A šrotovat se bude!

Tak se to stalo! Socialistický zlozvyk, utrácet cizí peníze, opět zvítězil nad zdravým rozumem. Šrotovat se bude!!

Ekonomická krize, kterou způsobilo nadměrné utrácení, tak bude originálně řešena. Dalším utrácením. Proč ne! Léčit pacienta s pokročilou rakovinou plic kartonem těžkých ‚Stařen‘ bez filtru , může přinést efekt. Pacient zemře rychleji...

 

Nejprve se socialisté rozhodli rozpouštět miliony po třicetikorunách v krajích, teď budou rozpouštět miliardy (cca 2,5) po třicetitisích na šrotovném. Fascinace magickou třicítkou zřejmě v Lidovém domě nezná mezí. Budeme čekat, co přijde příště...Že by třeba famózní oslava Paroubkových třicátých narozenin...?

 

Smyslem zavedení šrotovného bylo, povzbudit domácí  poptávku po automobilech. Ovšem, ne všude se to povedlo podle plánu. Například na Slovensku se po zavedení šrotovného stal  nejprodávanějším vozem Renault Clio, který se vyrábí v Turecku. Zkrátka, podporovat ve dnešním globalizovném světě domácí výrobu nemusí být vůbec snadné.

 

Co mne ale lehce vyvedlo z konceptu, byl jeden článek na  Aktualne.cz, kde se Bohuslav Sobotka vyjádřil, že zavedení šrotovného v ČR je naší morální povinností vůči těm zemím, kde šrotovné zavedli již dříve. Že nemůžeme být  černý pasažér, který jen využívá výhody tohoto opatření. Ráda bych se pana Sobotky zeptala, proč bychom U VŠECH SVATÝCH, PROBOHA, XAKRU, HROME, NEMOHLI??? Proč má na svobodné rozhodnutí německé vlády zavést šrotovné, doplácet český poplatník? Co je českému poplatníkovi do toho, že si nějaký Němec svobodně vybral z široké škály vozů právě ten, vyrobený v Česku?  

 

Znamená to snad, že kdyby Němci a další nekupovali naše auta, tak by socialisté šrotovné nenavrhovali? Nebo by ho navrhovali stejně, jen by to nezdůvodňovali tak nemožně blbým způsobem, jak to činí pan Sobotka?   A co bude strana páně Sobotky činit, pokud se český spotřebitel, podobně jako ten slovenský, rozhodne pro Clio z Turecka? Nebo snad pan Sobotka navrhne šrotovné jen na vozy vyrobené v EU?

 

Je pravda, že zavedení šrotovného v některých zemích EU nám přineslo jistý profit. Ano, svobodnou vůlí se někteří obyvatelé Německa, Francie atd. rozhodli koupit automobily, vyrobené v Česku. Na Slovensku se naopak svobodně rozhodli kupovat v největší míře automobily, vyrobené v Turecku. Proč  tedy ty řeči o morální povinnosti? Po vypuknutí krize všichni představitelé EU varovali před protekcionismem, který ale zároveň sami opatrně prosazovali, či přinejmenším navrhovali. To, co navrhuje Sobotka, je také protekcionismus, ale poněkud nepochopitelně naruby.

 

Podle Sobotky a ostatních Socdemboys to tedy do budoucna už nebude tak, že budeme platit jen za svá rozhodnutí. V rámci evropské solidarity český daňový poplatník přebírá na svá bedra i finanční odpovědnost za rozhodnutí  obyvatel ostatních evropských států a jejich vlád. Zvrhlá socialistická představa celoevropské solidarity zkrátka slaví svůj triumf!

Autor: Karolina Stonjeková | pondělí 18.5.2009 16:10 | karma článku: 32,48 | přečteno: 1706x