Demonstranti svými červenými kartičkami dali Zemanovi najevo,

 že si přejí, aby  česká vláda pokračovala se svou podporou konfrontační politiky NATO směrem k porážce v III. světové válce. Tak lze charakterizovat demonstranty, kteří vyčítali Zemanovi jeho samostatné myšlení (Nezávislé na CIA). Oficiálně se však zmiňovali jen o jím vyslovených třech hrubších výrazech, které však zcela výstižně popisují práci vlády a projevy fiktivní disidentské skupiny z Ruska. Drtivá většina účastníků protestu kritizovaný projev neznala.

Zeman hlavně vyslal signál, že by se česká vláda měla zasazovat o jednání s Ruskem a Čínou. Chápe, že s nimi nelze úspěšně vést dialog pomocí balistických raket, které budou konečnou tečkou za rozvíjejícími se hospodářskými sankcemi a čarováním s cenami ropy. Jak řada nezávislých pramenů uvádí, tak pokus o organizaci barevné revoluce v Česku nyní na odstranění Zemana z jeho funkce nebude tak úspěšný jako tomu bylo u komunisty ovládané vlády v r. 1989 v Praze. Češi nejsou ještě skutečnými demokraty a uvědomují si to, proto radši zůstanou doma, když je budou vábit falešní proroci světlých zítřků pod vedením Bílého domu k neuváženým akcím proti Zemanovi. Ruku na srdce, kolik občanů ČR se seznámilo s jeho projevy, které se staly záminkou pro placené demonstranty k útoku na něj?

Dnes průměrný Čech, který ve skutečnosti ani zdaleka nepobírá průměrný příjem za svou práci, má dost starostí se svou obživou. A na sledování politiky nemá čas. Informace, které mu sdělují hlavní informační média, jsou pečlivě filtrovány a z větší části nejsou pravdivé. Z nich se lze dozvědět méně než z ČT před rokem 1989.

Situace je natolik vážná, že i veřejnoprávní média, která si ze zákona musí platit každý majitel televizního a rozhlasového přijímače, jsou zamořena propagandou z Bílého domu.

Podle čl. 21 Listiny základních práv a svobod mají občané ČR právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců. A správa České televize a Českého rozhlasu patří mezi tato základní práva.

Podle čl. 11 Listiny základních práv a svobod má každý koncesionář právo poměrně rozhodovat o hospodaření a způsobu činnosti veřejnoprávních médií z titulu svého spoluvlastnictví. Bez koncesionářů by veřejnoprávní média nemohla vůbec vysílat, protože by na to neměla peníze.

Dosud jsou nám tato práva upírána, tak na nás nelze spravedlivě požadovat, abychom se podíleli na jejich financování. Současný zákon, který ukládá vlastníkům přijímačů hrazení koncesionářských poplatků, je stejně scestný, jako by bylo nařízení, platné pro všechny majitele automobilů, že jsou povinni platit za užití dálnic i když je nepotřebují a nepoužívají.

Volí snad dozorčí rady akciových společností vlastněných akcionáři nějací politici? Nic o tom nevím.
 A pro ČT a Český rozhlas by to mělo platit zcela shodně! A náklady na volby dozorčích rad by ani nemusely být enormně vysoké, protože by se mohly odehrávat souběžně s parlamentními volbami.

Teprve až veřejnoprávní média budou řízena jejich skutečnými vlastníky nebo jejich odvolatelnými zástupci, tak pak bude možné v Česku rozvíjet skutečnou demokracii. Bez pravdivých informací se u moci budou držet agenti zahraniční mocnosti, protože dnes se ve volbách  může prosadit jen ten, jehož volební kampaně včetně mediální podpory i ve tzv. veřejnoprávních médiích platí z Bílého domu. A je jedno, zda se jedná o tzv. levici nebo pravici. Oba směry jsou financovány z jednoho zdroje. Pak samozřejmě platí, že kdo zaplatil volební kampaň, tak ten i rozkazuje, jak budou zvolení poslanci hlasovat.

Pokud vláda nechce umožnit občanům přístup k pravdivým informacím úpravou příslušných zákonů, tak ať nechá na příjem vysílání ČT a Českého rozhlasu zřídit kódované přijímací karty. Kdo z občanů bude chtít konzumovat toto vysílání v současné kvalitě a nevadí mu soustavné ohlupování, tak ten si jistě rád takovou kartu koupí. 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jiří Soudek | pátek 2.1.2015 9:35 | karma článku: 18,06 | přečteno: 494x