Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Chceme v Česku domobranu ?

Zrušení některých hraničních kontrol v Evropě způsobilo opravdu volný pohyb osob a zboží. Za zboží můžeme považovat ale i drogy, zbraně. A bohužel kvete i obchod s lidmi. Touha EU po zisku je větší, než potřeba pocitu bezpečí.

Pašování trvá již mnoho staletí

Pochopitelně, i když existovaly hraniční kontroly, tak se vždy pašovalo nejen žádané zboží, ale i lidé. V České republice se skrývali v bezpečí před spravedlností svých zemí mafiáni z Itálie, členové podsvětí ze Slovenska, Ruska, Kosova  i jiných států. Na falešné doklady u nás pobývá řada nežádoucích osob, o kterých naše bezpečnostní složky většinou neví a mnozí další přibývají. Mnoho ilegálních imigrantů ani doklady nemá, protože se jich záměrně zbavili a je velmi obtížné zjistit, odkud pocházejí a jakou mají kriminální minulost. Když Evropský soud vynesl letos nesmyslný rozsudek, že ilegální přechod hranic imigranty v EU nemá být považován za trestný čin, tak i u nás v Česku přestává být bezpečno.

Tisícové zástupy čekají v Řecku na další cestu za blahobytem, i když jsou v bezpečí

Ozbrojte se - radí nám odborníci

Jak uvedl ředitel českého útvaru rychlého nasazení (URNA) - Libor Lochman v rozhovoru na internetu.

Své muže posíláte proti nejtvrdším mafiánům a zločincům. Trénujete i protiteroristické akce. Mají být lidé vyzbrojeni legálně drženými střelnými zbraněmi, aby se mohli při smrtelném ohrožení bránit?

Libor Lochman: Problém je v tom, že policie nemůže být všude, a nikdy ani nebude. Natož protiteroristické jednotky. Nemůže se tedy postavit teroristům, když to lidé ve smrtelném ohrožení nejvíce potřebují. Takový požadavek je absolutně nereálný.Jako policista proto říkám, že občan má právo se při útoku bránit. Pokud tudíž splní nezbytné podmínky - v Česku mimochodem dost přísné - k získání zbrojního průkazu, tak by měl mít právo nosit střelnou zbraň na svou ochranu.

Obnovování Národní gardy ve Francii

Ve Spojených státech funguje Národní garda ve vyjímečných situcích, kdy není čas a důvod povolávat federální armádu - například při přírodních katastrofách a velkých občanských nepokojích. Ve Francii má v současné době policie omezené pravomoci - obtížně zasahuje proti velkým agresivním skupinám přistěhovalců. Dochází k mnoha vážným zraněním policistů i hasičů při hašení zapálených automobilů a objektů. Proto stávkovali v uniformách, i když jim to místní zákony zakazují. Reagoval i francouzský prezident François Hollande, který  oznámil obnovení Národní gardy v roce 2016.

Aktivní zálohy v Česku

V České republice musíme ocenit nynější zaměření na vyšší zapojení aktivních vojenských záloh, ale v případě naléhavé potřeby by jejich nasazení mělo asi velké časové zpoždění. Bylo by potřeba do Doktríny armády České republiky z roku 2010 začlenit i nasazení jednotek místní domobrany, které by byly tvořeny vycvičenými vojáky v záloze. Jako důstojník v záloze ale nepočítám s tím, že bych nasedl do tanku - jak jsem byl vycvičen, protože v současné době má Česká armáda podobných zbraní jen velmi omezené množství. Bohužel dnes již neexistují uzamčené sklady zbraní, které dříve patřily Lidovým milicím. Tehdy k nim měli přístup jen vybraní členové společnosti, kteří sloužili jako "Ocelová pěst dělnické třídy." A většina z nich asi neměla zbrojní průkaz. - Ve Švýcarsku mají vojáci v záloze své zbraně doma a navštěvují pravidelná cvičení i o víkendech. A to je opravdu vojenská doktrína zaměřená na obranu vlastní země a ne pouze pro vojenské mise v zahraničí.

Mapa států EU podle postoje ke kvótám uprchlíků z bezpečných zemí

Spontánní vznik domobran v Evropě

V řadě evropských zemí vznikají z řad dobrovolníků domobrany, které chtějí chránit své rodiny a spoluobčany, protože počty policistů jsou většinou pro nebezpečné situace nedostačujícící. Pochopitelně řada politiků označuje podobné domobrany za krajně pravicové, neonacistické a nelegální. Ale v případě jejich osobního napadení by asi jejich pomoc rádi uvítali. Jen malá část politiků má osobní ochranku. I neozbrojená hlídka spoluobčanů může zabránit agresivitě některých útočníků, kteří spoléhají na lhostejnost a strach ostatních lidí na ulicích.

Domnívám se, že by u nás měla s pomocí politiků vzniknout možnost legalizace vytváření místních národních domobran a jejich případné vyzbrojování v uzamčených skladech - jako to mají i milice - národní gardy jinde ve světě.

