Máme po volbách. Máme vládu

Výsledky nedávných voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsou šokem. Potvrdily naštvanost Čechů ze způsobů, které zde nastolily vlády ODS a ČSSD a otevřely tak vládní brány dosud neokoukaným tvářím, které jsou nepochybně na patřičné odborné a morální výši.

Již při otevírání prvních uren v Kamenici nad Lipou bylo zřejmé, že na českou politickou scénu nastupují strany, které jsou tím správným a svěžím politickým větrem. Členové volebních komisí tak místo obvyklého jásotu, že právě ta jejich strana v jejich obvodu získává, zpravidla jen krčili nosy a před svěžím vánkem se chránili ucpáváním tohoto smyslového orgánu.

Strana svobodných občanů získala 33 procent, Suverenita - blok Jany Bobošíkové, strana zdravého rozumu také 33 procent a Dělnická strana sociální spravedlnosti též 33 procent. Dřívější tzv. parlamentní strany přešly do ilegality.

Premiérem jmenoval Václav Klaus Matěje Frantějku, místopředsedu Svobodných. Klaus se při tomto aktu podivně tvářil. Většinou se tváří jako by zrovna kousnul do kyselého citronu. V tomto případě nasadil grimasu, jako by těch citronů bylo hned několik kilogramů. Nový premiér ho však uklidnil, když mu při jmenovacím ceremoniálu pošeptal, že ať se nebojí, že na něho žalář nečeká, že sice také podpořil Lisabonskou smlouvu svým podpisem, ale že se snažil a alespoň posílal na jednání tehdy bezvýznamné strany zdravice.

Nový kabinet skutečně zeštíhlel. To je pro občany nesporně skvělá zpráva. Většinu ministerstev obsadil samotný premiér. Dřívější strany měly v době své vládní mise různé experty na to či na ono. Svobodní mají experta na všechno v podobě pana Frantějky. Na dotaz listu "Hnědé právo", oficálních nezávislých novin Dělnické strany sociální spravedlnosti, jak je možné, že jiní mají resortní experty a Svobodní jediného a na všechno, nový premiér pravil, že vzdělání netřeba, že stačí jen životní zkušenosti. A těch má pan Frantějka požehnaně, tak není divu, že se postavil i do čela ministerstva financí a dluhů.

Druhým členem vládní kabinetu je zástupce Suverenity Marek Bokšay. Ten se stal ministrem dopravy, přepravy a popravy - spravedlnosti. Jeho zásadním úkolem bude, jak sám uvedl, napravit soudní systém tak, aby nesoudil dle práva, ale dle spravedlnosti. Na dotaz ČTK, jak si nový systém představuje, vždyť právo přece bylo stanoveno i proto, že spravedlnost je kategorií subjektvní, odpověděl nový ministr: " Nelžete mi tu prosím, jste normální lhář. Nechtějte abych vás ohlásil své ochrance pro stalking".

Posledním členem vlády je Tomáš Srandas. Přeseda Dělnické strany socální spravedlnosti. Ten zasedl do čela nového ministerstva pro většinu. Na tiskové konferenci prohlásil, že se bude zasazovat o skutečnou rovnost, kdy různé menšiny tuto rovinu narušují minimálně tím, že přiliš a někdy dokonce viditelně pouhým okem vyčnívají. Vše napraví tím, že tyto výčnělky se pokusí srovnat do roviny tak, že je prostě do patřičného tvaru vyhladí.

Nemám rád scifi, ani ho nečtu. Toto je skutečně neumělý pokus. A neskutečný. Tak to i ve scifi bývá. Naštěstí.

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Lubomír Šula | úterý 25.5.2010 6:55 | karma článku: 10,06 | přečteno: 962x
  • Další články autora

Lubomír Šula

Lež, manipulace či omyl?

15.4.2014 v 10:10 | Karma: 13,79

Lubomír Šula

I my máme své Indiány

9.11.2013 v 10:48 | Karma: 17,23

Lubomír Šula

Láska ve stínu ostnatých drátů

8.11.2013 v 14:30 | Karma: 13,97