Proč jsem podpořil včerejší demonstraci
Včera jsem byl na demonstraci na Staroměstském náměstí a nestydím se za to. Přišel jsem, abych podpořil lidi, kterým vláda ničí živobytí a nedává žádnou smysluplnou alternativu. Obětuj se pro celek, nech své živobytí padnout a trpně vyčkej, až to nějak vyřešíme. Řeší to už 10 měsíců. 10 měsíců chaosu, zmatků a nesmyslných opatření, která nikam nevedou. Nemoc ohrožuje obézní? Zakážeme sport! Zavřeme malé obchody. Zavřeme restaurace. Zrušíme veškerou zábavu. Dětem zakážeme školu. Staré lidi necháme doživořit v izolaci horší než ve vězení. A co je výsledek? Lidi stejně umírají a čísla jsou nejhorší vůbec. Očkování v nedohlednu. Vládě se povedlo jen rozeštvat lidi proti sobě, obnovit zdejší tradici udavačství a svým agresivním přístupem, že kdo se nedá očkovat, bude nepřítel společnosti, vyvolat iracionální odpor proti vakcinaci.
Stihl jsem se trochu poznat s hlavními organizátory a vím, že to nejsou žádní fanatici, kteří by popírali Covid a potřebu s ním něco dělat. Popíráme však nutnost likvidace celých segmentů společnosti, která nyní pod záminkou boje proti nemoci probíhá. Jo, nesouhlasil jsem úplně se vším, co bylo řečeno na pódiu. A jistě, nelíbili se mi úplně všichni účastníci a jejich chování. Ale člověk se vždycky dokonale shodne jenom sám se sebou. Tato vláda je zoufalá a to bylo třeba říct. Musela se konat velká veřejná akce, aby to bylo vidět a slyšet. Mlít pantem na Facebooku umí každý, ale to krachujícím živnostníkům nijak nepomůže. Teď mohli vidět, že nejsou sami a že za nimi někdo stojí. Že nejsou odkázáni jen na hraběcí rady politiků, novinářů, úředníků, programátorů a dalších, co jsou pohodlně na home office za plný plat a vykládají ostatním, jak mají být solidární.
To by mě mimochodem zajímalo, kolik toho ti, co se nad akcí tak pohoršují, museli sami obětovat, že si troufají soudit druhé? Chápu, proč tam někdo osobně nešel, když má pocit, že schůzování v dnešní době není dobrý nápad. Ale tu krystalickou nenávist k zoufalým lidem, kteří se často musí bát, kdy jim na dveře zaklepe exekutor, k těm "neschopným", co se mají nechat padnout, jak před časem řekl prasident, tu moc ne.
Alois Sečkár
Kapitán Česko
Před pěti lety jsem napsal blog, proč Drahoš a ne Zeman. Letos je moje volba mezi dvěma jmény, která v druhém kole zbyla, ještě mnohem jasnější.
Alois Sečkár
Dushu y tilo my polozhym za nashu svobodu
Po týdnech příprav dnes ráno Putinovo Rusko rozpoutalo otevřenou válku na Evropské půdě. Jeho vojenskou agresi vůči Ukrajině jednoznačně odsuzuji.
Alois Sečkár
Věřte nevěřte Vrběticím
Už dlouho tu nebyla taková bomba, jakou včera odpálili Babiš a Hamáček. Za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích stojí Ruská tajná služba. Mohlo se něco takového skutečně stát? Nebo si to naši scénáristé vymysleli?
Alois Sečkár
Už žádnou další "poslední šanci" pro Babiše
Kritizoval jsem hejtmany za jejich rozhodnutí dát Babišovi dalších 14 dní nouzového stavu. Ptal jsem se, co si myslí, že za ty dva týdny bude jinak? Teď už můžeme pomalu bilancovat.
Alois Sečkár
Našemu státu ujel digitální vlak
Že bude nový systém na online rezervaci očkování od počátku fungovat, nejspíš neočekávali ani jeho tvůrci. Je to totiž logický důsledek hlubšího problému.
| Další články autora |
Kolik toho víte o vesmíru?
Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...
Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!
Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...
Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak
Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...
Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam
Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...
D7 u Loun stála kvůli muži na mostě nad dálnicí, pomohl vyjednavač
Policie dnes kolem poledne na několik desítek minut zastavila v obou směrech provoz na D7 u Loun....

Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky
Léto a prázdniny jsou v plném proudu, což pro nás maminky znamená jediné – vymyslet atraktivní program pro děti a přežít dlouhé cesty autem nebo...
- Počet článků 111
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1755x



















