Jeho příběh – Manuelova výzva pro občany, kteří se nudí v karanténě

Povídka o tom, jak taky lze trávit karanténu. A o tom, co si všechno dokážeme nalhat. A možná o lásce... a možná taky ne ;-)

Jak začne, měl rozmyšleno už dávno, včetně diakritiky volené tak, aby zpráva působila spontánně, navíc dnes byl ideální večer, přesto chvilku váhal, než zmáčkl Odeslat.

„Ahoj, tady Michele. Ten z protejsiho balkonu. Omlouvám se, že ti píšu, ale jsi tak krásná, že jsem ti to musel sdělit.“  

Lehl si na postel, ruce za hlavou a klidně čekal. Miloval tyhle chvíle plné budoucích očekávání. Ale pípnutí telefonu se ozvalo už za deset minut.

„Ahoj Michele, všimla jsem si tě. Jsi velice sympatický. Jsem ráda, že jsi napsal. Ale prozraď mi, odkud máš můj telefon?“

„Císlo mám od kamaráda, chodil do školy s Franceskou..“

Ve skutečnosti Michele podplatil nezaměstnaného, který v rámci pomoci občanům v přísné karanténě nařízené v rámci prevence coranoviru, roznášel po Veroně nákupy. Tašky nadité zejména trvanlivými potravinami položil přede dveře domů a obyvatelům odeslal SMS, že si mají nákup vyzvednout, na jejich soukromé telefony a zcela bezkontaktně. Díky bohu za sociálně slabé, za dvacet euro mohl Michele dostat telefonní čísla na celou ulici. Ale vybral si jen ten jeden dům, kam minulý týden přibyly hned dvě krásky a který byl navíc skoro naproti.

„Kdo to je? Ten náš společný známý J“

Bruslení na tenkém ledě začalo.

 „Slíbil jsem, že ho neprozradím. Můžu říct jen to, že ve škole po tobě pokukoval. A jednou ti na chodbě nadzvedl sukni, Prý ses tenkrát moc zlobila….  nenapadá tě, kdo by to mohl být?“

„Asi ano.  A opravdu mne tehdy moc rozzlobil, můžeš mu to vyřídit ;-). Školní léta, to už dávno není pravda….“

Hurá. Tak ještě jednou na tenký led, ale snad se zadaří.

„Ale ty vypadáš jako školačka pořád. Doufám, že se nezlobíš, že jsem ti napsal. Prozradíš mi svoje celé jméno? Znám jen křestní…“

„Paola  Giulia Grazianiová.“

Úspěch teď závisel na tom, jak moc je Paola aktivní na sociálních sítích. Rychle její jméno překopíroval do Googlu, prolistoval pár fotek a už se na něj usmívala žena z protějšího domu. Takže netrefil číslo na houslistku, ale na tu z okna vedle. Asi sestřička. Škoda, ale i takhle dobrý zásah.  

„Těší mne, Paolo Giulio Graziniová. Michele Moretti, k tvým službám. Políbil bych Ti ruku na seznámení, ale dělí nás celá ulice.. .. prozraď mi, čím se osamělá kráska baví v době karantény?“

Zatímco přemýšlela, co napsat, aby vypadal co nejzajímavější, rychle sjížděl její Facebook. Studium umění, obrazy, večírky, architektura, Paříž včetně nezbytného Louvru (“Byli jsme nadšeni…“ ale na fotkách, které zjevně fotil někdo jiný, jen ona sama), ekologicky šetrná domácnost, detektivky, kolečkové brusle, různé projekty pro různé společnosti, záliba v drahé kuchyni, oblečení většinou černé a výhradně elegantní, momentky se stejným americkým úsměvem, ale pokaždé s jiným mužem, kostely v Římě, žádné děti, hodiny jógy a aerobiku… To by šlo. Opětoval snahu, kterou projevila při psaní o svých dnech v izolaci – čtení, obrazy, poslech hudby, zdokonalování ve francouzštině, meditace, jóga, cvičení… snažila se. Ani slovo o přibírání na váze, dloubání v nose, trefování zbloudilých much, chytání lelků, strachu, domácí neprofesionální manikúře či osamělém popíjení, takže ji navíc odměnil pár lichotkami.

„Jsi sympatická a zajímavá žena… A upřímně, doufám, že tedy nezpychneš, ale moc rád bych Tě poznal trochu lépe…“

 „Můžu říct totéž, Michele. Škoda, že je zrovna karanténa…“

„Ano, v normálních dnech by stačilo vyjít ven z domu a potkali bychom se venku na ulici…. Asi bych se neudržel a políbil tě. Zlobila by ses na mne?“

„Na tebe bych se nedokázala zlobit. Mám pocit, jako kdybych tě znala už léta.“

„Mám ten stejný pocit, Paolo. Máme tolik společného.“

Přestával se soustředit a jeho zprávy podle toho vypadaly, sklouzávaly do banálnosti. Hlava mu třeštila a dýchalo se mu stále hůř. Večer se to vždycky zhoršovalo, teplotu si zásadně neměřil, ale odhadoval ji na něco přes osmatřicet. Spolkl paracematol a pro jistotu ještě jeden navrch. Naštěstí vždycky zabral rychle a spolehlivě. Zatracené Bergamo. Musel to chytit od té číšnice, kterou sbalil po jedné lyžovačce, v posteli sice vypadala zdravá, soudě podle těch čísel co předváděla, ale na baru už ji podruhé nepotkal a po třech dech dostal teploty. Navíc se mu po společné noci ani neozvala, to se mu s ženami nestávalo. Nicméně diagnóza Covid-19 by tuhle nemilou situaci vysvětlovala.  On na testy samozřejmě nešel, byl rád, že stihl z Bergama odjet dřív, než ho lapli lapiduši, tady u maminky se mu přece jen stonalo líp, měl tu pohodlí a veškerý servis navrch, ale jisté podezření, že je nakažen tím novým virem měl. Nicméně po deseti dnech už se mu dělalo líp. Tedy až na tu pekelnou nudu.

