Brno se po více než šedesáti letech dočká nového televizního studia

Česká televize bude mít v Brně nové televizní studio, které se podle jejího generálního ředitele Petra Dvořáka má stát výstavní skříní televizní tvorby. 

Zahájit stavbu zařízení, které by mělo své uživatele uvítat již v lednu  přespříštího roku, přijeli kromě Dvořáka i ředitel brněnské televize Jan Souček, jihomoravský hejtman Michal Hašek či brněnský biskup Vojtěch Cirkle.

Po více než šedesáti letech existence se brněnské studio České televize dočká nové vlastní budovy. V městské části Líšeň by mělo stát za čtrnáct měsíců, v plánu je i dokončení filmových ateliérů. Stavbu dnes poklepáním na základní kámen zahájili generální ředitel České televize Jiří Dvořák, ředitel televizního studia Brno Jan Souček, jihomoravský hejtman Michal Hašek, líšeňský starosta Břetislav Štefan a brněnský biskup Vojtěch Cikrle. 

Nápad výstavby vlastní budovy vznikl již v šedesátých letech, tedy v době, kdy brněnské studio vznikalo. Zůstalo však jen u plánů a zaměstnanci televize tak nakonec v Brně vystřídali už pět působišť, z nichž žádné nebylo zcela vyhovující pro potřeby média. Některé měly dokonce sloužit jako obytné domy. Od nových prostor si vedení mnoho slibuje. „Naváže na nejnovější televizní trendy, bude vybaveno moderní technikou a stane se předobrazem toho, jak by Česká televize měla fungovat i v dalších městech,“ řekl na slavnostní události  ředitel České televize Dvořák. Kromě toho počítá  s místy pro stážisty z řad studentů. Pro ně má vzniknout menší zkušební studio, jak se už dříve vyjádřil ředitel brněnské mutace média Souček.

Nyní instituce funguje v centru města, konkrétně v budovách v Běhounské  a Jezuitské ulici. S plánem na nové sídlo přišel bývalý brněnský ředitel Karel Burian už před sedmi lety. Samotnou výstavbu následně přebralo Součkovo vedení. Stávající budovy chce rozprodat a  z výnosu projekt částečně zaplatit. Celkový rozpočet činí tři sta čtyřicet milionů korun.  

Návrh je kladně přijímán i místními. „Doufám, že díky novému studiu posílí také městská hromadná doprava a že do Líšně přitáhne více prodejců,“ věří důchodkyně Jiřina Kottová. Líšeňský starosta Břetislav Štefan je s výběrem místa spokojen. „Byl bych rád, kdyby následně vznikly i ateliéry, které umožní filmovou tvorbu. Je dobré, že se v Brně bude více točit,“ přeje si Štefan.  

Více si můžete přečíst na www.munimedia.cz

Zuzana Richtrová

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Stisk Studentský deník | čtvrtek 20.11.2014 16:12 | karma článku: 7,53 | přečteno: 323x