Náckové ne, komsomolci ano

Dnes v 10.30 Nejvyšší správní soud v Brně zrušil Dělnickou stranu. V odůvodnění rozsudku, který soudce Šimáček předčítal přes dvě hodiny se mimo jiné hovoří o tom že, cituji: … že program DS směřuje k odstranění demokratických základů právního státu.

Dal jsem si tu práci a vyhledal jsem si na internetu program Dělnické strany a s překvapením jsem zjistil, že v oficiálním programu není snad s výjimkou „domovského práva“ nic, co by v té či jiné podobě neměly v programu i ostatní politické strany v tomto „právním státě“. O to zajímavější je pak srovnání s programem například Komunistického svazu mládeže, tedy s organizací, jejíž opětnou existenci minulý měsíc povolil pražský Městský soud na doporučení právě Nejvyššího správního soudu. Soudům v této republice nestačí ani to, že v programu KSM jsou například i takovéto věty :

"KSM stojí na straně úsilí o revoluční překonání kapitalismu a o nastolení ekonomických - odstranění soukromého vlastnictví výrobních prostředků a jeho nahrazení vlastnictvím společenským - a společenských - zavedení socialistické demokracie - podmínek pro budování socialismu jako prvního stupně k vytvoření společnosti komunistické, jejíž vybudování je konečným cílem."

To snad není program, který by směřoval k odstranění demokratických základů právního státu ? Ať už jsou konečné cíle DS jakékoliv, v programu nic podobného jako komsomolci nemá. Pan soudce Šimáček o tom jistě ví své a dokáže si oba programy srovnat, vždyť právě on je jedním z editorů knihy „Za komunistů bylo právo bezprávím“. Že by byl náhle osvícen myšlenkou shůry ? Třeba z ministerstva ?

Motivy Nejvyššího správního soudu k takovým rozhodnutím mohou být jakékoliv, ale ve mně to budí jednoznačně myšlenku na to, že tento stát má k „právnímu státu“ ještě příliš daleko. Podobná politická rozhodnutí nic neřeší, neboť je jasné že se členská základna DS přesune do strany DSSS (Dělnická strana sociální spravedlnosti ) a zákazem jen přiláká další extrémisty do svých řad. Navíc celá kausa na hony smrdí „vládní objednávkou“.

Ačkoliv obě výše zmíněná uskupení jsou podle mého názoru krajní levicí, to které má svržení společenského řádu přímo v programu může fungovat, druhé, které mylně všichni pokládají za krajní pravici musí být zrušeno. A nejvíc tomu tleská pan ministr vnitra, známý převlékač kabátů, pan Pecina. Ačkoliv by měl být jako člen úřednické vlády nestranický , pln elánu volá ve stylu svého předsedy:

"Nejvyšší soud potvrdil, že nebude tolerovat strany, které jsou nebezpečím pro demokratické zřízení, stejně jako je netoleruje vláda,"

Kterou vládu a jaké zřízení pan ministr myslí? Současnou vládu, nebo tu kterou již samolibě vidí ve Strakově akademii po volbách – tedy sociálně demokratickou ? Nemělo by se zapomínat na to, že jak komunisté, tak národní socialisté měli ve dvacátém století své kořeny právě ve stranách sociálně-demokratických.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Rostislav Srstka | středa 17.2.2010 13:16 | karma článku: 36,10 | přečteno: 2147x
  • Další články autora