Jak říká izraelský expert vlády Dan Schueftan na videu - Česko jako suverénní stát si musí samo rozhodnout, jaké osoby chce vpustit na své území, aby byla zajištěna bezpečnost jeho občanů i v budoucnosti. Bohužel současná česká vláda nerespektuje usnesení českého parlamentu a za bakšiš z EU chce na našem území umisťovat převážně ekonomické uprchlíky. Je jen škoda, že se tak nestará o naše bezdomovce.

V České republice nyní žijí statisíce přistěhovalců, kteří se většinou dobře integrovali. ( Viz data z Českého statistického úřadu.) Někteří z nich ale také provádějí pašování zboží, drog a jejich distribuci, včetně další i násilné kriminální činnosti. Při výběru dalších tisíců žadatelů o azyl je ale třeba provádět velmi důkladný výběr, jak to vzorově má zpracována Kanada, která hodnotí i úroveň vzdělání - nebo Švýcarsko a Austrálie. Za pár let si povíme, jak to bude u nás vypadat. Nejlepší domobranou by byla dobrá vláda, která nám nebude dovážet do země uprchlíky bez našeho vědomí - za našimi zády. Příští rok to ukáže.

 

Autor: Miroslav Štorch | čtvrtek 17.11.2016 19:40 | karma článku: 19,51 | přečteno: 388x
  • Další články autora

Miroslav Štorch

Máchův Máj u nás - fotomatiné

Karel Hynek Mácha vydal svoji báseň " Máj " sám vlastním nákladem 23.dubna 1836 v počtu 600 kusů. Výtisky byly údajně rychle rozebrány. Literární kritiky J.K.Tyla a dalších nebyly v době vydání příliš příznivé a obviňovaly Máchu z napodobování Byrona. Ale v roce 1912 vytvořil sochu K.H.Máchy pro Petřínské sady Josef Václav Myslbek.Smutný a tragický je i příběh krátkého Máchova života. V roce 1836 Ignác ( počeštěné jméno Hynek ) Mácha ukončil studium práv na univerzitě v Praze. Odešel pracovat do Litoměřic jako koncipient. Za necelých 200 dní od vydání Máje umírá Mácha 6.listopadu 1836 v Litoměřicích na slabší formu cholery - dva dny před plánovaným termínem svatby s Eleonorou ( Lori ) Šonkovou. Stačil ještě 16. října 1836 v Praze vidět ji a svého syna Ludvíka, který ale zemřel za necelý rok. Matka jeho syna se později vdala a zemřela až v roce 1891 v Praze. Přežila Máchu o 55 let.

13.5.2014 v 7:13 | Karma: 18,69 | Přečteno: 455x | Diskuse| Fotoblogy

Miroslav Štorch

Europoslanci - daňoví podvodníci

Tak budeme volit zase české europoslance. Předpokládaná volební účast bude asi opět nízká. Většina našich občanů téměř nezná naše zástupce v Evropském parlamentu, až na několik výjimek. Naše zájmy měl hájit bývalý neúspěšný ředitel komerční televize, za kterého musel Český stát zaplatit po arbitráži 10 miliard korun. To bylo téměř 1000 korun na každého občana včetně kojenců. Pak mu na vysoký plat europoslance přispívali všichni občané ze států sdružených v Evropské unii. Další česká europoslankyně bývala ředitelkou neúspěšné Bobovize a snažila se tam neúspěšně hájit suverenitu České republiky. Jiného českého europoslanece natočily zahraniční televize jak při jednáních v Bruselu usnul v zasedací místnosti. Domnívám se, že je třeba volit za české zástupce do Europarlamentu přece jen mladší a odborně zdatné kádry.Britský člen Evropského parlamentu Godfrey Bloom označil své kolegy za největší daňové podvodníky, když projednávali v diskuzi - Akční program pro oblast daní.

24.4.2014 v 0:12 | Karma: 29,32 | Přečteno: 1452x | Diskuse| Ekonomika

Miroslav Štorch

Aprílové " Ha - ha - fotomatiné "

Zábavná videa na youtube mají výhodu dynamiky děje, kdy se situacím od srdce zasmějeme. Třeba jak blondýna parkuje auto. Ale na statických fotografiích se téměř nic neděje. Pokud snímky nespojíme do gifu a nepoužijeme podobných fíglů. Ale třeba se alespoň trochu pousmějeme a zamyslíme. Můžete tady občas i ha-ha-hááádat co je na snímku. Špatný vtip je třeba výpadek elektřiny, když většina úřadů a obchodů funguje jen s pomocí počítačů. Dnes už v obchodě nikdo nesčítá s tužkou na papíru. Na poště nestačí jen razítka a známky. Asi by to chtělo záložní zdroje proudu jako v nemocnicích nebo v armádě.

