Foto

1. Přílišná regulace v ráci EU je opravdu problém,

2. Když ne my, ale výrobci elektřiny prodávají elektřinu přes lipskou burzu, tak na tom vydělávají, ne? proč by měl prodávat elektřinu levněji? Možná by také bylo možno stanovit nějakou nižší cenu chleba, řekněme 25 korun za kilo a také bychom jej měkli levnější?

3. Ale hlavně, nikde nevidím, co bychom tedy měli dělat?

PH

P90e53t69r 56H58á29j31e76k

20. 5. 2024 16:49

Pokud stát vybuduje (zainvestuje) jadernou elektrárnu, ale ta bude byrokraticky nastavena jen na vykrývání nestabilních OZE s mizivou návratností, tak na tom stát nevydělá nic a energie se tím sice zlevní, ale o nepostřehnutelný zlomek, protože se to použije pro celou EU. Tj. vydělají na tom Němci tím, že prodají více energie z OZE a soustava se jejich nestabilitou nezhroutí.

Foto

Nezapomínal bych na vinu Ruska. Vyřazuje z provozu ukrajinské elektrárny a dá se předpokládat, že energie ze zemí EU pomáhá řešit její nedostatek a způsobuje převis poptávky nad nabídkou.

LV

No tak snad Vám to tentokrát vyjde. Po těch letech nenaplněných katastrofických orákulí byste si zasloužila už jednu splněnou.

JV

Asi dostanete zase jmen...

Nicméně logiku to má. A o té "povolence" z Bruselu já sice vím, ale media to jaksi nějak vůbec neprezentovala. Asi se to nesmí, nebo co...

PR

P40a52v17e81l 60R65u50s55ý

21. 5. 2024 21:24

Já bych to neviděl tak černě. Vláda se snaží současně snižovat i plodnost, nebude tedy potřeba energií a průmyslu. Vy máte 7 dětí, já mám 7 dětí, tak se sejdeme u jednoho ohně a pak tu slavnostně zhasneme....

ZK

Pokud se budete dlouhodobě pohybovat v prostředí, kde můžete, tisknout peníze, zadlužovat státy, regulovat, dotovat, zjistíte, že jste všemocní a vlastně žádný průmysl nebo energetiku nepotřebujete, stačí vám zdravé životní prostředí.

MP

Zanedlouho budou volby do europarlamentu. Kdo nesouhlasí se Zeleným úderem (takto jsem GD nazval jelikož je to něco co má potenciál naši ekonomiku dostat do kolen) ať přestane nadávat a jde zvolit takovou stranu která se proti Zelenému úderu vymezuje a je zároveň schopná dosáhnout na mandát (pozor na "drobenku" proti evropských stran které se nikam nedostanou a jen odčerpají hlasy.

Protože pokud se podaří změnit složení europarlamentu od ideologie k realitě je možné že dojde k přehodnocení či zrušení tohoto zeleného dogmatu a následně k restartu průmyslu.

Přemýšlejte a volte. Dokud je čas.

Foto

K tomu je samozřejmě dobré projít minulá hlasování jednotlivých stran o téhle problematice.

JK

Nerozumím těmhle nářkům. No tak skončí hnědouhelné doly a zavřou teplárny a elektrárny. No a co? Tuhle psali, že každá německá domácnost má na balkóně solární elektrárnu a hrozně vydělávají. A pro případ, že by snad v Německu nesvítilo slunce, si můžou přidat větrník. A mají vyřešeno, protože když nesvítí slunce, tak fouká vítr. Prostě to tady v Česku uděláme stejně a bude. Nechápu, že se tady u nás furt vymýšlí vymyšlené, přitom se stačí podívat, jak to dělají jinde.

PH

P50e21t53r 29H18á70j79e79k

21. 5. 2024 8:18

Jestli to měl být vtip, tak raději doplňte symboly, protože jestli to myslíte vážně, tak je to doslova nesmysl - pro jednoduchost stačí ta naivita o kombinaci soláru a větrníku.

  • Počet článků 695
  • Celková karma 41,79
  • Průměrná čtenost 19978x
Markéta Šichtařová,

ředitelka společnosti Next Finance s.r.o., ekonomka, autorka několika bestsellerů o aktuální ekonomicko-politické realitě.

V roce 2024 kandidátka do Senátu ČR.

Seznam rubrik

Oblíbené články