Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vakcína pro vyvolené

Každý, kdo umí jen trochu počítat, a nemá panický strach z očkování, se nechá rok co rok imunizovat proti chřipce. Při současném systému proplácení nemocenské se věru nevyplatí strávit týden v posteli, mimo to to není nic příjemného.

Osvícení kapitalisté (mezi které se počítám) pak očkování přímo zaměstnancům platí, neboť si nechtějí nechat ruinovat podnikání obvyklým třítýdenním martýriem, kdo vlastně bude v práci pracovat, kdo kašlat a kdo vůbec nepřijde. Zda je to chřipka sezónní či prasečí je zcela lhostejno. Pokud by se ovšem vyskytlo nebezpečnější onemocnění , platí vše výše uvedené mírou násobnou. V osvícených zemích, řekněme ve Velké  Británii, se do očkování opřeli masově, neboť si spočítali, že nemohou postrádat cca 0,5 % HDP v době krize, tolik totiž taková virová lapálie stojí (krom několika tisíc mrtvých). Jak to dělají v Kocourkově, řekněme v České Republice? Místo aby se nakoupilo co nejvíce vakcin co nejrychleji, dlouho  se jedná, aby se nakoupilo málo. Stát by jistě mohl opatřit dostatek očkovacích látek a popřípadě je přeprodat soukromému sektoru se ziskem za nějž by bez drancování rozpočtu mohl naočkovat třeba hasiče a policisty,  kdyby ... Místo toho ale naočkujeme jen půl miliónu vyvovolených a zřídíme komisi, která určí, kdo je ten opravdu nepostradatelný. Už se mi ozývají zkušení harcovníci s dotazem, koho a jak mají „podmáznout“ aby se dostalo na jejich děti a rodiče. Rádi by dali čtyři stovky, třeba i tisícovku, za očkování ale komu? Samozřejmě, užije se i legrace, když se hrdinný MUDr. Rath nedá očkovat aby dokázal, že se bez něj jeho kraj klidně týden obejde až bude statečně kašlat a smrkat. Chtělo by se říci, že to socialistické zdravotnictví je tragikomické. Leč ouha, řídí ho ODS,  lidé tvrdící, že je to jen business (také , že je) a že prevence je nad léčení následků. Nechal by ale správný hospodář šířit  epidemii,když ji může zastavit či omezit? Těžko. Můžeme se ptát, zda je potřeba mít plné sklady antivirotik typu Tamiflu (doufejme, že nám budou na nic ale kdo ví), vakcíny ale užijeme zcela určitě, tak na co čekáme? No nic, shánějme protekci anebo očkovací látky v zahraničí, popřípadě se tam jeďme dát naočkovat. Doufejme, že soukromý sektor vakcíny nějak "schrastí". Modleme se ať ta chřipka nezmutuje. Spolehnout se na stát prostě nejde.

Autor: Roman Šmucler | čtvrtek 27.8.2009 18:39 | karma článku: 18,01 | přečteno: 1549x
  • Další články autora

Roman Šmucler

Co říkají vítězství komunistů mediální a političtí mágové?

Praha a nejenom ta byla a je plná všemozných šíbrů, kteří znali odpověď na to, jak vyhrát volby a ovládnout danou oblast. Je potřeba poslat velkou zakázku přátelům. Ti pošlou část peněz zpět tajným stranickým “pokladníkům” (něco zbyde i na lidi, kteří se “namočili”). No a pak geniální manipulátoři za takto získané peníze zajistí vítězství.

14.10.2012 v 9:41 | Karma: 30,17 | Přečteno: 2655x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Takhle se má organizovat zdravotnictví!

Kdo nám poradí, jak přebudovat naše zdravotnictví? Původní obyvatelé Aljašky! Ne, opravdu si nedělám legraci a pokud nějaký jiný myslitelský, či podnikatelský počin od nás trumfne čísla z organizace Southcentral Foundation, tak sním tento článek!

14.8.2012 v 11:20 | Karma: 31,88 | Přečteno: 2526x | Diskuse| Politika

Roman Šmucler

Víkend s Clintonem, Papandreem, Annie Lennox a Larrym Pagem

Rovnou říkám, že tento titulem je víc bulvární, než by se slušelo, ale tak to pro mě dopředu vypadalo. Pozvánky na nejrůznější akce člověk systematicky odmítá. Leč Zeitgeist, jakýsi diskusní salón organizovaný firmou Google je prostě jiná liga a na takovou akci prostě odjel každý, kdo byl v Evropě pozván a nebyl zrovna na smrtelné posteli. Rovnou řeknu, že za dva dny padlo jediné české jméno, a to hned s dovětkem, že takoví se často nerodí a teď chybí. Václav Havel. Ale v publiku nás tam sedm Čechů poslouchalo a to bylo nejvíce ze zemí, které si říkají střední Evropa a ostatní nám říkají východ. Ba bylo nás tam více, než Rusů. Za to patří dík českému Googlu s Táňou LeMoigne, které zjevně leží na srdci, abychom byli celkově jako Češi u toho.

23.5.2012 v 9:17 | Karma: 9,97 | Přečteno: 802x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Ples v opeře na vlastní oči

Moc se mi tam nechtělo, měl jsem pocit, že to bude o snobech, co si hrají na monarchii a Vídeň.Před vstupem vyřvávali demonstranti:"Nechceme platit Vaše dluhy!" No to od nich nikdo nečeká. Taky řvali, že si chtějí z internetu stáhnout zadarmo, co tam najdou, a že je krize. Na to, že je krize měli docela fajnové nazvučení a zabavili několik policistů, kteří by jinak dělali něco potřebnějšího.

26.2.2012 v 9:33 | Karma: 31,32 | Přečteno: 3024x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Změna názoru většiny evropských plastických chirurgů na skan

"Mimořádná situace si vyžaduje mimořádné řešení," uvedl v Paříži 28. Ledna 2012 patriarcha setkání zástupců klíčových odborných společností estetické medicíny svolané k domluvení celoevropskému konsenzu, jak to celé „nadělení“ s prsními implantáty vyřešit. Pro mě to byla neuvěřitelná škola mezinárodní medicínské diplomacie, které jsem měl tu čest i štěstí být účastníkem. Dozvěděl jsem se mnohé nejenom o kauze samotné, ale i o právních a etických aspektech tohoto oboru.

7.2.2012 v 9:24 | Karma: 17,92 | Přečteno: 1196x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Egypt odebral licence 16 firmám kvůli pouti do Mekky, klienti měli běžná víza

22. června 2024  21:50

Egyptský premiér Mustafá Madbúlí v sobotu nařídil, aby bylo zbaveno licence šestnáct cestovních...

Děti učíme jíst příborem, máme i bezpečáka. Jak to chodí v romské škole

22. června 2024

Premium Česko je za nedostatečné řešení segregovaných škol dlouhodobě kritizováno, podle některých...

Ve Švýcarsku zemřela česká řidička. V autě ji zasáhl kámen z náklaďáku

22. června 2024  19:19

Česká řidička zahynula v pátek při dopravní nehodě na západě Švýcarska. V autě ji zasáhl do hlavy...

Na Floridě udeřili proti Číňanům. Dům už si nekoupí, hrozí jim vysoké pokuty

22. června 2024  18:58

Číňané na Floridě se bouří proti zákonu, který těm bez zelené karty znemožňuje pořídit si...

  • Počet článků 28
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 5768x
doc.MUDr. Roman Šmucler, CSc., lékař, podnikatel, vysokoškolský pedagog, moderátor a scénárista.

Seznam rubrik