Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Poslanci, pozor! Přichází plukovník!

Hypoteticky je po podzimních volbách, expolicista nejvyššího řádu pro boj s organizovaným zločinem už nemá uniformu, zato pět a půl procenta, klič ke dveřím do sněmovny. A v zámku už zaharašilo.  

Stalo se to, co se dalo očekávat. Robert Šlachta v novém obleku a nové roli nyní již zvoleného aktivního politika. A bude se dělat pořádek, když to Andrej Babiš přes veškeré sliby neudělal a sám má máslo na hlavě. Hodně másla. Asi takto uvažuje volič hnutí Přísaha v očekávání, že se tak stane. Ve své mysli má, takříkajíc, argumentačně nabito. Šlachta byl polda a poldou svým založením zůstane. Tak to u policajtů chodí. A nepochybně má archívek, v němž by bylo počteníčko nejen o zimních večerech. 

Samozřejmě na šíbry i šibaly, co si mastily kapsu a tak má nabito i Robert Šlachta. Žádné dlouhé láry fáry při volebních vyjednáváních - buď bude po mém, nebo začnu pouštět do světa zlé duchy, z nichž má každý konkrétní jméno. Platí to i o vás, pane poslanče....jméno nechť si ve své fantazii doplní laskavý čtenář sám. 

Jenomže to je zatím výlet do fantazie, ale co není, může být. Co bude zcela jistě, že po volbách, které budou spíše lovem krvelačných hladových šelem za politickou kariérou buď ve fázi pokračování, nebo si coby nováček chtít urvat svůj díl volební kořisti. To budou především dny, kdy se rozdávají karty o podílu na moci. Až se rozdají, volič bude vědět, zda měl k volbám vůbec chodit, protože se hlavně změní hodně věcí. 

Politici budou postaveni jak před boží soud. Zdevastovaná ekonomika s obrovským zadlužením zasluhuje rychlé řešení. Jaké? Ať už o tom bude rozhodovat hnutí Přísaha, hnutí ANO, KSČM, která se do sněmovny dostane s odřenýma ušima, Okamurova politická podnikavost či ODS se Starosty, shodnou se na jediném: Je třeba zvednout daně! 

Nic objevného, ví to každý. A když to ví, tak to i uděláme a drahota se oblékne do svátečního, protože bude mít z čeho. Zaplatí to obyčejný občan, a ten bude i svědkem, že nově zvolené partaje, ledva se v novém složení sněmovny aklimatizují, si půjdou po krku, protože obyčejný volič už je zajímat nebude. Předvolební sliby samospasitelů se opět ukáží jen jako rétorické cvičení novodobých mesiášů, kteří se pak zákulisí lidem chechtají, že si s nimi mohou dělat co chtějí. Protože těch méně přemýšlivých je více než více přemýšlivých, kteří by se nerozpakovali dát politickým dobrodruhům jednu do nosu. Kdyby to tak nebylo, nebyl by ani Zeman dvakrát po sobě prezidentem a má pravdu ten maník v Lánech - 75 procent národa jsou manipulovatelní bezmozci, jinak by v těch Lánech Miloš Zeman nebyl.

Suma sumárum, netřeba se těšit z toho, že když padne Andrej Babiš, jehož zastáncem nejsem ani z jedné molekuly, že bude ekonomicky lépe. A pak se stane to, co se stává vždycky. Každá nová vláda "napravuje" chyby a selhání vlád předešlých. Ovšem s tím rozdílem, že ve vládách se po volbách víceméně střídají ti lidé, kteří pokles důvěry ve spravedlnost a lepší život sami způsobili. Stačí se podívat na současné předvolební preference stran, které opět mají šanci v nových volbách uspět a máte tam ty šíbry znovu. 

Sice v jiných pozicích, ale jejich myšlení zůstává stejné. Je to jako při přepřahání kočáru - místo aby vozka vyměnil celé spřežení, unavené koně mezi sebou pouze prostřídá.  Kočár proto nemůže jet rychleji a únava (ekonomika) se nikam nepohne. S ní ani životní úroveň lidí, kteří se po podzimních volbách těšili, že přijde změna. Vypráskat bičem vozku by byla změna. Ta se ale na české politické scéně nejeví. Z výše uvedených důvodů ani nemůže. V příští generaci snad.

Autor: Petr Štrompf | středa 9.6.2021 9:18 | karma článku: 13,68 | přečteno: 465x
  • Další články autora

Petr Štrompf

Utažený kremelský šroub. Stržený závit pak způsobí pohromu

Islamisté vraždící v Moskvě. Mrtví na obou stranách ukrajinské fronty. Represe režimu, žijícího ve strachu o sebe samého. Šrouby stále utahuje a bude je utahovat ještě víc.

26.3.2024 v 17:34 | Karma: 19,44 | Přečteno: 560x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Neutrální Rus na olympiádě? Stejná marnost, jako chtít utopit rybu

Na olympiádu v Paříži nebudou smět sportovci, kteří aktivně podporují válku nebo patří do ozbrojených složek, a reprezentační týmy. Kdo to ale skutečně zajistí?

26.12.2023 v 9:58 | Karma: 39,47 | Přečteno: 3582x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Putin musí zůstat u moci. Jinak Západ nevyhraje

Svět je po osmdesáti letech opět na rozcestí. Diktátoři cítí příležitost, jak utvořit nový světový řád podle jejich představ. Žádná svoboda, ani práva. Demokracie kopnutá do rozkroku teď musí přejít do útoku.

25.10.2023 v 18:30 | Karma: 16,80 | Přečteno: 512x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Buď debil, chovej se jak debil a budeš slavný debil

Svět médií se přetavil na pseudozábavu všeho druhu. Hlavně ta internetová nemají zábrany. Že je nová doba s novou generací? Ano, je. Bohudík i bohužel.

14.10.2023 v 15:10 | Karma: 14,93 | Přečteno: 414x | Diskuse

Petr Štrompf

Andor Šándor: Vím, že nic nevím

Zmíněného generála v záloze a bezpečnostního poradce zřejmě netřeba dlouze představovat. Proč taky, když je v médiích zmiňován dost často. Jeho vina to ale není.

21.9.2023 v 8:12 | Karma: 22,25 | Přečteno: 962x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Biden se nakazil covidem, stahuje se do izolace, oznámil Bílý dům

18. července 2024,  aktualizováno  5:47

Americký prezident Joe Biden, který obhajuje v podzimních volbách mandát, se nakazil covidem....

Jediná svého druhu. Speciální loď přiveze do Modřan konstrukci Dvoreckého mostu

18. července 2024

Ráno začne speciální loď převážet části konstrukce pro stavbu mostovky Dvoreckého mostu. Z montážní...

Velký výprodej státu. Nabízí jez, pošty i hřbitovy, některé však omylem

18. července 2024

Premium Pokud se chystáte v budoucnu investovat do nemovitostí, zbystřete. Stát se hodlá zbavit více než...

Raketová kariéra Trumpovy snachy. Hvězdné Laře radila i rodačka ze Zlína

18. července 2024

Premium Pro snachu Donalda Trumpa Laru jsou poslední měsíce ve znamení nástupu na politické výsluní, který...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 301
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1412x
Novinář a spisovatel, publikováno sedm knižních titulů. Autor řady písňových textů a vlastních pohádek s povolením je svým vnukům vyprávět. Zejména tu O opilém krtečkovi. 

Autorova poslední kniha je román z vězeňského prostředí s názvem Kulku neuslyšíš.  Román popisuje příběh studenta práv ve výkonu trestu.

Seznam rubrik