Ve Strakovce bude zřízena vazební cela
"Vzhledem k úmyslu pana prezidenta jmenovat nového premiéra i kdyby byl ve vazební cele, se jedná o logický a promyšlený krok, aby byla zachována důstojnost jmenovacího aktu," uvádí prezidentův mluvčí a dodává: "Současné vazební věznice v celé ČR neodpovídají parametry cel prezidentskému protokolu při slavnostním jmenovacím aktu."
Podle projektu, který zpracoval renomovaný architektonický atelier, bude vazebních cel několik, protože jmenování premiéra "in custodia habere" se stane určitým precedentem a při současném počtu vznesených obvinění, se nedá vyloučit, že ve vazbě bude nejen budoucí premiér, ale i další budoucí ministři. Počítá se i se standardními vězeňskými celami pro výkon trestu uzpůsobenými pro výkon premiérské a ministerské agendy, přijímání zahraničních návštěv atd. V případě nečekaného zvýšení počtu vazebně stíhaných či pravomocně odsouzených nad projektovanou kapacitu bude možné na cely přidat přistýlku.
Prostě nastal čas odstigmatizovat dříve neslučitelné spojení: ústavní činitel, vazba, vězení. Jinak se s tou naší společností nikam nepohneme a nebude líp!
Jenda Šilhavý
Žiju v polychlaporii

Polychlaporie znamená soužití jen chlapů, ale ne že by to spolu milostně vztahově táhli tři nebo víc chlapů, žádnej gay spolek, jedná se o takový komunitní soužití většinou starších chlapů, co už vychovali děti.
Jenda Šilhavý
Školáci pana Babiše šikanovali

Čau lidi, já jsem nějakej Jarda Srníček a dělám školníka v tý škole, jak tam šikanovali pana Babiše. Dlouho jsem přemejšlel, jestli mám nějak veřejně vystoupit a říct pravdu, jak to vlastně bylo...
Jenda Šilhavý
Pod stromeček (nejkrásnější) jsem dostal rozvod

Manželka každej rok pořádá soutěž krásy vánočních stromků. A koupí jen vítěze. No a nějak jsme si v tom přestali rozumět.
Jenda Šilhavý
Karel Janeček mě zklamal, nezná macháčka

Vymyslel volební systém D21, oženil se 21.12.2021 ve 12.21, prezidentskou kandidaturu ohlásil 21.1. 2022, ale nezná macháčka, tuto geniálně primitivní hru se dvěma kostkami a nejvyšší možnou kombinací čísel 2 + 1 = macháčkem!
Jenda Šilhavý
Automobilism jest debilism

A planety (rozuměj lidstva) záhuba. Auta nás denně zabíjejí přímo fyzicky i nepřímo zdravotně kvůli emisím. V počtu osob usmrcených v souvislosti s automobilismem je ČR na 152. místě světového žebříčku (ze 180 zemí).
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Američané nevěří Trumpově ekonomické politice, podpora klesla na 37 procent
Americký prezident Donald Trump se od svého druhého nástupu do Bílého domu letos 20. ledna v...
Za výbuch v Íránu zřejmě mohly chemikálie k výrobě raketového paliva, mrtvých je už 18
Počet mrtvých po sobotní explozi v přístavu u íránského města Bandar-Abbás vzrostl na 18, dalších...
Opět bez Trumpa. Prezident chyběl na tradiční večeři oslavující nezávislá média
Jako obvykle bez prezidenta Donalda Trumpa se konala slavnostní večeře ve Washingtonu, kterou...
Při dopravních nehodách ve Středočeském kraji přišli o život tři lidé
Tři lidé přišli v noci na dnešek o život při dopravních nehodách ve Středočeském kraji. Muž a žena...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 200
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1662x
S omezenou množinou gramatických pravidel a neomezenou množinou pojmů (vynalézám nová slova) jsem schopen utvořit nekonečné množství vět včetně těch, které nikdo nikdy předtím nenapsal.
Rád přijedu na besedu či čtení, bude-li to podpořeno řízkem nebo koláči s kávou. Čtení probíhá tak, že příchozím jsou rozdány výtisky mého článku, knihy atd., já se posadím a jím, zatímco diváci čtou. Nahlas. Všichni. Najednou.
Seznam rubrik
- Tučňákovy příhody
- Penguin´s Adventures
- Recenze očima
- Šance mix
- Kuchtění s Dr. Jendou
- Celebrity všed. dne a 1 neděln
Oblíbené stránky
- Antikvariát Samota
- Krausmagazín
- Kosmas
- Jendova pojízdná škola windsurfingu
- ČSFD
- Studio Ghibli
- divadlo Minor