Internet jako nástroj výchovy k zákeřnosti míří ke komunismu

Před časem jsem tu napsal příspěvek pod názvem Internet jako nástroj výchovy ke zbabělosti (http://skramlik.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=88618). Musím se nyní opravit. Internet není pouze hlasatelem svobody slova a názorů a je vzhledem k přípustné anonymitě nástrojem výchovy ke zbabělosti, ale je i nástrojem a návodem výchovy k zákeřnosti.

Blogerská komunita na blog.idnes.cz je naštěstí tím lepším a slušnějším, co tento internetový svět přináší, neboť i zbabělci a podvraťáci respektují autoritu tohoto malého "idnesového" vesmíru a neodvažují se jít do otevřené konfrontace, pouze se "vyštěkávají" v diskusích. Proto tu ještě jsem. Na respektovaných blozích se prezentují lidé, kteří se nebojí nastavit své pravé jméno a skutečnou tvář společně se svými názory a velkoryse snesou protichůdná stanoviska lidí pod nicky a bez tváře.

Jenže pořád jde o veřejnou diskusi. Přestává však sranda, když veřejná diskuse přerůstá v e-mailovou válku. 

Vzhledem k otevřenosti internetu je stále složitější snášet hrubé urážky, nepravdivá a denuncující nařčení a známkování, která už nejsou kvůli anonymitě pouze zbabělá, ale i zákeřná. Vzniká nový druh stalkingu.

Mám několik typů "přátel" na internetu, kteří napadnou zbaběle, hrubě a zákeřně jakékoliv moje stanovisko, dokonce i naprosto neškodné na zcela obecné, ba dokonce i romantické téma o tom, že podzim je pěkný a jeho barvy jsou nádherné, když není inverze, která dusí. Jeden z nich do mě jde např. jen z toho důvodu, že je fanouškem fotbalového klubu Bohemians 1905, zatímco já se netajím názorem, že původní jméno FC Bohemians bylo ukradeno na základě "projektu" nynějšího senátora za ČSSD a pražského radního Jiřího Dienstbiera mladšího. Tato kauza je ostatně součástí soudních sporů, které Bohemians 1905 postupně nyní prohrává jeden za druhým. Takže osobní napadání na internetu kvůli Bohemce je de facto sporem mezi levičáky typu "vindalooo" (jeden nicků na internetu) a pravičáky, jímž jsem. To jen aby bylo jasno, jak ty hry běží. Je to jen ilustrace.

Všeho se chytá bulvár, který stahuje veřejnou korespondenci i soukromé fotky z webů.

Učinil jsem tedy jednu věc, že s výjimkou blog.idnes.cz jsem všude jinde zarazil diskusi k mým příspěvkům na netu. A to i včetně mých vlastních webů, které slouží naprosto prozaicky mým věcným a pragmatickým aktivitám. Blokuji závadné e-mailové adresy. Ale vadí mi to. Demokracie, názorová otevřenost a internetová volnost se obloukem vrací zpět ke komunismu kvůli nedostatku slušnosti a respektu. To je evidentní dědictví komunismu. Zbabělost a zákeřnost, typické vlastnosti komunistů, jsou mezi námi díky internetu přítomny i po 22 letech, i když internet vznikl až po zániku totality. Nakonec bude komunikace jen jednostranná - já mluvím, ty jsi blokovaný, nebudeš mi do ničeho kecat, protože mí vadíš a nejsi slušný. Jako za komoušů, kde ovšem šlo o jiné problém. Ale to je teď úplně jedno.

Gratuluji panu Timovi Bernersovi-Lee, jenž na přelomu let 1990 a 1991 vynalezl internet jako komunikační nástroj vědecké komunity, aniž by tušil, že přijdou blogy, chaty a sociální sítě. Zresuscitoval komunismus ještě dříve, než stačil zaniknout. Měl by dostat Nobelovku, neboť konal konal vědecky napříč sociálními a politickými systémy ve víře v korektnost. Od první implementace HTTP protokolu uplyne 25. prosince 1990 21 let. 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Pavel Skramlík | pondělí 28.11.2011 8:00 | karma článku: 8,50 | přečteno: 755x