Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Záchrana planety ?

Zloděj křičí, chyťte zloděje. Mocní, vládci, vrcholní politici ve službách největších firem světa zachraňují planetu. Kdyby to nebyl průšvih, byla by to super crazy parody komedie.

Ti, kteří rozhodují desítky let o způsobu života v „civilizovaných“ zemích, o všech nastaveních byznysu, která vedou k plýtvání. Tito lidé teď dělají předražená sympozia a připravují strategie, jak to všechno ti chudí zaplatí.

Pár ukázek zhůvěřilostí, bez srovnávání závažnosti, která dokládají, kdo a jak nás chce zachraňovat.

Elektroauta – jeden z největších tunelů světa byznysu, v současném poznání skladování elektřiny je to totálně slepá ulička s mnohem horším dopadem na ekologii a lidi ve svých všech souvislostech. Nebudu moc rozebírat, protože většina průměrně inteligentních lidí ví, o čem píšu. Jak to asi bude vypadat, až budou mít všichni auta s pořizovací cenou kolem 700 tisíc u levnějších verzí a s životností 5 let, následně se ztrátou hodnoty tohoto auta v podstatě na desetinu hodnoty, protože bez nové baterie je auto k ničemu. Kde se bude brát tolik lithia a dalších prvků pro baterie… Jestli se toto nezastaví, bude to velký průšvih na celosvětovou ekonomiku. Samozřejmě se to nebude týkat toho 1% lidí, kteří vlastní 99% majetku světa.

Ukázka ekologie u brček, správně srkacích stébel. Nedávno jsem sháněl na hry pvc brčka. Už se skoro neprodávají. Ale místo nich jsem v té samé prodejně našel novou verzi papírových. Tak jen pro přestavu, předtím bylo 250 brček v jednom igelitovém obalu. Papírová brčka jsou balená po deseti nebo dvaceti a každá sada je ve svém obalu. Jinými slovy tento ekologický zásah vytvořil v lepším případě 10x více obalu z igelitu… a pili jste někdy papírovým brčkem? Je to moc dobré a příjemné a hlavně nenechte brčko v nápoji déle než pár minut, jinak nastane podobný lžičkový efekt z Pelíšků, kde soudruzi z EU udělali chybu.

Ekologická Ikea – ukázka super pokrytectví. Tváří se jako eko obchod a ekofilozofie a vyrábí nábytek ze dřeva, které je nelegálně těžené (mimo jiné např. z rumunských národních parků, kde samozřejmě místní vláda za mírný úplatek nevidí totální devastaci lesů, takový malý deštný prales v Amazonii, o kterém raději nebudu mluvit vůbec).

Ropa a plyn a jejich cena. Je úžasné, že cena těchto komodit, která se samozřejmě nemění v přírodě, ale v kanceláři soukromých obchodních firem, stoupá s větším zájmem spotřebitelů a skokově se mění vždy 1.1.  (takový zvyk) , pokud není lepší příležitost, třeba covid… A protože vše na světě je s těmito komoditami spojené, okamžitě vznikne řetězec zdražování všeho, co na nich je závislé. Což je všechno. Kdo rozhodl o zdražení? Pár majitelů kohoutů vrtných věží. Nikdo jiný. Oni mají totálně pod palcem svůj zisk. A samozřejmě patří na zemi mezi ty nejbohatší a nejvlivnější. A zcela jistě i mezi nejekologičtější.

Voda. Jak je možné, že něco, co tu je od jakživa na zemi kolem nás, najednou někomu soukromému patří.Ne trubky, ale i ta voda ve svém důsledku. V Čechách převážně zahraničním majitelům, kteří řídí ekologické nakládání s vodou tak, že pokud se velké množství lidí začne chovat ekologicky a úsporně, sníží se zisk těchto firem, který je závislý na objemu odběru. Co s tím? V pohodě, přeci nepřijdeme o zisk. Vždyť není možnost, jak těmto soukromým firmám zabránit v jakémkoliv zdražení. Zdražení, které se okecat dá vždy. A reakce lidí? Proč bych šetřil, když jejich zisk zaplatím tak jako tak…

Výroba spotřebičů na max tři čtyři roky. Vozíval jsem tátovi do opravny pračky staré 20 let, kde stačilo vyčistit programátor a vyměnit ložiska a pračka zase 10 let jela. Dnes vyměňujeme spotřebiče po čtyřech pěti letech, protože jsou úmyslně vyrobeny, aby déle nevydržely. Nebo nemáme technologii, která by dokázala vyrobit pračku na deset let? Když to šlo i v RVHP? Máme, ale to by byl problém pro zisky firem, které tyto věci vyrábí. Lidi by nemuseli tak často měnit. Tak často vytvářet elektroodpad.

Neustálý upgrade a tlak na psychiku, že vše co si pořídíte, ztrácí velmi rychle hodnotu a společensky stárne. Byznys chce, abychom každé dva roky vyměnili telefon, každých 4-5 let pc, stejně tak auta a další. Možná 80% vlastností věcí, které si lidé kupují, nepotřebují  a nebo ani neumí využít. Ale společenský tlak mnohé vede k neustálému upgradu.

