberta Fica v březnu 2018 kvůli vraždě novináře Kuciaka. On ustoupil tlaku veřejnosti a jeho strana Smer dál vládne Slovenské Republice! 

Andrej Babiš má na výběr. Buď se vydá cestou Roberta Fica, který moudře ustoupil a umožnil tak své straně dál vládnout, nebo cestou Miro Cerara, kterého voliči definitivně odepsali. Jeho strana moderního středu SMC ve volbách 2018 ztratila 25% voličů a získala 10 % proti roku 2014.

Já vždycky zastával svobodu osobní volby a osobní zodpovědnosti, která na volbu přímo navazuje. V současné době má AB na výběr ze dvou cest a každá cesta nabízí jiný výsledek. Co se má stát, se nevyhnutelně stane. Já aspoň budu vědět, že vinu za cíl konkrétní cesty neponese Kalousek.

Autor: Michal Svoboda | čtvrtek 6.6.2019 10:17 | karma článku: 14,02 | přečteno: 279x