Foto

Jíťo, mluvíš mi ze srdce. Dcera je teď v deváté třídě. Mají předmět, který se jmenuje Svět práce. Měla to být příprava na to, aby si žáci uměli zvolit své budoucí povolání a tedy v návaznosti na to střední školu. Když mi pak doma pobouřeně vypravovala, jaké věci jim paní učitelka tlačí do hlavy třeba o tom, že některá povolání jsou prostě podřadná a tudíž by se jim ve vlastním zájmu měli vyhnout, tak jsem vážně přemýšlela o tom, jestli bych odtamtud své dítě neměla vzít pryč. Naštěstí ona má svoji hlavu. Jen při těch hodinách strašně trpěla, protože ač sama netouží být kuchařkou ani uklízečkou, rozumí tomu, že všichni jsme si rovni, a že každá práce má smysl. A já, poté co jsem nedávno paní učitelku poznala osobně, ji vlastně obdivuji, že se to po celý rok obešlo bez jakéhokoliv incidentu.

Foto

Ivo, je dobře, že tvá dcera je rozumná a jde si za vším po svém. Díky za příspěvek

Foto

Souhlasím. Často jsme my obyčejní dělníci podceňováni. Ale kde by byl svět bez práce obyčejných lidí.

Foto

Pravdivý článek Jitko. Vážím si daleko víc dobrých kuchařek a ukízeček , než špatných pedagogů -, a zejména politiků a státních úředníků, kteří vedou naši zemi "od desíti k pěti". Těch, kteří poctivé a pracovité lidi ve školství ('ty kuchařka a uklízečky ) nedovedou ocenit. Vymýšlejí často hlouposti, "reformy", a poctivých pracovníků si neváží. Nemají to dnes ředite škol lehké –zaplatit ty, co nutně pitřebují. Jitko, karma.

Foto

Mirko, moc děkuju za příspěvek. Přeji pohodové předjaří

Foto

Jitko, to aktuální téma jsi vystřihla od srdce a skvěle. Přimlouvám se, zůstaň u toho a glosuj víc. Jde Ti to!!!

IB

Buďme rádi a važme si toho, že uklízečky i kuchařky na školách máme.

Jituško.

ŠM

na konci školního roku jsem se dělila o květiny od žáků právě s nepedagogickými...s holkami s košťaty a s vařečkami a docela mne mrzelo,že děcka donesou kytku a bombošku nebo čokošku nám a na ty, díky kterým usedají denně do čistého a těm, co jim denně uvaří, si nevzdechnou..

IL

I92v27a74n38a 53L28a60n80c21e

20. 2. 2024 12:30

Na učiteli záleží. Je důležité pro život, jaká známka se na vysvědčení objeví. Kuchařky a uklízečky o budoucnosti dítěte nerozhodují.

Foto

Tchýně byla kuchařka nejdříve ve školce, pak ve škole. Obyčejná není určitě. Stejně jako vy. Za článek velká karma.

Foto

Tak ako píšu dolu ostatní, určite nie obyčejná, každý má rovnakú hodnotu, a určite se bez vás neobejdou.Kuchárky a telocvikári sú vždy na školách najobľúbenejší. A je to smutné s tými platmi, akoby kompetentní dávali zo svojich.Ako to kedysi povedal jeden náš poslanec, tam sa šetrí na halieroch a inde unikajú miliony.

JN

Moc hezky a zároveň výstižně napsané, karma.

Foto

Josefe, děkuji, moc si toho vážím, psala jsem to tak jak jsem prožila.

  • Počet článků 655
  • Celková karma 27,47
  • Průměrná čtenost 890x
Jsem obyčejná ženská, která chce svým psaním potěšit, naladit a někdy i rozesmát.

Seznam rubrik