To je celé velmi ekologické, každé 4 roky vyhodit půl domácnosti, abychom udrželi sociální prestiž.

A kdo to řídí? Byznys, který řídí i ty politické tajtrdlíky, kteří se demonstrativně a ekologicky scházejí na velkolepých akcích ozdobených velkou hromadou plastových billboardů a reklam a prezentací zvrácených myšlenek.

Tito lidé žijí ve svých 42+5 domečcích. Mají v garážích 8 aut. Závist? Vůbec ne. Jen nádherná ukázka, jak mne tento šmejd nutí šetřit na všem, co je součástí mého života a oni mají svůj zisk doživotně pod absolutní kontrolou a šetřit a chovat se ekologicky nikdy v životě nebudou muset. Ale zařídí to, aby ti, co šetřit musí, to celé zaplatili.

Planeta Země je v pytli, protože byznys je tím největším zabijákem ekologie a ten se nezmění. Je mocný a neřeší tyhle hlouposti. A proč by mocní jednotlivci z řad nejbohatších byznysmenů a politků něco měli měnit? Vždyť jsou na vrcholu pyramidy a díky nové podobě Paretova poměru 99/1% navždy zůstanou…

Třiďte odpad, chovejte se ekologicky, ale jen pro svůj osobní pocit, protože my planetu nezachráníme. A ta část světa, která ano, na to nemá vůli.

Autor: Pavel Rampas | sobota 13.11.2021 14:36 | karma článku: 32,58 | přečteno: 700x
  • Další články autora

Pavel Rampas

Formativní hodnocení ve školách. Na prvním stupni ZŠ???

Budeme mít někdy ve vedení školství nějaké skutečné odborníky? Budeme mít konečně ministra či ministryni školství, kteří chtějí nebo vědí, jak měnit školství k lepšímu?

16.4.2023 v 15:05 | Karma: 12,22 | Přečteno: 353x | Společnost

Pavel Rampas

Princip Česká pošta

Proč krachují státní podniky? Proč selhávají státní firmy i v oborech, kde nová konkurence našla příležitost k dobrému byznysu? A proč se nejvíce krade všude tam, kde jde o státní zakázky nebo má dohled stát? Jednoduchá odpověď.

30.3.2023 v 12:03 | Karma: 31,65 | Přečteno: 815x | Společnost

Pavel Rampas

Vážený pane Bachu z MOV, okamžitě odstupte

To, co předvádí vedení MOV je donebevolající zhůvěřilost. Olympiáda by měla být o vyšších principech a o těch se vám ani nezdálo... Vy jste snad ještě horší než FIFA a to už je co říci.

9.2.2023 v 16:13 | Karma: 20,84 | Přečteno: 385x | Miniblogy

Pavel Rampas

Profesní etický kodex pro pedagogické pracovníky

Když jsem to poprvé slyšel, že se něco podobného chystá, jednak jsem nevěřil svým uším a hlavně mne zajímalo, co a s jakým záměrem z toho vznikne. A vznikl tak nádherný paskvil a nesmyslný nástroj, že až hanba.

9.12.2022 v 11:21 | Karma: 33,88 | Přečteno: 835x | Společnost

Pavel Rampas

Poděkování vládě

Chtěl bych vám touto cestou moc poděkovat, že jste nás zachránili. Udělali jste virtuální strop energiím. Stejně, jako jste nás dříve zachránili před covidem a stejně jako nás chráníte před přestřelenými maržemi benzinek...

13.9.2022 v 17:23 | Karma: 37,01 | Přečteno: 945x | Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Mezinárodní trestní soud vydal zatykač na Šojgua a Gerasimova

25. června 2024  12:56,  aktualizováno  15:07

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač na ruského exministra obrany Sergeje Šojgua a...

ANALÝZA: Macronovci straší občanskou válkou. Francii však spíše čeká pat

25. června 2024  15:05

Premium Stoupenci Emmanuela Macrona i samotný francouzský prezident v uplynulých dnech varují před hrozbou...

ANO má problém s novelou lex Ukrajina. Přicházejí muži v produktivním věku

25. června 2024  6:10,  aktualizováno  14:59

Přímý přenos O další prodlužování dočasné ochrany uprchlíkům z Ukrajiny bude ve Sněmovně boj. Na rozdíl od...

Rusko omezí přístup k desítkám médií z EU, jsou mezi nimi i česká

25. června 2024  13:57,  aktualizováno  14:56

Rusko uvedlo, že v rámci odvetných opatření bude na svém území omezovat obsah více než 80 médií z...

  • Počet článků 42
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1148x
někdo, kdo se mnohdy ztrácí v absurditách "Matrixu" současné doby

nepíši pravdu, jen o svém náhledu, který se docela jistě může rozcházet s tím vaším...

u článků neotevírám diskuze, protože se nejedná o prostor k diskuzi, ale o prostor pro odsuzování, osobní napadání a radikalizaci v útočení

respektuji, že máte jiný (opačný) názor, tak si ho zformulujte a napište taky celý blog, já si ho přečtu a zamyslím se nad vaším názorem...