Kdo mluví za americký kontinent? A za Evropu?
Člověk. Osídlování planety. Moc. Peníze. Rody se šíří napříč celým světem. Můžete proti tomu bojovat, ale nemáte šanci. Proč? Protože bratr si bral sestru. Kdo vládl, tak si držel moc sňatky. Žádného hloupého Honzu tam nepustil.
Všechna vrchnost je navzájem protkána nitkami minulostj. Nikdy nevíte, čí jste pohrobek. Zkuste svoji DNA a možná získáte informaci, že jste potomek Jana Husa? Nemožné? Pravděpodobné. Dokaž opak.
Proč nám anerika pořád vnucuje svoji vizi. Vždyť jsou tam vetřelci? Bohužel. Oni to tak nevidí. Četli jste knihu Mormonovu?
První problém : Kniha Mormonova je jediná správná kniha na světě. To je už v úvodu. Když vám tím vymývají mozek od narození, čemu budete věřit? Ale to dělá každé nábożenství. Křesťanství, judaismus, budhismus, islám, taoismus, hinduismus, slovanští bohové, atd.
Druhý problém Knihy Mormonovy: Indiáni, původní obyvatelé kontinentu, který dobyli evropané, tzv křesťane, byli jimi považováni na základé Knihy Mormonovy za odpadlíky. Tudíž příchozí evropané dostali morální právo je obracet na křesťanství a pokud nepřijali, tak je mohli zabít. A tak evropané vyvražďovali původní obyvatele . A neuvědomovali si, a to ani dnes, že provádějí bratrovraždu.
A tak by jsme se mohli bavit o celém světě. Všichni jsme z jedné energie. Z prvotní energie. Co je vlastně prvotní hřích? Můźe za to Eva? Vůbec ne. To je pouze psaná historie, že žena musí poslouchat muže. Ale proč? Vždyť to nedává smysl? Ale jo. Muž chce vládnout. A jediný způsob, jak muž umí vládnout je boj. Síla. Zabiju. Jsem nejlepší. Opravdu? TY idiote?
A kam jsme se to zas dostali? Do filosofické úvahy. Proč? Filosofie vždy ukazuje cestu. Realita je zastávka na té cestě. A každou zastávku na cestě někteří míjejí, někteří se zastaví a pak jdou dál, někteří se zastaví a zústanou. Každý se rozhoduje sám za sebe. Nesvádějte to na ostatní. Sami se rozhodnete, sami nesete náskedky. Je to jen v MÉ hlavě. Ne ve Vaši. Co říkám, jsou moje myšlenky, vypuštěné z mých úst. Nemusíte s nimi souhlasit. Jen se nad nimi zamyslete.
Petr Šimík
Brexit je jedna bitva, válka začíná
Evropa a její osud je dost problematický. A zánik Evropské unie je cesta špatným směrem. Pokud se rozdělíme na pidistátečky jen kvůli národnostnímu egu, je to špatně. Pořád jsme neprozřeli a spíme.
Petr Šimík
Hrdost nebo pýcha
Hrdost. Pýcha. Dvě vlastnosti, kterých se člověk zřejmě nikdy nezbaví. Obě jsou založené na stejném pocitu, ale zatímco hrdost nás může posunout dál, tak pýcha předchází pád.
Petr Šimík
Dějiny lidstva
Dějiny lidstva nebyly, nejsou a nikdy nebudou dějinami Židovského národa. Den Obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti je špatně nastavený už jen dle názvu.
Petr Šimík
O antisemitismu
Židé nemají právo si stěžovat. Už tak jsou protěžováni. Aneb má odpověď panu Altmanovi na údajně nový holocaust. A jiným, kteří se tímto tématem zabývají.
Petr Šimík
AD ,, Chvála nerovnosti'' od pana Hinka
Nesouhlasím s tímhle hodnocením. V podstatě jen potvrzuje myšlení bílého evropana o nadřazenosti určité skupiny lidí. Jenže tahle planeta je zde pro všechny k užitku.
| Další články autora |
Kolik toho víte o vesmíru?
Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...
Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak
Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...
Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam
Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...
Dům jako chalupa v Mrazíkovi? V Podolí vyřešili slunce nečekaně jednoduchým trikem
Plánovači budoucnosti už v 60. letech přemýšleli o městech, kde se nejen rodinné domy, ale celé...
Výstava korunovačních klenotů na Hradě se posouvá. Kdy budou k vidění
Výstava českých korunovačních klenotů se pro veřejnost oproti původnímu plánu otevře o den později,...
Ředitel jihlavské nemocnice Filip povede i nemocnici Pelhřimov, vystřídá Kozára
Ředitel jihlavské nemocnice Alexander Filip bude od listopadu řídit také nemocnici v Pelhřimově....
Strážci národního parku Č. Švýcarsko pokutovali turisty za rytinu do skály
Strážci národního parku České Švýcarsko uložili turistům pokutu za rytinu do skály. Video malého...
Pec pod Sněžkou baví děti i dospělé: Koloběžky, koktejly i brutální stoupáky
Krkonoše nejsou jen Sněžka a nekonečné túry. Pec pod Sněžkou nabízí zábavu pro děti i dospělé, od...

Zemědělská půda, prodej, Sedlec, Poběžovice, Domažlice
Poběžovice - Sedlec, okres Domažlice
2 753 247 Kč
- Počet článků 87
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 485x



















