Vážení nepřátelé - bavme se spolu a buďme na sebe hodní!
ČESKÉ JARO 2018 nabírá demokraticky, společensky a kulturně na obrátkách k bodu zlomu, kdy bude snad sestavena Vláda České Republiky, která už konečně získá důvěru Parlamentu ČR ... a to (dle mého skromného názoru – TEDy #IMHO) ... pouze pokud se alespoň jeden z Vás vzdá své funkce. Docela dobře pochopím, že vaše okolí – ať nejbližší, tak velmi vzdálené – bude naléhat, abyste tento názor ignorovali, nebrali jej v potaz, natož vážně – vždyť je to – vzhledem k vašemu mandátu získanému demokraticky ve svobodných a nezmanipulovaných volbách – směšné a bezvýznamné.
Rád bych vám však připomněl jeden svůj bezvýznamný a skromný aktivistický dopis z 18.10.2009 – viz Nechte na hlavě pane premiére – který sice nevyvolal kloboukovou revoluci, ale snad nějakou měrou přispěl k ratifikaci Lisabonské smlouvy. Zařekl jsem se tenkrát, že se už budu raději věnovat rodině, živnosti, tvorbě apolitické a ryze umělecké. Člověk míní a čas mění – a asi bych měl připomenout jeden z Vašich převzatých bonmotů pane prezidente: „Jen idiot nemění své názory!“ – a tak i já jsem se od listopadu 2017 vrátil k politickému aktivismu, altruismu a tvorbě, jenž má za cíl z..vrátit vývoj společnosti, práva, politiky i ekonomiky před rok 1990 – o který se tak svým přístupem oba snažíte.
Jsem si vědom, že tento můj postoj je zatím asi stále menšinový – zvláště vzhledem k výsledku posledních voleb. Ovšem od ledna 2018 a po následných událostech, kdy se ve většině větších měst včetně hlavního města Prahy demonstruje za dodržování ústavních pořádků, obraně demokracie, ochraně médií veřejné služby a především proti jmenování trestně stíhané osoby premiérem, je velmi pravděpodobné – že tento postoj a politický názor již bude výrazně většinový.
Proto vás oba vyzývám – přestaňte ohrožovat svým jednáním, makáním a popopo-kroky vše – co podporují stovky tisíc signatářů Milionu chvilek pro demokracii, výzvy #VyjdiVen ze stávky studenstva, … a zkuste ve svém svědomí i blízkém okolí najít rozumné řešení nejen pro sestavení Vlády ČR, která bude mít evidentní šanci na získání podpory Parlamentu ČR, případně neprodlužujte tento stav tím, že vyhlásíte do konce května předčasné parlamentní volby, aby voliči měli šanci korigovat svou volbu demokraticky bez dalších demonstrací a občanských protestů.
Na podzim se konají řádné komunální volby a volby do třetiny Senátu, a to samozřejmě v zavedeném modelu dle metodik Českého statistického úřadu. Je velmi smutné, že se dosud nenašel nikdo, kdo by podal návrh, aby se tyto volby konaly podle návrhu pana Karla Janečka v systému DEMOKRACIE 2.1. Tento volební model je již ověřen v zahraničí a velká škoda, že dosud nebyla vůle jej prosadit alespoň pro komunální volby.
Proto si dovolím vyzvat – Vás pane prezidente Miloši Zemane – zda byste v případě Vašeho rozhodnutí o vyhlášení předčasných voleb, udělal vše pro to, aby se konaly v souběžném termínu komunálních voleb, ovšem podle modelu DEMOKRACIE 2.1 – a to ideálně elektronicky – třeba s využitím projektu MojeID. Mohla by se tím vyřešit většina kritických argumentů proti jakémukoliv modelu pro sečtení volebních výsledků, neboť by v jeden termín byla historická možnost posunout českou společnost v digitálním věku k občanskému sebevědomí.
Když už jste byl Znovuzvolen a máte tak silný mandát z přímé volby – využijte ho prosím ke skutečně státnickému kroku, a nenechte politické divadlo kolem sestavování Vlády ČR přerůst v tragikomedii s jakoukoliv podporou poslanců s extrémistickým a xenofobním myšlením a vyjadřováním.
Michal Sadílek
Schola LUDUS - aneb Škola HROU
Dnes jsem se potkal se svými dcerami první školní den na jejich cestě za vz.děláním - tedy v jejich první školní den ve školním roce 2020/2021 - na První české gymnázium v Karlových Varech a Základní školu Jana Amose Komenského.
Michal Sadílek
Co nás nezabije, to nás posílí – aneb litanie o imunitě a STÁVCE
Berte prosím tento text jako test – test vaší inteligence, pozornosti, trpělivosti, lidskosti a především svědomí. Kdo dočte a zamyslí se se mnou mezi řádky nad stavem naší společnosti, politiky, imunity či stávky – je občanem.
Michal Sadílek
21.SRPEN v Karlových Varech
Po týdnu se vracím k události a akci, která nejen mě a pár aktivních občanů přivedla na veřejné shromáždění k 52.výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, ale především vyvrcholila společným dopisem určeným Putinovi.
Michal Sadílek
STÁVKUjme na den dětí, pro jejich SVOBODU
Někdy je dobré se po delší době vrátit k tématu "po.vinného rouš.kování" a podle statistik porovnávat, argumentovat a faulovat nejen ve veřejném prostoru, ale v soukromí svého přesvědčení či názoru.
Michal Sadílek
#TOTALITA2020 je možná šance
Možná, že se mýlím - tuhle píseň Jaromíra Nohavici hraji často, všude a veřejně - protože je čistá, jasná, krásná a je v ní tolik radosti, že mi pomáhá zahojit rány, na které žádná psychoterapie neplatí.
| Další články autora |
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
Velkolepost linky B zhatil nedostatek financí. Měla to být pocta československému sklářství
Nejmladší linka pražského metra nevznikla pouze jako obyčejná dopravní spojnice. Stavba byla...
Gustáv Husák měl smysl pro humor. Husákovo ticho ho prý nepobuřovalo, vzpomíná funkcionář
Legendární filmové hlášky často zlidoví natolik, že je nevědomky považujeme za spisovné. Podobný...
Falešný dopravce brutálně znásilnil ženu a vyhrožoval, že ji podřízne. Útočil už dříve
Kriminalisté zadrželi čtyřiačtyřicetiletého muže, který pod falešnou identitou smluvního přepravce...
Tesco otevírá novou prodejnu v Hradci Králové: moderní nákup, týden s 10% slevou
Rožnovský skanzen přiblíží v programu Jaro na dědině tradiční život na Valašsku
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku přiblíží v sobotu v programu Jaro na...

Nabízíme vám srubovou chatu v obci Libošovice - Malechovice, okres Jičín.
Libošovice - Malechovice, okres Jičín
2 900 000 Kč



















