Věda o tom, že "jste to co jíte" nemá ani páru, bohužel jí toto ani nezajímá... (5. část)

Můj projekt (viz níže) přihlášený do soutěže Expedice Neuron o grant Nadačního fondu Neuron na výzkum byl bez udání důvodu zamítnut. Pravda - čekal jsem to, opustit dosavadní dogmata dá fušku :-)

Znaje historii a osud mnoha zásadních objevů v minulosti (moje nejoblíbenější story je jak nebohého pana doktora Semmelweise, objevitele původu horečky omladnic poslali jeho současníci k šípku) mně to nepřekvapuje, leč tajně v koutu duše jsem doufal, že se mi povedlo snést dosti důkazů...i nestalo se.

Tedy od časů páně Semmelweisových se moc nezměnilo, medicína na tento krok není ještě připravena, předkládám váženému čtenářstvu k volnému naložení s těmito informacemi...Snad jen ještě uvedu, že důkazy proti mým tvrzení neexistují (pokud ano, prosím o zaslání na můj níže uvedený mail, odměním částkou 1.000 Kč), žádná studie, žádný výzkum, bohužel realitou i 21. století je, že medicína "vaří z vody" a chce-li být člověk zdravý musí si vše sám nastudovat.

Ani jeden jediný tvoreček na celé planetě se neláduje tak obrovským množstvím vysoce zánětlivých sacharidů a omega 6 mastných kyselin jako Homo (údajně) sapiens sapiens. A tak milí Parkinsonici, Alzheimeristé, ALSáci, panikáři a ostatní - máte smůlu, můj projekt neuspěl, Věda dále bude hledat způsob jak vrátit sluch žábě které jsme utrhli nožičky a na tlesknutí neskočila (ten vtip asi každý zná, tady bohužel nejde o vtip, hmm). Jednou za 5 let ohlásí věda "zásadní průlom v léčbě" ale furt "z louže pod okap" budou vás dál cpát vysocezánětlivou stravou avaše záněty v mozku se tudíž nikdy nepořeší... 

Ketogenní dietou za duševní zdraví

Detail přihlášky

  • ID žádosti: 2
  • posl. změna: 5. 10. 2015, 12:12:33

Abstrakt

Ověřit a prokázat, že v Thomayerově nemocnici a FN v Brně používaná ketogenní dieta na léčbu epilepsie má daleko všestrannější použití, ověřit poznatky ze zahraničí o její vhodnosti k léčbě demence, Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby, ALS, autismu i mé osobní zkušenosti z vyléčení panické poruchy.

Cíl expedice

Vyléčení tisíců pacientů. Ušetřit tyto pacienty strádání zapříčiněných vedlejšími účinky současných léčiv, která navíc nevyléčí. Ušetřit obrovské finanční prostředky ve zdravotnictví. Otevřít cestu k výzkumu nepatentovatelných léčebných metod, kterým se právě z tohoto důvodu nikdo nevěnuje.

Popis vědeckého přínosu expedice, proč je to důležité?

Psychických nemocí neustále přibývá, situace se stává pro společnost velmi nebezpečnou (viz události ve Žďáře, Frenštátu, Uh. Brodu, Germanywings, nejnověji Horní Bříze). Pokud místo řešení pouhých následků formou SSRI antidepresiv (zpětné vychytávání serotoninu) nepřejdeme k řešení příčiny - zanícených střev produkujících málo serotoninu, tak se bude situace nadále zhoršovat. Výsledky přinesou jedno revoluční prozření - zdraví i nemoc je nutno hledat primárně v nepřirozeném životním stylu.

Jde o expedici, která je součástí nějakého většího výzkumného projektu? Navazuje na nějakou jinou (např. předchozí) expedici?

