Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Mediální trénink a vyhozené peníze. Okamura lepší Jakeše

Vláda má důvěru. Vůle lidu se naplnila. Slova premiéra Fialy. Než k nim došlo, televize v přímém přenosu nahlédla do duší diskutérů a mudrlanti ve čtvrtých cenovkách by si nevedli hůře.  

Začnu trochu zeširoka. Aby politik všeho druhu u lidu uspěl a naplnila se hlavně vůle politika, který na lid ve skutečnosti kašle, pak musí být přesvědčivý. Chce to trénink, ale kde ho vzít, když nejste rétor od přírody? Existují proto instituce, co si takového adepta berou do prádla. Za peníze ovšem. Vím to dobře, mám v tom praxi. Trénoval jsem ve spisovné češtině jak ředitele významných firem, až po lidi, co v politice pak i byli. Trénuje se u nich hlavně zvládat reakce na nepříjemné dotazy, povětšinou smyšlené, mnohdy i na osobní útok tazatele. To vše se natáčí, aby klient věděl, kde udělal chybu. A kazeta se mu pak dala na památku. To aby se na příští rozpravu lépe připravil. Opět placenou samozřejmě. Z klientů nechyběl nikdo a já se měl dobře.

A teď konkrétně. Není tajemstvím, že  Okamurova SPD, respektive někteří její partajníci, podobné kurzy absolvovali. Lhostejno u koho, není ale jedno, jaký je výsledek. Žádný není. Hovoří v drtivé většině Tomio Okamura nebo první místopředseda strany. Ostatní moc šancí nemají, co kdyby se na těch mediálních trénincích přece jenom něco naučili. Olbřímí ego páně Okamurova silnější rozumu a peníze za tréninky vyhozené oknem. Což právě lídr SPD dokonale předvedl v dišputacích o důvěře vládě v Poslanecké sněmovně. Světla reflektorů po mnoho hodin, skoro až do úmoru. A Okamura hovořil a držel se sám sebe. Jen ne něčeho, co by mělo reálný základ. 

Příklad první z jeho myšlenkového marasmu: Zostudím nejdříve Markétu Pekarovou Adamovou. Slovní výpad, co dělala v době, kdy se podepisovala Charta 77. Kde byla její ,,statečnost", kterou třeba projevil nynější partajník SPD a bývalý ministr bez portfeje Jaroslav Bašta? Ten Chartu podepsal! Odpověď? Nepodepsala jsem Chartu, ještě jsem v té době nebyla na světě. Bum! 

Příklad druhý: Předsedkyně Poslanecké sněmovny mi upírá slovo, a to mám k diskuzi přednostní právo! Zase ta zpropadená Markéta! Odpověď? Byl jste vyzván a k řečnickému pultu jste se nedostavil. Pokorná odpověď: Asi jsem špatně slyšel. Bum, bum! A tak by se i u jiných rádoby řečníků dalo pokračovat stejně hodin, kolik se ve Sněmovně namlátilo prázdné slámy. 

Vrátím se ale k mediálnímu tréninku. Ve vypjatých chvílích to chce sebeovládání a ani na tom tréninku si klient nemůže být jistý, že na něho něco vím. Zpravidla to tak je, a i když je to zatím v rovině pavlačové drbny babky Vajtyngrové, klient okamžitě zapomene, že je to trénink a vletí do role ,,poškozeného". Prostě se utrhne z řetězu. Slabší povahy ihned končí, ti odolnější s tváří pokerového hráče, alias David Rath, oklikou zjišťují výši jejich možného společenského ohrožení. 

