Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Bravo Vondráček! Zákaz pití alkoholu ve sněmovně mě urážel!

Imunita ať se otřásá třebas až v základech, ale seberete-li poslancům i alkohol, uděláte z nich trosky. Jak je známo, řada lidí má problémy s alkoholem a řada lidí bez něj.

A poslanci patří právě do té druhé skupiny. Jejich práce je stresující a frustrující. Pracují pod tlakem, makají nadoraz. Jak může poslanec zasedat, jednat a hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí – třeba v rozporu s usnesením svého poslaneckého klubu – když si nedá panáka na kuráž? Jak může poslanec překonat, nebojme se použít slova přežít, porážku v hlasování? Nezískání důvěry pro vládu své partaje nebo koalice? Vydání soukmenovce k trestnímu stíhání? Jedině tak, že si s kolegy dají pár panáků… A to nemluvíme o vítězstvích: prosazení zákonů, obdržení partajních či sněmovních funkcí… a samozřejmě narozeninách, vánočních besídkách atd., protože poslanci jsou přece taky jen lidé. Podle mého názoru alkohol do sněmovny (i do senátu i do vlády i na Hrad!) prostě patří. Alkohol v malém je lékem pro všechny, v množství větším než malém lékem na poslaneckou duši. Šest skleniček vína a tři panáky denně je již taková zažitá norma. Náš nejvyšší ústavní představitel vždy šel v tomto ostatním politikům příkladem.

A když už tady hovoříme o návykových látkách, osobně bych šel ještě dále: ústavním činitelům bych povolil i šňupání z ústavy. To bychom teprve zažili to pravé ústavní pošušňáníčko - pošňupáníčko!

Autor: Jenda Šilhavý | středa 24.1.2018 11:11 | karma článku: 24,66 | přečteno: 739x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Jenda Šilhavý

Trump přesídlí tučňáky do Grónska

Jako přední český tučňákofil sleduji se znepokojením snahu prezidenta Trumpa přesídlit tučňáky do Grónska.

27.1.2026 v 7:07 | Karma: 7,12 | Přečteno: 115x | Diskuse | Společnost

Jenda Šilhavý

Kvíz o Grónsku (nejen pro pana premiéra)

Než Grónsko někdo koupí, pronajme nebo strategicky ochrání, pojďme si ověřit, co o Grónsku vlastně víme. Správná může být jedna odpověď, více nebo žádná nebo je to kampaň.

22.1.2026 v 7:07 | Karma: 14,19 | Přečteno: 317x | Diskuse | Společnost

Jenda Šilhavý

Čůrat ve sprše ano, močit do moře ne?

V čem je problém? Čůrat ve sprše je prý ekologické a hygienické, močit do moře je prý neekologické, nehygienické a nespolečenské. Ruku na močové ústrojí, kdo nikdy nemočil do vodního toku?

15.9.2025 v 12:12 | Karma: 19,99 | Přečteno: 554x | Diskuse | Společnost

Jenda Šilhavý

Žiju v polychlaporii

Polychlaporie znamená soužití jen chlapů, ale ne že by to spolu milostně vztahově táhli tři nebo víc chlapů, žádnej gay spolek, jedná se o takový komunitní soužití většinou starších chlapů, co už vychovali děti.

9.1.2024 v 9:09 | Karma: 16,30 | Přečteno: 372x | Diskuse | Společnost

Jenda Šilhavý

Školáci pana Babiše šikanovali

Čau lidi, já jsem nějakej Jarda Srníček a dělám školníka v tý škole, jak tam šikanovali pana Babiše. Dlouho jsem přemejšlel, jestli mám nějak veřejně vystoupit a říct pravdu, jak to vlastně bylo...

13.1.2023 v 7:07 | Karma: 20,05 | Přečteno: 868x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou

Prezident Petr Pavel přijal na Hradě premiéra Andreje Babiše (8. května 2026)
8. května 2026  5:15,  aktualizováno  14:10

Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...

O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče

Upozornění na měření rychlosti v ulici A. Dvořáka nechybí, avšak řidiči...
8. května 2026  17:43

Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....

Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?

Dárkyně krve
12. května 2026  14:44

Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...

Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?

Stanice metra Budějovická
7. května 2026  6:58

Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...

Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?

David Tomášek a Lukáš Dostál po vyhraném zápase s Norskem na hokejovém MS v...
vydáno 12. května 2026

Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...

Kamion překážel autobusu v křižovatce, řidiči se porvali přes stažené okénko

ilustrační snímek
14. května 2026  12:42,  aktualizováno  12:42

Nevšedním případem ublížení na zdraví se zabývají policisté ze Zábřehu na Šumpersku. Vyšetřují...

Drama při pátrání po lupiči. Na policejního psa v akci zaútočilo divoké prase

Divočák napadl služebního psa Maca. Ten musel okamžitě na operaci.
14. května 2026  12:32,  aktualizováno  12:32

Pátrání po pachateli vloupání na benzinovou stanici na Klatovsku se málem stalo osudným pro...

Kandidátka SLK v Jablonci nad Nisou nabídne 13 nových tváří i velký podíl žen

ilustrační snímek
14. května 2026  10:49,  aktualizováno  10:49

Kandidátka Starostů pro Liberecký kraj (SLK) nabídne v Jablonci nad Nisou 13 nových tváří i vysoký...

Našli jste ptáče mimo hnízdo? Hlavně ho nezachraňujte, radí ochránci přírody

Pokud jste našli poraněné zvíře, pomohou i ve stanici Pavlov.
14. května 2026  12:30

Jaro a začátek léta každoročně ukazují stejný obrázek. Na chodnících, zahradách nebo v parcích lidé...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 203
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1644x
Narodil jsem se jako doktor přírodních věd v rodině strojního inženýra. Dětství jsem strávil doma. Po studiích jsem pracoval v různých zaměstnáních. Nyní si užívám odpočinku a občas něco napíšu. Tak jako mnozí, vydal jsem již mnoho knih. Namátkou Tučňákovy příhody I, Tučňákovy příhody II atd., ale všechny jsou rozebrány, takže nemá cenu je shánět.

S omezenou množinou gramatických pravidel a neomezenou množinou pojmů (vynalézám nová slova) jsem schopen utvořit nekonečné množství vět včetně těch, které nikdo nikdy předtím nenapsal.

Rád přijedu na besedu či čtení, bude-li to podpořeno řízkem nebo koláči s kávou. Čtení probíhá tak, že příchozím jsou rozdány výtisky mého článku, knihy atd., já se posadím a jím, zatímco diváci čtou. Nahlas. Všichni. Najednou.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.