Paroubek – komerční chcimír

„Obranná smlouva asi není není nic proti ničemu, je to náš spojenec v NATO, ale takto pojatá smlouva otevírá vrátka nebo spíš velká vrata k tomu, aby tady byla v krátké době umístěna základna Spojených států se všemi důsledky,

které by to mělo. To znamená, že by to přispělo k dalšímu růstu napětí ve střední Evropě a zcela nepochybně by to nebylo bez reakce Rusů,“ varoval dnes Jiří Paroubek před smlouvou, kterou ve středu schválila vláda.

 

Expředseda ČSSD si ke svému již několikátému pokusu o návrat do politiky vybral téma, které mu již v minulosti pomohlo. Vlády Stanislava Grosse a později Jiřího Paroubka vyjednaly s americkou stranou plán výstavby amerického radaru v Brdech. Paroubek posléze otočil a stal se jednou z tváří odporu proti němu. Můžeme spekulovat, zda za tím stály volební průzkumy či ruští přátelé Jana Kavana z GRU, z Paroubka se každopádně ze dne na den stal pacifista.

Ze stejného Paroubka, který osobně nařídil policejní akci, jejímž důsledkem bylo násilné rozehnání tisícovek mladých lidí pomocí obušků, uliček hanby či policejních koní, se tehdy stal „mírotvůrce“. Ve skutečnosti tehdy začalo masivní rozdělování české společnosti na „staré“ a „mladé“, „proruské“ a „proamerické“, „sluníčka“ a „dezoláty“. Dnes je tedy z Paroubka „chcimír“.

Dnes už víme, že demonstrace proti radaru z let 2008 a 2009 byly masovou hybridní operací Ruska na našem území. A velice úspěšnou. Osobně se nedomnívám, že by Paroubek byl „ruským švábem“, je to jen politický obchodník, který jako prostředky politického boje volí vždy to, co mu přinese (politický) zisk.

Zapomíná však, že tuto roli po něm převzali jiní vykukové: komerční rasista Okamura, komerční homofobka Majerová či komerční fašista Rajchl. Vrábela nepočítám, to je ruská děvka an sich.  Je tedy otázkou, zda Paroubkovi jeho aktuální aktivita pomůže k návratu. Myslím, že ne. Komerční zájmy výše zmíněných deprivantů jej nepustí k většímu elektorátu. Na druhou stranu je dobře, že se klub rozvratných elementů v České republice rozmělňuje. Bude uspokojující sledovat, jak se mezi sebou perou.

Jakkoli je současná vláda ve velmi těžké situaci, pokud jde o vnitřní politiku, jakkoli blbě komunikuje nezbytná ekonomická opatření, jejichž cílem je snížit dopady Babišovy vražedné fiskální politiky, jsem na Fialův kabinet pyšný, pokud jde kroky, posilující naši atlantickou orientaci. Každý z výše jmenovaných, dnes už včetně Paroubka, je faktickým nepřítelem státu. Pokud nedomýšlí důsledky své činnosti, měli odevzdat občanský průkaz a pas. Případně se odstěhovat tam, kde se myšlenky, které předkládají, zrodily. Nechť se jim v Putinistánu daří alespoň tak dobře, jako se jim vede u nás.

My si zatím přejme, aby hypotetická základna na našem území stála co nejdříve, ideálně v Mošnově, ať to máme k neochvějným Polákům co nejblíže. A „chcimír“ Paroubek, nechť se jde bodnout.

Autor: Richard Peterka | pátek 28.4.2023 17:28 | karma článku: 26,53 | přečteno: 738x

Další články autora

Richard Peterka

Derby českých miliardářů je skvělá zpráva pro fotbal

Fotbalová liga spí zimním spánkem. Od jara ale dostane ještě větší grády. Bitva o titul mezi Spartou a Slavií bude i bitvou českých miliardářů Křetínského a Tykače. A to je skvělé. Proč?

30.12.2023 v 10:05 | Karma: 9,81 | Přečteno: 197x | Diskuse | Společnost

Richard Peterka

Vondra obhajuje neobhajitelné

ODS českou energetiku hodila přes palubu. Jinak by nemohla jít do eurovoleb s Luďkem Niedermayerem na stejné kandidátce. Argumenty Alexandra Vondry neobstojí.

30.10.2023 v 10:40 | Karma: 35,85 | Přečteno: 950x | Diskuse | Společnost

Richard Peterka

Bez dotací spadl prodej elektromobilů až o 77 procent

Vývoj prodeje elektromobilů v Německu nabízí pohled do evropské budoucnosti. Má historické paralely.

18.10.2023 v 7:06 | Karma: 32,45 | Přečteno: 779x | Diskuse | Společnost

Richard Peterka

Greta se zlobí: Švédsko snížilo budget na ochranu klimatu

Švédská vláda se ocitla pod palbou poté, co snížila rozpočet země na ochranu klimatu a zároveň přiznala, že tím výrazně zvýší emise oxidu uhličitého.

27.9.2023 v 17:20 | Karma: 27,85 | Přečteno: 525x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Richard Peterka

Klimatičtí fanatici ochromili Berlín

Klimatičtí teroristé ze hnutí Poslední generace dnes ráno opět zastavili dopravu v Berlíně. Podle svých vlastních slov vytvořili kolem 30 neprůjezdných stanovišť.

18.9.2023 v 17:33 | Karma: 32,48 | Přečteno: 734x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu

12. června 2025  10:55,  aktualizováno  16:42

Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...

Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu

15. června 2025  20:19

Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...

Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král

15. června 2025  14:24

Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...

Za zpožděný let dostanou cestující nižší odškodné a později, rozhodla EU

20. června 2025

Rada Evropské unie schválila po dvanácti letech revizi, která upravuje podmínky odškodnění při...

Dovolená autem. Za kolik natankujete v evropských zemích a co si ohlídat

20. června 2025

Premium Za letošní letní dovolenou chtějí Češi utratit v průměru 1 400 eur, což je v přepočtu téměř 35...

Jak Mosad prošpikoval Írán svými agenty. Jsou mezi diplomaty, vědci i běžnými lidmi

20. června 2025

Premium Koncem dubna oběsili v Teheránu šéfa kontrarozvědky odpovědného za honění špionů izraelského Mosadu...

Bez obřích baterií to nepůjde. Jak funguje úložiště v Jeseníku a proč jsou budoucnost

20. června 2025

Premium Elektřina je budoucnost. Ve společnosti FENIX Group jsou o tom přesvědčeni. Firma, jejíž ústředí je...

Ani kapka nazmar: Soutěžíme o dětské designové lahvičky NUK Mini-Me
Ani kapka nazmar: Soutěžíme o dětské designové lahvičky NUK Mini-Me

Hledáte lahvičku, kterou si zamiluje každé dítě? Lahve z řady NUK Mini-Me jsou skvělé pro každodenní použití doma i na cestách. Mají moderní...

  • Počet článků 118
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1795x
Svět kolem nás běží a já běžím s ním, občas je ale třeba se zastavit a dát si pauzu. Třeba na čtení.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.