Teď datloval jednu zprávu za druhou – knihy, příroda, kondička, obrazy, cesty po světě, zdravý životní styl – když si nebyl jistý, radil se s Wiki, aby se hloupě nespletl. Přece jen měla vzdělání i rozhled.

„Dvě spřízněné duše se potkaly…. A za zvuku houslí. Představuji si, jak sedíš na křesle, tvoje dlouhé nohy přehozené přes opěradlo a myslíš na mne…. Myslíš na mne?“

Přes veškerou snahu se mu nepovedlo ji přemluvit, aby mu poslala nějakou svoji odvážnější fotografii. Nechtěl moc tlačit na pilu, ale kolem páté hodiny ranní musel na tento dílčí cíl rezignovat a vrhl se do toho po hlavě, přece jen nebyl úplně zdráv a už se celkem nutně potřeboval prospat. Když na dotaz, co by řekla na jeho žádost o ruku, přišlo výmluvné „ANO“, stáhl celou konverzaci, přeposlal ji svému nejlepšímu příteli Manuelovi, ani nečekal, co mu odpoví a okamžitě zavřel oči. Byl si jist, že Manuelovu výzvu „Sbal v karanténě nějakou cizí kočku, aniž bys vyšel z bytu“ splnil nejlépe a nejrychleji z celé bandy.  

                  

TOTO JE JEHO POHLED? CHCETE-LI ZNÁT I JEJÍ, PŘEČTĚTE SI PŘEDCHOZÍ POVÍDKU:

Její příběh - láska za časů covidu

https://rampichova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=754680

 

 

 

 

Autor: Zuzana Rampichová | pátek 21.8.2020 22:01 | karma článku: 9,62 | přečteno: 460x
  • Další články autora

Zuzana Rampichová

Dům oběšených panenek

Narazila jsem na něj při toulkách kolem Hlinska a pořád ho nemůžu dostat z hlavy... posílám tedy alespoň povídku.

6.7.2024 v 21:52 | Karma: 9,60 | Přečteno: 295x | Diskuse | Poezie a próza

Zuzana Rampichová

Labuť a lovec odhalují mýtická tajemství pravěku

Jiří Březina, jinak autor výborných současných detektivek, se opásal lukem, pomazal blátem a v rákosových sandálech se vypravil objevovat tajemství magického světa soumraku neolitu.

22.4.2024 v 22:12 | Karma: 7,56 | Přečteno: 164x | Diskuse | Kultura

Zuzana Rampichová

Vlčí dispečink

Populace vlků na Šumavě nyní čítá podle odhadů zoologů 36 zvířat. Povídka o možnostech regulované ochrany hospodářských zvířat v našem největším národním parku.

31.3.2024 v 12:59 | Karma: 12,20 | Přečteno: 320x | Diskuse | Poezie a próza

Zuzana Rampichová

Poslední zastávka Dešenice

Povídka o tom, jak daleko vás na čundru může dovést špatné rozhodnutí... anebo vlak, i když má poslední zastávku v Železné Rudě.

25.2.2024 v 11:02 | Karma: 11,28 | Přečteno: 309x | Diskuse | Poezie a próza

Zuzana Rampichová

O /ne/lásce /k/ robotů/m/

Patnáctý román básníka perverze Iana McEwana je o smutku a beznaději otevřených systémů lidských životů, které zdevastuje mravní zákon, aplikovaný uzavřeným systémem umělé inteligence androidního robota.

18.1.2024 v 16:19 | Karma: 6,64 | Přečteno: 144x | Diskuse | Kultura
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

Čelíme střetu civilizace a barbarství, řekl Netanjahu v Kongresu

24. července 2024  20:27,  aktualizováno  20:29

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v úvodu projevu v americkém Kongresu řekl, že svět čelí střetu...

Vláda se shodla na novém českém eurokomisaři. Má jím být ministr Síkela

24. července 2024  18:16,  aktualizováno  20:15

Vláda rozhodla, že kandidátem České republiky do Evropské komise bude ministr průmyslu a obchodu...

Auto vjelo v Rožnově pod Radhoštěm před vlak, řidič srážku nepřežil

24. července 2024  20:08

Ve středu odpoledne vjelo auto před projíždějící vlak v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Po...

JAK UŠETŘIT na dovolené. Pozor na levné letenky, ubytovat se lze i zdarma

24. července 2024

Premium Cestování sice zdražilo, ale i dnes se dá cestovat poměrně levně. Stačí být rychlý, flexibilní a...

  • Počet článků 51
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 689x
V povídkách se snažím o pointy, co mi síly stačí, a pevně doufám, že se mi podaří alespoň někoho z vás zaujmout či pobavit... příběhy zveřejněné (nejen) na tomto blogu vyšly ve sbírkách Bodycaching a jiná hledání a Láska za časů covidu a jiné horory.

Kontakt: zuzana.rampichova@centrum.cz

 

 

Seznam rubrik