Klaus, dvě generace politiků a vláda strany
Pisatel začal svůj příspěvek do diskuze slovy:
"Ale no tak hošánku...to jsou silna slovicka, silna... Nevim co jsi v zivote dokazal, ale asi toho moc nebylo, kdyz hodnotis jednoho z nasich nejvetsich statniku vsech dob jako toho, kdo nema ideove vize. Tak asi neumis cist hosane nebo jsi uplne blbej, protoze Klaus je naopak jediny v tomto state kdo nejakou ideovou vizi predvedl a vychoval dve generace politiku, zalozil jedninou historicky ciste pravicovou stranu.... Takovehle prispevky jsou zumpoidni a ubohe...." Konec citace.
Musím přiznat, že zásluhy VK o Českou republiku jsou nesporné. Ale jeho doba dle mého názoru je pryč, stejně jako jeho demokratické smýšlení. Za dobu co je v politice ho pravděpodobně lobbistické síly zpět odvály na východ. jinak si to vysvětlit neumím.
Hlavně spojení, že Václav Klaus vychoval dvě generace politiků ve mě vzbuzuje záchvaty smíchu. Opravdu by mě zajímalo, zda si ještě dnes v této zemi někdo myslí, že jsou čeští politici vychovaní? Myslel "můj" diskutér, že Václav Klaus vychoval Topolánka, Paroubka, Ratha, Drymla, Zubovou, Tlustého, Langera, Škromacha a mnoho dalších odpusťte - sprosťáků - současné politické elity? Pokud je Klaus vychovával, z něho si brali příklady, tak by mě zajímalo, kde udělal (kdysi) soudruh Klaus chybu?
Ano a i vize panu prezidentovi zůstaly z dob dávno minulých. Dá se tak čísti z jeho vyjádření, že i za včerejším krachem je Ústavní soud a politické strany jsou v tom nevinně. Možná si ještě kdosi vzpomene, že vláda Strany (ať jediné, nebo dvou ) byla vždy nejvíce. A Václav Klaus nám tedy říká, že ÚS by měl poslouchat vládu Stran, protože Strany jsou mocí lidu.
Jedno se KSČ upřít nedá. Dokázala současné generaci politiků za 40 let své vlády dobře vštípit, že jedině politické strany jsou všemocné. Ano stejně tak jako KSČ v totalitě ÚS zrušila, Klaus nyní volá o omezení pravomocí ÚS.
Jde mi z těch vychovaných politiků a vlády stran mráz po zádech, kam jsme se to dostali za 20 let?
František Smola
Evropa na roztrhání
Východní Ukrajina, Katalánsko, Benátecko, Skotsko, Vlámsko a kdovíkde ještě by rádi vytvořili vlastní republiky. Jejich státní vlády se jim v tom snaží bránit, jak zmohou. Proč se chtějí trhnout? Protože se cítí zneužíváni. Protože si myslí, že v samostatném státu jim bude lépe. Že budou lépe hospodařit, že budou lépe vládnout.
František Smola
Názor pana Humla nelze Kvitovat
Pan poslanec Huml zasdílel názor, že by stát měl Petra Kvitovou a jí podobné (ne)platiče daní zbavit českého občanství.
František Smola
Obětuj pěšáky - ať žije král
Možná je to blbost, ale na každém šprochu pravdy trochu. Do hlavy Miloše Zemana nevidím, ale o šachových partií české politické scény už něco vím. Jen krátké zamyšlení nad osobou nového premiéra.
František Smola
Zeman a slib byl zatracen
Miloš Zeman asi nezodpovídá za své činy a za své okolí. Jeho prohlášení mají trvanlivost asi jako polské potraviny. A to nemám nic proti Polsku. To bude prezident!!!
František Smola
Zeman bude štvát, rozdělovat lidi a urážet.
Už v prvních hodinách po ukončení 1.kola prezidentských voleb ukazuje MIloš Zeman svoji skutečnou tvář.
| Další články autora |
Na prodej je vila po Petru Kellnerovi od slavného architekta. Nahlédněte dovnitř
Realitní kancelář WIN & WIN reality inzeruje na svém webu vilu, která se dostala do učebnic...
Jak se nakupuje v nizozemské „matce“ českého Alberta. Ceny někdy překvapí
Řetězci Albert Heijn patří zhruba třetina nizozemského maloobchodního trhu s potravinami. V Česku...
Česko má po 13 letech světovou Miss Earth. Korunku získala Natálie Puškinová
Česko má další světovou královnu krásy. Mezinárodní soutěž Miss Earth 2025 vyhrála ve filipínské...
Tři roky odříkání. Vágner se pochlubil úlovkem největší ryby vltavské kaskády
V nedělním dešti se z orlické přehrady přihlásil rybář Jakub Vágner s dalším významným úlovkem. Ve...
Moderátoři Efler a Lecká do toho praštili. Svatba po čtrnácti letech
Spisovatelka a moderátorka Rádia Blaník Iva Lecká (46) a o rok mladší moderátor Rádia Frekvence 1...
Izrael udeřil na infrastrukturu Hizballáhu v Libanonu. Obyvatele předem varoval
Izraelské letectvo ve čtvrtek odpoledne zasáhlo několik měst a obcí na jihu Libanonu. Uvádí to...
Hanebné gesto, kritizovali Okamuru jeho oponenti. Vyvěsili ukrajinské vlajky z oken
Stažení ukrajinské vlajky z fasády budovy Poslanecké sněmovny, které její nový předseda Tomio...
Zavraždil zajatce, vzápětí sám padl do zajetí. Rus dostal od Ukrajinců doživotí
Ukrajinský soud poslal na doživotí do vězení ruského vojáka, kterého shledal vinným ze zabití...
Nejvyšší soud má pochybnosti o Trumpových clech. Může je smést ze stolu
Nově nastolená celní politika USA by mohla být zanedlouho minulostí. Napovídají tomu závěry...

Byt 2+1, v OV , Ostrava-Zábřeh, 49 m2
Smirnovova, Ostrava - Zábřeh
2 750 000 Kč
- Počet článků 37
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1206x



