Jestli lze "předchozí expedicí" nazvat moje onemocnění panickou poruchou tak ano :-)V roce 2013 u mne propuklo: celodenní panický, vlastní vůlí neovladatelný strach ze smrti, zejména ze srdečního infarktu, doprovázený fyzickými symptomy - bolest u srdce a za hrudním košem atd., špatně spíte, v noci se budíte s hrůzou "už je to tady", trpíte depersonalizací (žijete "jak ve filmu", trochu v jiné realitě), agorafobií - šíleně se bojíte být kdekoliv kde není v dosahu okamžitá pomoc, hluboké deprese

Video

https://youtu.be/_y5c7akOdWA (omlouvám se za nízkou technickou kvalitu videa, nemám bohužel k dispozici nic lepšího :-) )

Ostatní text

HISTORIE

Jak MUDr. Klára Brožová a MUDr. Jan Hadač Ph.D z oddělení děské neurologie Thomayerovi nemocnice v Prazepíší : "Půst se v léčbě epilepsie používal již ve starověku. Ve 20. letech minulého století byla vytvořena dieta s vysokým obsahem tuků a naopak výrazně omezeným podílem cukrů, která navozuje stav obdobný hladovění. Pokud člověk hladoví nebo přijímá stravu s vysokým obsahem tuků, jeho tělo využívá ke tvorbě energie téměř výhradně tuky" byla tato léčba objevena před antiepileptiky. Jejím ověřením u jiných diagnóz se pak nikdonezabýval, přišla farmaka a medicína se vydala jiným směrem, jen epileptici mají to štěstí, že bylo později, po zklamání z farmak, na co navázat... Mé zkušenosti ukazují, že se zdaleka jen o epilepsii nejedná.

PREHISTORIE

Co mně k mé sebeléčbě definitivně přesvědčilo byl přirozený přírodní původ tohoto stravování : 2,5 miliónů let člověk sacharidy skoro vůbec nejedl, jakmile začal šlo to s ním zdravotně z kopce (nemoci, zkažené zuby, menšípostava i mozek)  https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Neolitická_revoluce a já potřeboval uzdravit mozek. Proto jsem se nechal inspirovat stravou z doby kdy člověku mozek rostl a sofistikoval se. Viz  též kniha předního neurologa P. Perlmuttera "Moučný mozek" ukázka.:

"Jednou z cest, jak sacharidy zažíhají v mozku zánět, je neustálé kolísání hladiny glukózy v krvi; to má na mozek bezprostřední nepříznivý dopad, jehož důsledkem je, že se spustí kaskáda zánětlivých reakcí."

...a když se k tomu přidá zánět ve střevech (hlavní to producent serotoninu) máme již všechny podmínky nutné k vypuknutí jakékoliv psychiatrické diagnózy.

Též bych rád ověřil nutnost suplementace nutrientů které v dnešní stravě prostě chybí - hořčíku, omega 3 mastných kyselin, bakterií, tedy toho co mi v mé sebeléčbě výrazně pomohlo.

OSTATNÍ DIAGNÓZY

MUDr. Klára Brožová : "Byly publikovány teoretické práce, kazuistická sdělení a studie na malých souborech pacientů, referující o úspěšném použití diety u amyotrofické laterální sklerózy, Parkinsonovy a Alzheimerovy nemoci, autismu a některých mozkových nádorů"

Mé poznatky a zkušenosti navíc ukazují, že omezení sacharidů a vznik tzv. ketozy nepůsobí kladně jen u psychiatrických onemocnění, jsou už ve světě i lidé kteří se jím vyléčili z cukrovky či například ulcerózní kolitidy

----------------------------------------------------------------------------

Z časových důvodů se nezúčastním diskuze, máte-li něco opravdu konkrétního a zásadního na mne prosím kontaktovat na mail kunc.standa@seznam.cz, odpověď (i s dotazem či námitkou) budu publikovat v diskuzi.

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Stanislav Kunc | sobota 7.11.2015 9:38 | karma článku: 12,29 | přečteno: 512x