Místo nemocnic zrušte zdravotní pojišťovny

Blíží se další výročí sametové revoluce a bilancování stavu české společnosti je velmi neradostné. Systém zdravotního pojištění občanů je systematicky tunelován mnoha zdravotními pojišťovnami (dále ZP), které vznikly po zániku státního systému zdravotní péče. Některé pojišťovny odčerpaly peníze ze systému a zanikly. Jiné se spojily dohromady. Před vznikem ZP byli vysláni českoslovenští "zdravotní experti" do Velké Británie, aby tam studovali systém veřejné zdravotní péče. Byli to většinou lidé, kteří už měli předem zajištěna teplá místa ředitelů v budoucích pojišťovnách, a tak po návratu posoudili britský systém jako nevyhovující pro naše podmínky.I z tohoto důvodu byly v rámci privatizace levně nakupovány od státu  budovy pro velkou masu pracovníků  živelně vznikajících ZP. Ze zdravotního pojištění mnoha miliónů zaměstnanců mizely peníze na nákup drahého nábytku do kanceláří úředníků, místo na vybavení nemocnic, platy lékařů, zdravotních sester a dalšího personálu. Vysoké platy vedení zdrav. pojišťoven, reprezentační budovy, automobily, mobily, notebooky - to vše je samozřejmostí - ale na druhé straně důchodci i sociálně slabší skupiny musí zvažovat, zda budou mít peníze na předepsané léky.Viděl jste někdo plačící babičku v lékárně, když nemá peníze na léky?  Já bohužel ano. Dřívě byly některé léky plně hrazeny pojišťovnami a nyní pojišťovny šetří už i zde na pacientech, aby si zachovaly luxusní standard. Kdyby tu byla jediná státní pojišťovna se stanovenými platy dle tabulek, neztrácelo by se tolik peněz. Místo státem řízené zdravotní péče - vznikly doslova podnikatelské subjekty, kterým jde o tvorbu zisku a nikoliv zdraví občanů. Stamiliony korun zmizely např. při vzniku IZIP ve Všeobecné zdravotní pojišťovně a zatím nebyl nalezen nikdo, kdo by nesl odpovědnost za ztráty. Někteří viníci jsou chráněni imunitou poslanců evropského parlamentu.

Do 10 miliónů mimo VZP moc nezbývávzp.cz

Poslanci v dozorčích radách zdravotních pojišťoven

Poslanci a senátoři dobře vědí, že jsou námi volení zaměstnaci státu. A přitom se stále chovají jako vedoucí pracovníci podniků, kteří sobě schvalují platy a odměny. Téměř vždy dojdou ke vzácné shodě názorů, že je třeba příjmy poslanců a pracovníků státních institucí zvýšit. Naposledy nyní v listopadu 2012. I přes různou politickou příslušnost svorně stisknou hlasovací tlačítko ve prospěch všech - nikoliv občanů, ale poslanců. ( foto : ČTK )

Přes měsíční vysoké platy poslanci ochotně přijímají  navíc i tantiémy - odměny za zasedání v dozorčích radách. Domnívám se, že dobře placený poslanec by neměl mít  hrazený čas strávený na zasedáních dozorčích rad, protože je státem už jednou zaplacen za veřejnou službu. Navíc je navržen jako zástupce státu právě parlamentem např. do Všeobecné zdravotní pojišťovny. A ejhle některá jména známých poslanců objevíme v několika různých zdravotních pojišťovnách

 

Včerejší televizní pořad " Máte slovo " s moderátorkou Jílkovou potvrdil většinový názor obyvatel na zdravotní péči v tomto státě. Jde evidentně o systémové rozkrádání peněz ze zdravotního pojištění občanů. Tento systém je postaven na malé "uměle udržované"  parlamentní většině poslanců - proti zájmům většiny českého národa v počtu miliónů lidí. Ve Slovenské republice už také uvažují o změně na systém pouze jedné zdravotní pojišťovny, aby nedocházelo ke ztrátám finančních prostředků při rozdělování mezi mnoho zdr.pojišťoven.

