Mohendžodaro - město zničené před 4000 lety atomovým výbuchem?
„Byla to jediná střela nabitá celou silou Vesmíru. Žhavý sloup kouře a plamene jasný jako tisíc sluncí vyrostl v celé svojí kráse … Byla to neznámá zbraň, železný blesk, gigantický posel smrti, který obrátil v popel celou populaci Vrishnis a Andhakas … Těla byla tak spálená, že je nebylo možné identifikovat. Vlasy a nehty odpadly. Keramika se rozbila bez zjevného důvodu, ptáci zbělali … Po pár hodinách bylo všechno jídlo nakažené … Aby unikli z tohoto ohně, skákali vojáci do vody, umývali sebe i své vybavení“. (Mahabharata)
Mohendžodaro (Pahorek Mrtvých), které se nachází v provincii Sindh (Pákistán), bylo kdysi jedním z největších sídel v údolí řeky Indus. Bylo postaveno okolo roku 2600 př.n.l. a zaniklo kolem 1800 př.n.l. Ruiny města byly objeveny v roce 1922 důstojníkem Archaeological Survey of India jménem Rakhaldas Bandyopadhyay. Byl nasměrován budhistickým mnichem, který věřil, že se tam nachází stúpa. Od roku 1930 tam byly prováděny rozsáhlé vykopávky pod vedením Johna Marshalla, K.N. Diksita a Ernesta Mackay a dalších.
Když se vykopávky dostaly až na úroveň tehdejších ulic, objevili archeologové mnoho lidských koster rozházených po městě. Mnoho z nich se drželo za ruce, byly rozptýlené po městě náhodně, jakoby je zastihla nějaká okamžitá katastrofa. Lidé leželi na ulicích kvetoucího města. Kostry jsou tisíce let staré, což bylo dokonce potvrzeno i tradičními archeology.
Co ale způsobilo takovou náhlou zkázu uprostřed rozvíjející se civilizace?
Tyto kostry jsou mezi nejvíce radioaktivními nálezy, jaké kdy byly objeveny, na stejné úrovni jako ty z Hirošimy a Nagasaki. Starověké velké město v Pákistánu vypadá, jakoby ho zničil atomový výbuch a to v roce 1800 před naším letopočtem. Na jednom místě našli sovětští archeologové kostru, která měla úroveň radiace 50 krát větší, než je normální.
V jiných městech, které byly nalezeny v severní Indii, lze také najít důkazy velkých explozí, včetně jednoho v kopcích Rajmahalu, které vypadá jako zničené obrovským žárem. Velké masy zdí starého města jsou spečené k sobě, doslova zeskelnatělé (vitrifikované), že roztavený kámen, který postupně chladnul, vytvořil hladký skelnatý povrch. Tyto stopy velkého žáru nám opravdu stěžují vysvětlení, protože v oblasti nejsou jakékoliv známky vulkanické aktivity. Takže jediný způsob, jakým by nálezy v Mohendžodaro a dalších městech mohly být vysvětleny, je atomový výbuch, nebo něco tomu velmi podobného. Celá města byla najednou zničena.
Pokud věnujeme náš čas a trpělivost starým hindským epickým textům v sanskrtu, jako je Mahabharata, Bhagavad Gita a Ramayana, které všechny popisují nebeské bitvy mezi bohy, kteří létali ve strojích zvaných vimana, najdeme zásadní vodítka a možné odpovědi.
V intenzivních osobních bitvách mezi bohy byly používány zbraně hromadného ničení nepředstavitelné síly, které zanechaly bezpočet lidí bez vlasů a s jinými abnormalitami. Jsou to důkazy nukleárních zbraní více než 4000 let starých?
Znovu se ptám, byli tito takzvaní „bohové“ mimozemšťani používající Zemi jako bitevní pole? Starobylé texty jsou prý mýty a vymyšlené příběhy, ale jak vlastně naši předkové věděli o nukleárních zbraních a jejich účincích?