13.4.2014 v 8:23 | Karma: 17,58 | Přečteno: 587x | Diskuse| Fotoblogy

Miroslav Štorch

Fotomatiné o čarách v našem životě

Čáry mají v našem životě mnohé významy a často se používají v ustálených slovních spojeních. Uděláme tlustou čáru za minulostí - ten výrok byl přes čáru. Když někdo utekl přes čáru, tak utekl za hranice. Hraniční čáry jsou na mapách samozřejmostí. Sněžné čáry označují hranice sněhu na pohořích. Novináři píší podčárníky. Policisté hlídají na silnicích přejíždění plné čáry. Žluté čáry na okraji silnice jsou vodorovným dopravním značením. Jasné vymezení prostoru.Letadla nám kreslí kondenzační čáry na obloze a klimatologové jim přisuzují větší význam, než my na zemi předpokládáme. Tvrdí se, že čáry za mnoha tisíci letadly ochlazují ve dne povrch země a v noci zabraňují únikům tepla do atmosféry. No chtělo by to matematicky zpracovat.Tak jsem přidal pár snímků různých čar a linií. Je to opravdu všehochuť.

13.3.2014 v 8:22 | Karma: 21,63 | Přečteno: 563x | Diskuse| Fotoblogy

Miroslav Štorch

Fotomatiné zmrzlé na kost

Je to jen přirovnání, že něco zmrzne až na kost. Viděl jsem v zimě zmrzlé sýkorky nebo i ryby zamrzlé do ledu. Některé předměty promrznou, i když nemají kosti. Ale to každý z nás zná. Když je na silnici náledí, tak ač silnice nemá kost, tak je zmrzlá dost. Pokusil jsem se vyfotografovat zmrzlou silnici, ale jen trochu se leskla a byla jak zrcadlo. Ale třeba zamrzající jezírko už není tak lesklé jako zrcadlo vodní hladiny. A led bývá matný. Když se v oblacích vytvářejí vločky, tak vědci tvrdí, že ani jedna vločka svou strukturou není stejná jako jiné. Dva lidé na světě také nemají stejné otisky prstů mezi 7 miliardami. Sněhových vloček je jistě více než miliardy miliard v metrech sněhu na celém světě. V kilometrech ledovců je jich nespočet - myriády.

13.2.2014 v 8:37 | Karma: 19,75 | Přečteno: 681x | Diskuse| Fotoblogy
  • Nejčtenější

Studentky rozrušila přednáška psycholožky, tři dívky skončily v nemocnici

25. dubna 2024  12:40,  aktualizováno  14:38

Na kutnohorské střední škole zasahovali záchranáři kvůli skupině rozrušených studentek. Dívky...

Podvod století za 2,4 miliardy. Ortinskému hrozí osm let a peněžitý trest 25 milionů

29. dubna 2024  6:21,  aktualizováno  13:19

Luxusní auta, zlaté cihly, diamanty a drahé nemovitosti. To vše si kupoval osmadvacetiletý Jakub...

Zemřel bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek. Bylo mu 79 let

1. května 2024  12:58

Ve věku 79 let zemřel bývalý místopředseda ODS a federální vlády Miroslav Macek, bylo mu 79 let. O...

Rusové hlásí průlom fronty. Ukrajinská minela jim přihrála klíčové město

24. dubna 2024  11:40,  aktualizováno  15:50

Premium Jako „den průlomů“ oslavují ruští vojenští blogeři pondělní události na doněcké frontě, kde se...

To nemyslíte vážně! Soudce ostře zpražil bývalého vrchního žalobce

1. května 2024  10:17

Emotivní závěr měl úterní jednací den v kauze údajného „podvodu století“, v němž měly přijít tisíce...

Tuleja publikoval i v pochybných vědeckých časopisech, nyní žádá o stažení článků

2. května 2024  13:57

Kandidát TOP 09 na ministra pro vědu Pavel Tuleja požádal Slezskou univerzitu, aby stáhla z jeho...

Poslanci mají jednat o zákoníku práce, ANO chce zabránit výpovědi bez důvodu

2. května 2024  5:42,  aktualizováno  13:49

Přímý přenos Poslanci mají začít projednávat úpravu zvyšování minimální mzdy. Novela zákoníku práce předpokládá...

V Polsku zatkli šestnáctiletého mladíka kvůli útoku na varšavskou synagogu

2. května 2024  13:47

Polská policie zadržela šestnáctiletého mladíka, kterého podezírá z útoku na synagogu Nožykowých ve...

SPOLU paroduje heslo ANO a spojuje ho s Ruskem, premiér Fiala to hájí

2. května 2024  10:56,  aktualizováno  13:45

V kampani před volbami do Evropského parlamentu vsadila koalice SPOLU i na antikampaň. Na sociální...

Získejte ZDARMA dětskou opalovací kosmetiku Lirene
Získejte ZDARMA dětskou opalovací kosmetiku Lirene

S příjemnými hřejivými pocity ze slunečních paprsků k nám ale míří i nebezpečné UV záření. To na nás působí celoročně, a proto je důležité sebe i...