Tu kontinuitu nyní uzavřu zase Tomiem Okamurou. Jeho sebeovládání je téměř nulové. Vychází z pocitu ublíženosti, bůhví z čeho pramenící. A snaží se ostatní bez výjimky usurpovat a překřičet myšlenkovými pochody, což jsou jen nahodilé narážky na něco, co se mu bez argumentů honí v hlavě. Nebo jsou to ,,argumenty" právě od babči Vajtyngrové, ale to křiklounům povětšinou stačí. Chtějí být viděni, slyšeni. Jsou viděni, slyšeni. Soudruh Jakeš na nebesích při rudém západu slunce tleská. Jednou tam nahoře bude mít konečně adekvátního parťáka.

Autor: Petr Štrompf | pátek 14.1.2022 10:14 | karma článku: 23,59 | přečteno: 824x
  • Další články autora

Petr Štrompf

Utažený kremelský šroub. Stržený závit pak způsobí pohromu

Islamisté vraždící v Moskvě. Mrtví na obou stranách ukrajinské fronty. Represe režimu, žijícího ve strachu o sebe samého. Šrouby stále utahuje a bude je utahovat ještě víc.

26.3.2024 v 17:34 | Karma: 19,44 | Přečteno: 560x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Neutrální Rus na olympiádě? Stejná marnost, jako chtít utopit rybu

Na olympiádu v Paříži nebudou smět sportovci, kteří aktivně podporují válku nebo patří do ozbrojených složek, a reprezentační týmy. Kdo to ale skutečně zajistí?

26.12.2023 v 9:58 | Karma: 39,47 | Přečteno: 3582x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Putin musí zůstat u moci. Jinak Západ nevyhraje

Svět je po osmdesáti letech opět na rozcestí. Diktátoři cítí příležitost, jak utvořit nový světový řád podle jejich představ. Žádná svoboda, ani práva. Demokracie kopnutá do rozkroku teď musí přejít do útoku.

25.10.2023 v 18:30 | Karma: 16,80 | Přečteno: 511x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Buď debil, chovej se jak debil a budeš slavný debil

Svět médií se přetavil na pseudozábavu všeho druhu. Hlavně ta internetová nemají zábrany. Že je nová doba s novou generací? Ano, je. Bohudík i bohužel.

14.10.2023 v 15:10 | Karma: 14,93 | Přečteno: 414x | Diskuse

Petr Štrompf

Andor Šándor: Vím, že nic nevím

Zmíněného generála v záloze a bezpečnostního poradce zřejmě netřeba dlouze představovat. Proč taky, když je v médiích zmiňován dost často. Jeho vina to ale není.

21.9.2023 v 8:12 | Karma: 22,25 | Přečteno: 962x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Štěpán Kozub hraje dirigenta. Divadlo Mír točí komedii Srnky

16. července 2024  21:59

Ostravská parta kolem Divadla Mír točí pro kina film Srnky. Příběh napsal, na několika scénách...

Írán plánuje zabít Trumpa, zjistili nedávno Američané. Posílili jeho ochranu

16. července 2024  20:42,  aktualizováno  21:38

Spojené státy získaly v uplynulých týdnech informace o íránském plánu zabít exprezidenta Donalda...

Fronty na oběd i bloudění ke kanceláři. Štrasburk Čechy první den potrápil

16. července 2024  21:33

Štrasburk (od zvláštní zpravodajky iDNES.cz) Čeští europoslanci mají za sebou první den plenárního zasedání Evropského parlamentu. Seznamovali...

Zasáhneme Berlín i Prahu, hrozí opět Rusko. Naštvaly ho americké rakety

16. července 2024  20:59

Rusko může zasáhnout téměř všechny evropské metropole v čele s Berlínem, Prahou a Paříží, pokud mu...

  • Počet článků 301
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1412x
Novinář a spisovatel, publikováno sedm knižních titulů. Autor řady písňových textů a vlastních pohádek s povolením je svým vnukům vyprávět. Zejména tu O opilém krtečkovi. 

Autorova poslední kniha je román z vězeňského prostředí s názvem Kulku neuslyšíš.  Román popisuje příběh studenta práv ve výkonu trestu.

Seznam rubrik