Osobně si myslím, že v těchto příbězích je jádro pravdy. Lidé bez znalostí technologií, které máme dnes, popsali to, co viděli, jak nejlépe mohli. My dnes máme jasný fyzický důkaz v podobě Mohendžodaro a jeho náhlém zničení. Pro mě jsou ruiny Mohendžodaro přesně tím, jak to vypadá, čili jako 4000 let staré město zničené atomovým výbuchem.
Z anglického originálu přeložil se souhlasem autora Roman Baroš.
Roman Baroš
Úvaha o penězích
Budu si tady jen tak nahlas uvažovat o penězích. Nemusíte se mnou souhlasit, nebo můžete. V obou případech budu rád za (slušnou) diskuzi.
Roman Baroš
Proč byla při stavbě pyramid v Teotihuacánu použitá slída?
Slída – tento extrémně důležitý nerost, který dnes používáme v různých technických zařízeních, byl použit před tisíci lety při stavbě velkolepého komplexu v Teotihuacánu. Proč vlastně?
Roman Baroš
Koule rodiny Betzových
Koule rodiny Betzových zůstává stejnou záhadou jako v den, kdy byla objevena. Jsme na prahu pochopení schopností a účelu této koule teď, ve věku technologií?
Roman Baroš
Zlatý klobouk z Berlína
Celkem byly nalezeny čtyři kuželovité klobouky, které jsou nazdobené lunárními symboly, sluncem a měsícem, rozmístěné pomocí vysoké astronomie a matematiky. Jaký měly v dávné minulosti tyto tajemné klobouky účel?
Roman Baroš
Mapa Antarktidy 300 let před jejím objevem?
Piri Reisova mapa je mapa Antarktidy 300 let předtím, než byla oficiálně objevena. Mapa také vypadá, jako by byla vytvořena předtím, že byla Antarktida pokryta ledem. Jak se tohle mohlo podařit před vynálezem létání?
Další články autora |
Barbaři na hranicích. Fotky od Hamásu zahanbily západní média
Seriál Pokud vás už válka na Blízkém východě unavuje, podívejte se na fotky ze 7. října loňského roku. Ty...
K romskému chlapci po konfliktu s učitelem jela záchranka. Zasáhla policie
Policie řeší incident, při kterém se v Koryčanech na Kroměřížsku fyzicky střetl učitel s žákem....
Obsese zbraněmi, morbidní porno a stres. Vrah z fakulty střílel už na střední
Premium Čtyřiadvacetiletý muž ze středostavovské rodiny bez ekonomických problémů a se slibně rozběhlou...
Malý Vilík prohrál svůj boj s rakovinou. Sbírka pomohla rodině strávit čas spolu
Rodiče malého Vilíka na stránce Donio v červenci vybírali peníze, díky kterým se mohli plně věnovat...
Izraelci vpadli do Libanonu. Jedno z nejhorších období historie, řekl premiér
Izrael v noci zahájil pozemní operaci na jihu Libanonu. Podle prohlášení izraelské armády jde o...
Třetí pilíř penzijního pojištění mění svou tvář. Jaká je současná nabídka?
Penzijní spoření je na trhu už tři desetiletí. V čase se ale produkt notně proměnil. Penzijní...
ANALÝZA: Izrael čelí dilematu. Útočit, či neútočit na íránská jaderná zařízení?
Premium Po rozsáhlém íránském raketovém útoku na Izrael minulé úterý se ve světě čile spekuluje, zda by se...
Éra uhelného teplárenství v Česku končí, modernizace přijde na stovky miliard
Za dálkovým teplem v České republice, které je díky rozsáhlé infrastruktuře považováno za...
Šéf nás nutí vyřídit si živnostenský list, jinak nám dá výpověď. Jak se bránit?
Premium Práce na IČ se může zdát výhodnější, co se týká odměny. Na druhé straně zaměstnance chrání zákoník...
Rozdáváme měsíčkový šampon od Weledy ZDARMA
Jak připravit koupel vhodnou přímo pro vaše miminko? Přihlaste se k testování a vyzkoušejte jemný dětský šampon a sprchový krém v jednom. Měsíčková...
- Počet článků 13
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1205x
Pokud o mě chcete vědět více, jděte na moje osobní stránky na www.romanbaros.eu.