Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZZ

Věřím, že Asociace hotelů a restaurací se postará sama o uhrazení poplatku, protože je to především v zájmu této organizace, případně se může přidat i Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

Rozhodně to ale není problém rozpočtu ČR.

0 0
možnosti
AK

Tak na tohle opravdu ani korunu z veřejných prostředků. Pokud je to pro naše šéfkuchařské hvězdy tak strasně důležité a má to takový potenciál (o čemž osobně dost pochybuji), jistě se na to bez problémů mezi sebou rádi složí.

5 0
možnosti
Foto

Ne.

A to jsem taky gastroturista a gurman.

3 1
možnosti
MR

Jen pro zajimavost, kdyz byl jeste pruvodce "zdarma", kolik ceskych restauraci v nem bylo?

2 0
možnosti
RC

ted jsem koukal na stranky Michelinu, ceske hospody tam jsou, ale ty vytvory ... treba Mraz & Sohn z Vidne, prvni ani nevim co je ale to treti, naskubany kytky s rohlikem

1 0
možnosti
RC

kdysi tu byl clanek jak jakysi youtuber nekde v Asii stravil dovolenou a pak prohlasil ze to chce zadarmo jinak bude mizerne hodnoceni

tohle mi pripada jeste horsi: zaplatte a mozna dostanete recenzi

--

nechapu proc ucitelka samozivitelka co o prazdninach bere misto dovolene brigadu by mela platit nejake hogo-fogo hodnoceni restauracim, kam se v zivote nemuze ani priblizit

5 0
možnosti
Foto

Ten poplatek by měli platit pouze uchazeči o zapsání do seznamu. Ostatním to žádný benefit přinést nemůže - ani z oboru, ani z jiných oborů

5 0
možnosti
Foto

Poté co stát dva roky ovlivňoval k horšímu naše podmínky k podnikání, mě přijde legrační kvůli 10 milionům argumentovat podporou pro tenhle sektor. Navíc poměr cena/výkon v reklamě na ČR je skvělej...

0 3
možnosti

10 mega statni rozpocet nepozna. Tady jde ciste o princip, kdy to je " dej mi taky, v rozpoctu se to ztrati"

Kdyz to vezmete v principu, pro Michelin je to vynikajici reklama. Jinde zaplati o dost vice

3 2
možnosti
VB

Takže chudí by měli platit bohatým, aby se mohli jít nadlábnout do hospody s hvězdičkami chaluhami pečenými autogenem?

Určitě ne.

V Brně platilo město 110M ročně za pořádání mistrovství motorek. Když Dorna chtěla 150M, tak to naštěstí zkolabovalo. A co se stalo? Celkem nic. Jen paraziti, co z toho dojili (nikdo se nikdy nedopočítal ani počtu platících diváků) musí hledat jiné hostitele.

13 1
možnosti
MP

Nejlépe to vyjádřil Roman Vaněk: "...kdybychom se jmenovali Německo, Anglie, Španělsko, Itálie, Portugalsko, Francie, Dubai, nebo Japonsko....měli bychom michelinských Bibů a hvězd mnohem více." Takže asi tak - proč bychom měli platit Francouzům za to, že v nás pořád vidí východní Evropu?

6 2
možnosti
  • Počet článků 81
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3389x
Jmenuji se Radek Pálka a vítám vás na svém blogu o vaření, kuchyni, gastronomii a tak obecně.

Jak to začalo.....

Někde v mých 6-7 letech si rodiče vzali do hlavy, že strašně chci být kuchařem :-). 

Moje mamka byla vyučenou cukrářkou. Avšak po vyučení cukrařinu dělala jen velmi krátce a když přišla v roce 1971 do jiného stavu s bratrem, přestala cukrařinu dělat profesionálně a již se k tomu nikdy naplno nevrátila. 

Nicméně v osmdesátých letech si mamka tajně doma přivydělávala pečením dortů na zakázku. A já, jako dnešní dítě z reklamy jsem se kolem ní motal a asi tím si všichni vzali do hlavy, že kuchařina mě strašně baví a že nic jiného vlastně ani dělat nechci :-). 

Zvláštní je, že pokud je člověku něco dlouhodobě podsouváno, tak tomu začne věřit.  Na konec jsem byl i já tím, který začal říkat, že si od dětství přeje být kuchařem. Možná tomu i tak bylo. Já vlastně ani nevím.

Každopádně se tak i přes některé komplikace stalo a jsem tomu rád.  A z nutnosti je životní láska.

Upřímně láska na první pohled to úplně nebyla.

Díky sametové revoluci v roce 1989 jsem sice nastoupil do chrudimské hotelové školy, ale na příbuzný obor řezník. 

No, nebudu rozebírat má studia. Ale řezníkem jsem se po pár peripetiích vyučil a rok na to jsem udělal rozdílové zkoušky a vyučil se i kuchařem. 

Mým štěstím bylo, že jsem hned po vyučení nastoupil do Restaurantu Grill Duran v Hradci, Králové, kde jsem nejprve řezničil a postupně se přibližoval do kuchyně, až jsem bourání masa úplně pověsil na hřebík. 

Mým druhým největším životním štětím /první je moje manželka/ bylo, že jsem měl to štěstí a dostal jsem se do kuchyně v Duranu, kde vládl tehdy asi třicetiletý šéfkuchař Jiří Syrový.

A díky němu a díky jeho přístupu ze z nutnosti stala LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT.

www.sefkucharuvdenik.cz

Seznam rubrik