V Evropské unii se nebuduje socialismus ani kapitalismus,

 V EU se buduje nový společenský řád, pro který se ještě nenašlo příznačné označení. Pozorujeme to i u nás: Pravicová Klausova vláda nechtěla privatizovat banky a pumpovala do nich peníze daňových poplatníků, a levicová Zemanova vláda banky zprivatizovala. Nečasova pravicová vláda zvyšuje daně a žene do bankrotu živnostníky, včetně malých průmyslníků a Sobotkova levicová opozice se v tom pravici snaží bránit. Není to Kocourkov?

„Nadhodnota“ je dle hlavního ideologa socialistů Karla Marxe ta část výsledků (hodnoty) práce dělníka, která už neslouží k uspokojování jeho potřeb, ale bere si ji kapitalista.  Podle této teorie je „nadhodnota“ v kapitalismu přerozdělována tak, že její rozhodná část přechází k tomu, co hodnotu ve skutečnosti nevytvořil.  Spravedlivým řešením mělo být, dle Marxe, že příjemcem „nadhodnoty“ nemají  být ti kdo práci přidělují, tedy buržoazie (v německém originále Arbeitgeber), ale naopak ti, kteří práci vykonávají (Arbeitnehmer),proletariát. V jedné  ze svých prací Marx výslovně říká, že příjemcem výsledků práce proletariátu nemá být ten, kdo se na tvorbě hodnot jimi vytvořených přímo nepodílí,ale ten, kdo "nadhodnotu" tvoří. Když  stav spravedlivého  rozdělení „nadhodnoty“ nastane, bude se tomu říkat socialismus. Lenin tuto teorii vylepšil a tvrdil, že celospolečenský produkt se nemá dělit podle výsledků práce, ale podle skutečných potřeb každého jednotlivce a to měl být komunismus. Podle Marxovy teorie socialismu  jsou parazité příslušníci buržoazie  a dle této teorie jakmile tok peněz (kapitálu) směřující k parazitům přeroste únosnou mez, nastává krize. Východiskem z této situace je, jak tvrdil Lenin, proletářská revoluce.

V Evropské unii se stále větší a větší podíl z toho, co Marx nazval „nadhodnotou“ neúměrně přerozděluje k nové vrstvě parazitů a těmi už není v absolutních počtech většinově skupina, kterou socialisté nazývají buržoazií, ale staly se jimi lidé záměrně se vyhýbající tvořivé činnosti, která hodnoty skutečně vytváří.  Jestliže tedy hlavním mottem socialistů je, že  na rozdělení společenských hodnot mají mít největší vliv ti, kdo tyto hodnoty vytvářejí, ale v Evropě na rozdělení "nadhodnoty" ti, kdo ji vytvářejí naprosto vliv  ztrácejí, tak to, co se v EU cílevědomě tvoří není ani socialismus, ani komunismus ani kapitalismus, ale jakýsi zatím ještě politology ani ekonomy teoreticky dostatečně nezpracovaný bastard......podle mne zrůdnost!

Na jedné straně pod vlivem absurdního výkladu lidských práv, který se stal opiem intelektuálů (parafráze Marxova tvrzení, že „Náboženství je opium lidstva“),  i pod vlivem pokřiveného přístupu k ideám křesťanského humanismu se otevírají brány „Europrostoru“ nekontrolovanému přílivu nepřizpůsobivých přistěhovalců, a zvyšuje se materiální podpora příslušníků etnik v Evropě sice již dlouho usídlených, avšak odmítajících respektovat naše kulturně společenské tradice, že hodnoty vznikají tvůrčí prací. Tím roste počet těch, kteří necítí potřebu se jakkoliv podílet na tvorbě celospolečenských hodnot, protože mají životní úroveň relativně stejnou jako ti, kdo na jejich tvorbě tvrdě pracují. Takže socialismus to, co v EU vzniká,není

EU se hlásí ke "Kapitalismu s lidskou tváří" a zřejmě proto jsou státem z veřejných prostředků dotovány podnikatelské projekty, které by v normálním konkurenčním tržním prostředí, které je základem ryzího kapitalismu, neměly šanci vytvořit zisk (nadhodnotu). Tak vznikl paradox, že převážně levicově orientované intelektuální i politické elity vytvářejí prostor pro zdroje obrovských zisků novodobé buržoazie, proti čemuž by ze své podstaty měly bojovat .   Opravdu historicky  bezprecedentní situace nastala, když se z celospolečenských prostředků udržují při životě banky, jež vytvářely přehnaně rizikovými spekulacemi dlouhodobě obrovské privátní zisky pro své akcionáře a stát z daní svých občanů jim ztráty vzniklé chybami jejich soukromého podnikání zaplatí. Výsledkem je situce v USA, kde privátní banky vlivem státních intervencí Obamovy levicové administrativy nezbankrotovaly, ale dnes svým soukromým akcionářům vykazují největší zisky v historii. Evropa nezůstala pozadu a tak Francie s Belgií sanují z daní svých občanů privátní banku DEXIA a Španělsko z peněz EU sanuje soukromou banku  BANKIA. Díky nekoexistentní politice pseudoparlamentu EU v jehož čele je údajný pravičák Martin Schulz, Rady Evropy v čele s člověkem hlásícím se také k pravici Hermanem van Rompuyem a administrativní vlády EU (Evropská komise) v jejíž čele je marxista(!!) Barosso   začalo platit, že odpovědnost za své činy nenese jednotlivec, ale ztráty jako dopady neodpovědného jednání jednotlivce nese celá společnost. Takže kapitalismus to, co v Evropě existuje, také není.

Jsem přesvědčen, že současný stav do kterého Evropu (ale i USA) dovedly samozvané intelektuální elity a ideově zcela neukotvení politikové je dlouhodobě neudržitelný a je jen otázkou, kdy přerozdělovací toky přerostou únosnou mez a tento nový společenský systém založený na neúměrně rostoucím bohatstvím novodobé buržoazie, snižování životní úrovně střední třídy a systému, kdy se vyplatí nepracovat, či nenést odpovědnost za vlastní jednání se zhroutí, stejně jako se to stalo východoevropskému socialismu.  
Můžeme jen doufat, že socialističtí teoretikové Marx a Lenin neměli pravdu, a že z marasmu do kterého nás zavádějí novodobí věrozvěstové lepších zítřků existuje jiná cesta než revoluce.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jan Ráž | středa 2.1.2013 15:55 | karma článku: 19,75 | přečteno: 1013x
  • Další články autora

Jan Ráž

Úvaha o šachistovi Putinovi

22.2.2022 v 19:44 | Karma: 16,28

Jan Ráž

O sankcích za odmítnutí kvót

7.6.2017 v 10:38 | Karma: 35,86