Diskuse

Kovidové děti

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AK

Pusťte prostě všechny děti do škol a vládo konečně to zařiď tak, aby mohly chodit. Zaplaceni za to jste snad dostatečně. Jednou nebudou nejen řemeslníci, ale ani lékaři. Na dálku se píchnout injekci taky nenaučíte.

1 0
možnosti
PV

P63e98t15r 86V17e64p84r92e38k

26. 1. 2021 20:54

Děti na celém světě prožívají své nejlepší léta velmi nešťastně. Nepotkávají se, nemají zážitky. Nepřítelem je virus, je to velmi nešťastná doba a ti, kteří mají zodpovědnost to vůbec nemají lehké. Bohužel, v každé zemi žijí hlupáci, kteří tak nějak ve své omezenosti vidí nepřátele a viníky za současný stav ve svých vládách.

2 0
možnosti
Foto

Vlady jsou v tom nevinne, restrikce, zakazy a omezeni, ktere tu nebyly od dob nacistu prikazuji Vesmirni lide a Astar Seran. Nastesti bitva je temer vyhrana, nejvetsi uder nakaze jsou prekryte regaly se zbozim, ktere se nesmi prodavat a zakaz zpevu, to je jiste. R^

3 0
možnosti
LV

Je to tak. Letošní třeťáci už vlastně rok nic nedělají. Nemají ze druháku svářečáky, pár jich to stihlo udělat na oodzim, ale zdaleka ne všichni, a teď dohánějí ještě autoškolu, protože se podařilo dojednat výjimku. Ale ke zkouškam nepůjdou, protože v autě a v traktoru mohou být max. 2 lidi, ale předpisy vyžadují účast žáka, instruktora a zkušebního komisaře. Takže to zase zapomenou...

1 0
možnosti
Foto

Ministr Plaga nedělá nic proto, aby se situace pohnula dál, nemá ani schopnost něco prosadit, je jeden z těch, kteří čekají, že to za ně vyřeší ostatní.Rv

2 0
možnosti

Marná snaha. Tahle vláda je možná ještě neschopnější než ty předchozí, a že to je laťka, kterou je těžké překonat

3 2
možnosti
VZ

Podepisuji. Tenhle problém se táhne i dalšími úrovněmi. Praktická výuka je ochromena i na vysokých školách. Zdravý rozum zvítězil nebo alespoň remizoval snad pouze na medině. Tam zřejmě vládním myslitelům došlo, že pokud se medik tím tělem nepropitvá, tak nebude jako lékař k ničemu. Sice to šlo ztuha, ale snad to nakonec nějak dali. Ovšem podle toho, co vím od kolegů na mojí alma mater ale i z dalších škol, tak to moc důvodu k optimismu nedává.

2 0
možnosti
  • Počet článků 81
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3389x
Jmenuji se Radek Pálka a vítám vás na svém blogu o vaření, kuchyni, gastronomii a tak obecně.

Jak to začalo.....

Někde v mých 6-7 letech si rodiče vzali do hlavy, že strašně chci být kuchařem :-). 

Moje mamka byla vyučenou cukrářkou. Avšak po vyučení cukrařinu dělala jen velmi krátce a když přišla v roce 1971 do jiného stavu s bratrem, přestala cukrařinu dělat profesionálně a již se k tomu nikdy naplno nevrátila. 

Nicméně v osmdesátých letech si mamka tajně doma přivydělávala pečením dortů na zakázku. A já, jako dnešní dítě z reklamy jsem se kolem ní motal a asi tím si všichni vzali do hlavy, že kuchařina mě strašně baví a že nic jiného vlastně ani dělat nechci :-). 

Zvláštní je, že pokud je člověku něco dlouhodobě podsouváno, tak tomu začne věřit.  Na konec jsem byl i já tím, který začal říkat, že si od dětství přeje být kuchařem. Možná tomu i tak bylo. Já vlastně ani nevím.

Každopádně se tak i přes některé komplikace stalo a jsem tomu rád.  A z nutnosti je životní láska.

Upřímně láska na první pohled to úplně nebyla.

Díky sametové revoluci v roce 1989 jsem sice nastoupil do chrudimské hotelové školy, ale na příbuzný obor řezník. 

No, nebudu rozebírat má studia. Ale řezníkem jsem se po pár peripetiích vyučil a rok na to jsem udělal rozdílové zkoušky a vyučil se i kuchařem. 

Mým štěstím bylo, že jsem hned po vyučení nastoupil do Restaurantu Grill Duran v Hradci, Králové, kde jsem nejprve řezničil a postupně se přibližoval do kuchyně, až jsem bourání masa úplně pověsil na hřebík. 

Mým druhým největším životním štětím /první je moje manželka/ bylo, že jsem měl to štěstí a dostal jsem se do kuchyně v Duranu, kde vládl tehdy asi třicetiletý šéfkuchař Jiří Syrový.

A díky němu a díky jeho přístupu ze z nutnosti stala LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT.

www.sefkucharuvdenik.cz

Seznam rubrik