Sněmovna se rozpustila. Poslanci plakali na vlastních hrobech
hrobD.Stínilová
Smůla pro všechny čestné občany je však ta, že hroby vykopávali také, a hlavně, pro ně - pro ty, kteří jim věřili a kteří je volili. „Když nepůjdete k volbám, volíte KSČ! Zvolíte ty, kteří vám ukradli demokracii.“ (Pamatujete si!) A poctivý občan, platící obětavě daně a tím i nepřiměřené platy poslanců, zase před třemi lety naletěl.
Usuzuji, že pan Kalousek je movitý muž, protože si každou chvíli kupuje nový kabát. A tedy se dostane všude. I tam a mezi ty, kde by moudrý a ostražitý odborník tušil pohromu a rozmyslil si důsledky svých rozhodnutí. (Věřím, že tentokrát poslední model kabátu jen opráší a znovu oblékne.) Tak se mu podařilo, spolu s celou bezvadnou partou, nás pěkně pohřbít a bude hodně dlouho trvat, než se z těch hrobů vyhrabeme.
Díky špatným, či špatně střeženým, nebo žádným zákonům, díky politikaření a korytářským rozmíškám v boji o moc - naše země nevzkvétá. Bohužel ti, kteří za to nesou zodpovědnost , už teď sbírají sílu na další oblbovací kampaň. Levice připomíná všechny prohřešky, kterých se pravice dopustila. Ta zase varuje zmateného občana před minulostí. Neustále se rozebírá to, kdo je lepší, koho povolat, koho vyhodit, co říkají předvolební průzkumy – a co lidi a jejich trápení. Žijí vůbec v naší zemi taky normální lidi? Otupělý a otrávený národ se nachází na prasklé lodi uprostřed hlubokého oceánu. Z jedné strany útočí hladoví žraloci a z druhé připlouvá pirátská loď. Tak si vyberte….
Drahomíra Stínilová
Putovní výstava fotografů (amatérů), kde věk nerozhoduje -začala v
V pondělí, 20. ledna 2014, se plzeňské centrum Občanského sdružení TOTEM (Kaznějovská 51) stalo dějištěm vernisáže zajímavého projektu. Spojilo se tu úsilí mladých a seniorů, aby vyfotografovali život a svět kolem sebe. Každý svýma očima a na určité téma (Každodennost, Praha 1, Životní prostor, Místa, která mám rád a Čím jsme).
Drahomíra Stínilová
Blogerky blogují, fotí se a dovedou překvapit
Z napěchovaného balíčku novinářských výkřiků a slitých černobílých odstavců na mě vykoukne barevné těšení. Ano, čtvrteční vydání DNES si kupuju pravidelně, když tady zrovna jsem. Už kvůli jeho MAGAZÍNU. Vždycky se tu najde něco pro oko i pro duši. Kupuju si taky sobotní vydání. Ovšem od té doby, co odešel pan Chuchma a zmizely jeho trefné sloupky se zajímavou Kavárnou, mě moc neoslovuje.
Drahomíra Stínilová
V Americe Halloween - u nás Dušičky
U nás máme Dušičky, v anglosaských zemích a v Americe se slaví Halloween. V každém případě jsou oba svátky obestřeny tajemnem. My rozsvěcujeme svíčky a pokládáme je spolu s čerstvými květy na hroby, modlíme se, pláčeme a vzpomínáme. Poslední den v říjnu, při oslavách Halloweenu, se naopak všichni veselí a svíčky vkládají do vydlabaných dýní. Je to svátek všech generací. Nejvíc ho ale milují děti. V co nejstrašidelnějších maskách navštěvují sousedy a dostávají sladkou nadílku.
Drahomíra Stínilová
V Luxoru se křtila knižní perla
Tuhle jsem šla kolem Luxoru. A pokaždé, třebaže sebevíc pospíchám, když míjím tuhle prodejnu mě zvědavost vytáhne po jezdících schůdcích do patra. Tam, kde se pravidelně křtí knižní novorozeňata. Někdy se jen zastavím. Někdy zůstanu delší dobu a jindy pádím za zanedbaným svědomím. Ale ve středu odpoledne mi odtamtud nedostala ani má přehnaná zodpovědnost.
Drahomíra Stínilová
Poslední veselá zpráva byla v sobotu čtrnáctého
„Upozorňujeme, že burčák mají už jen u jednoho stánku. Tak neváhejte!“ přerušil hlas starosty jasné tóny cimbálovky. A to bylo po sedmé večer. Tak se pilo, co zbylo. A nebyl to smutný konec.
| Další články autora |
Na dva kusy rozříznutá legendární Radlická lávka leží v poli. V muzeu bude nejdříve v roce 2028
Byla jednou z posledních staveb svého druhu v Česku. Nýtovaná stavba, která se pnula nad...
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově
Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...
StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě
Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...
Rybář ulovil na Velikonoční pondělí kapra, který měl přes 20 kg. Souboj trval dlouhé minuty
Velikonoční pondělí přineslo rybářovi životní úlovek. Na tajném místě ve východních Čechách zdolal...
Na Blanensku hoří až čtyři hektary lesa, komplikací je pro hasiče nedostupný terén
S lesním požárem bojují hasiči u Doubravice nad Svitavou v okrese Blansko. Zásah jim na místě...
Šmukýřka
Tramvajová trať vedoucí kolem Šmukýřky v Praze 5-Košířích má své kouzlo.
Víkendový veletrh FOR PETS v PVA EXPO Letňany nabídnul vše potřebné pro pejsky, papoušky a další...
OBRAZEM: Unikátní prostory kaolinového dolu v Nevřeni se proměnily ve vesmír
Magické prostředí bývalého kaolinového dolu v Nevřeni na Plzeňsku na tři dny oživil festival světla...

Byt 2+1 Sokolovská ulice
Sokolovská, Karlovy Vary - Rybáře
3 499 999 Kč
- Počet článků 12
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 441x



