Doufejme, že i u nás v Česku bude jednou jen jedna státní zdravotní pojišťovna, jako např. ve Velké Británii a jinde. Ostatně i za I.republiky v Československu byla pouze jedna. Hradila tehdy mj. i plně zubní ošetření. ( www.rencin.cz )

    A ejhle .... místo toho je takový nečas.

Autor: Miroslav Štorch | pátek 16.11.2012 15:49 | karma článku: 27,29 | přečteno: 1475x

Další články autora

Miroslav Štorch

Chceme v Česku domobranu ?

Zrušení některých hraničních kontrol v Evropě způsobilo opravdu volný pohyb osob a zboží. Za zboží můžeme považovat ale i drogy, zbraně. A bohužel kvete i obchod s lidmi. Touha EU po zisku je větší, než potřeba pocitu bezpečí.

17.11.2016 v 19:40 | Karma: 19,51 | Přečteno: 388x | Diskuse | Společnost

Miroslav Štorch

Porazí dnes Plíšková opět světovou jedničku ?

V semifinále US Open sesadila Karolína Plíšková dlouholetou světovou jedničku Serenu Williams a dnes ve finále ji čeká nová světová jednička Angelique Kerber z Německa. Karolína jí na trůn pomohla a hned dnes ji může porazit.Věřme

10.9.2016 v 20:37 | Karma: 21,34 | Přečteno: 614x | Diskuse | Sport

Miroslav Štorch

Můj první kilometr v roce 1967

Kdysi dávno před půlstoletím si děti nehrály doma na počítačích a tabletech, ale hodně běhaly venku s kamarády. Kluci lezli po stromech, hráli fotbal na každém plácku, kde bylo místo. Nebo s hokejkami proháněli tenisové míčky.

30.8.2016 v 15:46 | Karma: 21,02 | Přečteno: 495x | Diskuse | Letní běh

Miroslav Štorch

Televizní perličky na OH v Riu

Těšili jsme se doma na kvalitní přenosy z OH 2016 v HD rozlišení na dvou vysílacích kanálech a osmi streamech na webu České televize. Bohužel v některých případech šlo o rozhlasové zprávy ze soutěží, které nebyly přímo přenášeny.

22.8.2016 v 21:46 | Karma: 25,27 | Přečteno: 3562x | Diskuse | Společnost

Miroslav Štorch

Česká pošta mne štve.

Od letošního 1.května Česká pošta opět zdražila po třech letech o 23% známky na dopisy, pohlednice na 16 Kč , doporučené dopisy z 34 Kč na 38 Kč (o 11,7%). Úroveň služeb se ale podstatně zhoršuje. Mám dost nepříjemných zkušeností.

8.5.2016 v 20:12 | Karma: 34,10 | Přečteno: 2136x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

14. dubna 2025  8:27,  aktualizováno  9:06

Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu

14. dubna 2025

Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...

Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně

16. dubna 2025  19:27

Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

Malý provinilec rozhrnul železnou oponu. Poznáte kluka ze slavné fotky?

20. dubna 2025

Seriál Dnes by mu mohlo být něco přes sedmdesát a narodil se v Praze. Víc toho o klukovi z fotky ověnčené...

Čína v Západem opuštěné Africe změnila pravidla hry, říká slavný reportér Woods

20. dubna 2025

Premium Čínské investice přepsaly vztahy Afriky se světem. Miliardové projekty mění kontinent, ale...

Lidé chtějí umírat důstojně. Počet lůžek v hospicích roste, dost jich však není

20. dubna 2025

Premium Téma je to choulostivé a citlivé, ale poptávka po hospicech roste a nabídka lůžek v nich také. Lidé...

Střelec v Německu zabil dva lidi, z místa činu utekl. Policie po něm pátrá

19. dubna 2025  22:37

Útočník severně od Frankfurtu nad Mohanem zastřelil dva lidi. Nyní je na útěku, policie po něm...

První krok k samostatnosti děťátka s metodou Baby-Led Weaning
První krok k samostatnosti děťátka s metodou Baby-Led Weaning

Přechod na pevnou stravu vždy představuje významný milník v životě děťátka i jeho rodičů. Je to období plné objevování nových chutí a získávání...