Poskytnout volební právo ženám byla chyba!

V roce 1893 se stal Nový Zéland, tehdy ještě britská kolonie, první zemí, která přiznala volební právo ženám. Má se volit Pirátská strana jen proto, že Bartoš je sexy? Způsobila úpadek čínského císařství sebestředná Cch´-si?

V životě je důležité otevřeně si přiznat pravdu. I když to je nepříjemné, a i když se to týká  někoho, kdo je mocnější než my. To je základ naší západní civilizace!

S odstupem musíme konstatovat, že rozšíření volebního práva koncem 19. století na všeobecné bylo krokem k záhubě. Copak ženy mohou být objektivní? Žena - matka pokud má volit mezi svým dítětem a dodržováním pravidel, rozhodne se vždy pro dítě. Nějaké dlouhodobé tendence a spravedlnost jsou jen takovým tématem pro kávový dýchánek a mávne nad tím rukou. Ona, vznešená nositelka krásného poslání přece ví svoje.    

Pokud žena ještě není matkou, je to ještě horší . Je jenom hříčkou v rukou hormonů. Vzpomeňte si, jak byly voličky unesené z Pirátů! Hitlera donesly k moci ženy-voličky! A kdo odhlasoval I. světovou válku a Vítězný únor 1948? Voliči po zavedení všeobecného volebního práva!

Další takovou nezodpovědnou skupinou jsou důchodci. Jejich jediným zájmem je, aby jim rostly důchody. Ti by také neměli mít aktivní volební právo!

Lidé, kteří neplatí daně, také nemohou mít zodpovědný vztah, protože nerozdělují svoje peníze, ale peníze těch druhých. Volit by mohli jen ti, kdo platí daně!   

I ti zbývající voliči, muži platící daně, mohou být nezodpovědní a nemusejí se namáhat s přemýšlením. Každý, do volí, by měl navíc úspěšně absolvovat zkoušku z práva, ústavy, základů sociálních věd a makroekonomie.  Aby se zabránilo korupci uvnitř státu, měli by voliči absolvovat tyto zkoušky v nějaké vzdálené zemi, což předpokládá ještě navíc znalost nějakého světového jazyka alespoň na úrovni A1.

Jen tak můžeme zabránit tomu šílenému rozhodování, jak jsme je viděli teď:

"Koho neznám, toho nevolím. Není od nás, toho nevolím!"

Pokud nám po navrhovaných úpravách nezbude dostatek voličů, řešení je jednoduché:

Dnes na burzách běžně obchodují počítače na základě nastavených algoritmů. Je běžný volič schopen posoudit lépe než počítač, které akcie je vhodné koupit, které prodat  a kdy? Není. Jak si tedy může osobovat právo rozhodovat o věcech mnohem složitějších v rámci svého volebního práva? Nejefektivnější bude nechat rozhodovat o vhodných kandidátech počítač!   

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Richard Neugebauer | sobota 3.2.2018 14:13 | karma článku: 19,58 | přečteno: 1097x