Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kéž by volby nebyly. S vládou je taková legrace!

Není dne, abychom se smíchy nechytali za panděro. Z televize sice zmizela politická satira, ale což, když ji vytvářejí politici sami. Pěkně a v originále. Kdyby žil Miloslav Šimek, neměl by co žrát. 

Politici již dávno způsobně netančí, ale předvádějí už jen divoký čardáš. Sice se v jejich podání předvádí dost smutný humor, ale my, Češi, se mu dovedeme zasmát taky. Jen považte - prozřel například ministr daňových kliček a zdravotnictví v jednom. Kdo někdy sepisoval daňové přiznání, dobře ví, co zdanit a co ne. Petr Arenberger to vzal pro začátek pěkně hákem, tedy z pera chudých přiznal ještě chudší příspěvek do státní kasy. Pak zapracovala jeho paměť a z chuďase se stal boháč. Ministryně financí Schillerová jásá. Do kasy pan ministr poslal více peněz. 

Jak se mu to jen mohlo stát? No, mohlo. Máš-li toho majetku moc, pak se "chyba" vloudí. Chyba za třicet mega. To už k popukání opravdu je, protože skutečný chuďas s panem ministrem cítí, ale že nemá "přehled" o svých hmotných statcích, ústa potom do široka rozvírá. Stejné, jako když Felix Holzmann se svým pokusem strčit kanára do akvária a rybičky do klece doznal skutku, že to asi ani jeden z živočichů nepřežije. Zrovna tak jako pokus pana ministra obalamutit Finanční správu.

Premiérovy eskapády vypočítávat netřeba. Když je v něčem malér, tedy za jeho přispění v milované disciplíně mikro managementu, pak se všemu diví. Proboha, proč? Národ se už dávno nediví ničemu a tak pobaveně sleduje jeho Čaulidství v přímém přenosu dnes a denně. Například v posledku v tom, jak opět cílí na důchodce a chce je zasypat penězi. Že jsou nás všech a nikoliv z fondu Agrofertu, to taky pobaví. Babička s dědečkem budou spokojeni, naši vnuci už budou bez důchodů a od státu dostanou jakýsi malý příspěvek, který si budou libovolně navyšovat jen ze svých úspor. Tak to bude, na to můžete vzít jed. Sekera dluhu hluboko zaseknutá do dalších generací je už teď. 

Že to k smíchu není? Ale je, vážení. Protože když tato vláda po volbách zmizí, nastane jen krutá realita, prosta od zábavných politických veletočů, programově sehraných na tiskovkách, kde jsou mnozí politici už zralí na Oscara.

Krutá realita nové vládní garnitury už k smíchu nebude. Čekají nás pošmourné dny ještě větší daňové zátěže a zdražování, které například obchodníci dosud umně skrývají v menší gramáži svých výrobků za stejné peníze. Gramáž zůstane a pak se stejně zboží zdraží. Obchodníci a celé hospodářství bylo kvůli pandemii v útlumu, není se co divit. Jen Karel Havlíček by měl po volbách zůstat jako super špígl nágl ministr. Ráno něco přikáže, v poledne to neplatí a večer vše popře. Poskytne tím aspoň něco k pousmání. 

Stejně jako Jan Hamáček, muž oranžového charakteru v červeném svetru. Nikdy skutečně nepracoval, politika ho živí od studentských let a co pak s ním? Měl by dál pracovat, či spíše působit aspoň nějakém sekretariátu a psát do novin humoristické glosy. Pro začátek o tom, jak se vylhat i ze svého rodného listu. Madam Maláčová mu v tom třeba, z jejího pohledu coby nejférovějšího maníka, jistě férově pomůže. A když už nebude o čem, vzhledem k jejich vzdělanosti pak možná zazní mea culpa, mea maxima culpa. Ale to už asi budeme chtít moc. A zřejmě i od nové vlády, které spolu s námi už do smíchu moc nebude. Z dluhové sekery totiž pořád poteče krev.

Autor: Petr Štrompf | čtvrtek 13.5.2021 10:14 | karma článku: 21,22 | přečteno: 506x
  • Další články autora

Petr Štrompf

Utažený kremelský šroub. Stržený závit pak způsobí pohromu

Islamisté vraždící v Moskvě. Mrtví na obou stranách ukrajinské fronty. Represe režimu, žijícího ve strachu o sebe samého. Šrouby stále utahuje a bude je utahovat ještě víc.

26.3.2024 v 17:34 | Karma: 19,44 | Přečteno: 560x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Neutrální Rus na olympiádě? Stejná marnost, jako chtít utopit rybu

Na olympiádu v Paříži nebudou smět sportovci, kteří aktivně podporují válku nebo patří do ozbrojených složek, a reprezentační týmy. Kdo to ale skutečně zajistí?

26.12.2023 v 9:58 | Karma: 39,47 | Přečteno: 3582x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Putin musí zůstat u moci. Jinak Západ nevyhraje

Svět je po osmdesáti letech opět na rozcestí. Diktátoři cítí příležitost, jak utvořit nový světový řád podle jejich představ. Žádná svoboda, ani práva. Demokracie kopnutá do rozkroku teď musí přejít do útoku.

25.10.2023 v 18:30 | Karma: 16,80 | Přečteno: 512x | Diskuse | Politika

Petr Štrompf

Buď debil, chovej se jak debil a budeš slavný debil

Svět médií se přetavil na pseudozábavu všeho druhu. Hlavně ta internetová nemají zábrany. Že je nová doba s novou generací? Ano, je. Bohudík i bohužel.

14.10.2023 v 15:10 | Karma: 14,93 | Přečteno: 414x | Diskuse

Petr Štrompf

Andor Šándor: Vím, že nic nevím

Zmíněného generála v záloze a bezpečnostního poradce zřejmě netřeba dlouze představovat. Proč taky, když je v médiích zmiňován dost často. Jeho vina to ale není.

21.9.2023 v 8:12 | Karma: 22,25 | Přečteno: 962x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Dvě miliardy na podporu v krizi letos farmáři nejspíš nezískají

18. července 2024  18:06

Podporu v hodnotě dvou miliard korun na základě evropských výjimek kvůli krizi nejspíš zemědělci...

Jednání s Rusy ano, ale žádné ústupky. Průzkum ukázal ukrajinské schisma

18. července 2024

Premium Volodymyr Zelenskyj chce do amerických prezidentských voleb nabídnout plán přímých jednání s Rusy....

Sicilské město opět láká příchozí. Nabízí dvanáct domů za tři eura

18. července 2024

Sicilské město Sambuca di Sicilia znovu nabízí domy za velmi nízké ceny, a to ve snaze přilákat...

VIDEO: Muž prchl rakouské policii přes hranice, u Mikulova spadl ze střechy

18. července 2024  17:52

Policisté ukázali video z pondělního pronásledování muže podezřelého ze závažného trestného činu....

  • Počet článků 301
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1412x
Novinář a spisovatel, publikováno sedm knižních titulů. Autor řady písňových textů a vlastních pohádek s povolením je svým vnukům vyprávět. Zejména tu O opilém krtečkovi. 

Autorova poslední kniha je román z vězeňského prostředí s názvem Kulku neuslyšíš.  Román popisuje příběh studenta práv ve výkonu trestu.

Seznam rubrik